Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

19.3.

Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

 Děkan Fakulty zdravotnických studií profesor Arnošt Pellant, proděkanka Petra Mandysová a vedoucí katedry Jana Holá se dnes setkali s 1. náměstkem hejtmana Romanem Línkem, aby ho seznámili s tím, jak fakulta spolupracuje se zdravotnickými zařízeními Pardubického kraje. Tato fakulta už od svého vzniku navázala klíčovou výuku a praxi na Pardubickou krajskou nemocnici a vychovává zdravotnický personál podobně jako v dalších rozvinutých zemích Evropské unie.

     „Dnes jsme se bavili o tom, že praxe studentů nyní probíhají i v dalších nemocnicích v kraji. Fakulta zároveň významně spolupracuje na projektu týkající se kvality lékařské péče, na anketách pro pacienty, pro které zdarma vytvořila software,“ uvedl Roman Línek. Účastníci schůzky se informovali o možnostech partnerství při získávání českých či evropských grantů pro výzkum a vzdělávání. 

„Zároveň jsme jednali o možnosti většího zapojení Fakulty zdravotnických studí do dalšího vzdělávání nelékařského personálu ve zdravotnických zařízeních v Pardubickém kraji. I ve scénáři efektivní transformace akutní zdravotní péče v Pardubickém kraje bude Univerzita Pardubice a její Fakulta zdravotnických studií figurovat jako důležitý strategický partner,“ dodal Línek.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.5.

Projekt TECHNOhrátky se představil ředitelům středních škol

Kampaň svým zaměřením osloví především žáky základních škol, veřejnost i velké zaměstnavatele v regionu. Zástupci odboru školství a organizátoři projektu TECHNOhrátky představili časový harmonogram i jednotlivé pilíře netradiční kampaně, která obsahuje praktické, edukační i zábavné formy popularizace technických profesí, které jsou zároveň podporované stipendii Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
26.1.

Spolupráce škol se zaměstnavateli

Pardubický kraj má zpracován vlastní projekt, kterým pomáhá zaměstnavatelům shánět kvalifikované pracovníky

Vzdělání celý článek
25.6.

YISAC 2007

Katedra analytické chemie Fakulty chemicko-technologické pořádá již 14. ročník semináře mladých analytických chemiků.

Vzdělání celý článek
4.2.

Slavnostní den Univerzity Pardubice

Mezinárodně uznávaným osobnostem české vědy bude udělen titul „doctor honoris causa“ Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
30.3.

Poslední šance přihlásit se do bakalářského studia na tři fakulty Univerzity Pardubice – do konce března

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci hlásit na fakultách Univerzity Pardubice i nadále – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí t.r., termíny se na jednotlivých fakultách liší:

Vzdělání celý článek
29.9.

V Dobrušce se vyučuje opravdu moderně

To není utopie ale scéna, kterou nyní můžete běžně zažít v obou dobrušských středních školách.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting