Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

19.3.

Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

 Děkan Fakulty zdravotnických studií profesor Arnošt Pellant, proděkanka Petra Mandysová a vedoucí katedry Jana Holá se dnes setkali s 1. náměstkem hejtmana Romanem Línkem, aby ho seznámili s tím, jak fakulta spolupracuje se zdravotnickými zařízeními Pardubického kraje. Tato fakulta už od svého vzniku navázala klíčovou výuku a praxi na Pardubickou krajskou nemocnici a vychovává zdravotnický personál podobně jako v dalších rozvinutých zemích Evropské unie.

     „Dnes jsme se bavili o tom, že praxe studentů nyní probíhají i v dalších nemocnicích v kraji. Fakulta zároveň významně spolupracuje na projektu týkající se kvality lékařské péče, na anketách pro pacienty, pro které zdarma vytvořila software,“ uvedl Roman Línek. Účastníci schůzky se informovali o možnostech partnerství při získávání českých či evropských grantů pro výzkum a vzdělávání. 

„Zároveň jsme jednali o možnosti většího zapojení Fakulty zdravotnických studí do dalšího vzdělávání nelékařského personálu ve zdravotnických zařízeních v Pardubickém kraji. I ve scénáři efektivní transformace akutní zdravotní péče v Pardubickém kraje bude Univerzita Pardubice a její Fakulta zdravotnických studií figurovat jako důležitý strategický partner,“ dodal Línek.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.5.

Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014

Veletrh Svět knihy ale není jen o knížkách, je to místo, kde se můžete setkat se známými osobnostmi. „V minulém roce se u našeho stánku zastavil například kardinál Dominik Duka, nové publikace si prohlédla i herečka Chantal Poulen,“ láká na veletrh Ivo Holava z pardubického univerzitního vydavatelství.

Vzdělání celý článek
22.5.

Střední školy a učiliště mají volná místa ke studiu

Pardubický kraj – První kolo přijímacích zkoušek už je minulostí. Některé školy zřizované Pardubickým krajem stále hlásí volná místa a uchazeči o studium tak mohou posílat znovu přihlášky.

Vzdělání celý článek
28.6.

Veleúspěšní studenti Pardubického kraje

Na předních místech celostátních kol středoškolských soutěží se umístili studenti středních škol z Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
10.3.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice má od března nové vedení.

Doc. Ing. Ivo Drahotský, Ph.D. je pátou osobností v čele dopravní fakulty v její dvacetileté historii. Je absolventem Dopravní fakulty Jana Pernera (v roce 1998), v roce 2001 dokončil doktorské studium (Ph.D.) a v roce 2010 byl jmenován docentem v oboru Technologie a management v dopravě a telekomunikacích.

Vzdělání celý článek
7.9.

Poslední šance ke studiu

Ještě do 10. září tohoto roku mohou zájemci posílat přihlášky na Univerzitu Pardubice

Vzdělání celý článek
4.9.

Největší investice ve školství dokončena

„Víme, že na trhu práce chybí technické profese a věřím, že toto moderní zázemí přiláká k řemeslu více dětí,“...

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting