Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice vzdělává budoucí maminky v předporodních kurzech

13.1.

 Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice vzdělává budoucí maminky v předporodních kurzechOd středy 13. ledna mohou nastávající maminky navštěvovat další sérii praktických kurzů předporodní přípravy. Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice je pro těhotné ženy připravila průběžně až do konce května. Vybírat tak mohou z několika termínů.


Důležité informace o těhotenství a jeho průběhu, o porodu i následné péči o novorozence, ale i setkání se zkušenými porodními asistentkami, laktačními poradkyněmi a dalšími odborníky z oboru nabízí fakulta na jednotlivých přednáškách. Od ledna do konce května přitom pro těhotné ženy od 20. týdne těhotenství zopakuje celkem čtyři kurzy.


„Jeden kurz zahrnuje čtyři lekce, které kromě teoretických a užitečných informací nabídnou také hodně praktických ukázek. Maminky si budou moci vyzkoušet především manipulaci s novorozencem, z níž mohou mít zpočátku obavy. Dojde i na koupání ve vaničce, přebalování, ale i na základy laické resuscitace. Máme totiž připravený speciální model novorozence, který váhově i velikostně odpovídá donošenému novorozenci, takže maminky budou mít pocit, že manipulují s opravdovým miminkem,“ popisuje kurzy předporodní přípravy Mgr. Zuzana Škorničková z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.


První kurz začíná přednáškou již tuto středu 13. ledna od 17 hodin a nabídne téma těhotenství. O týden později následuje porod a šestinedělí, které doplní prohlídka porodního sálu pardubické nemocnice. Ve středu 27. ledna si maminky vyzkouší, jak provádět hygienu novorozence a na co si dát pozor při kojení. Cyklus čtyř přednášek uzavře 3. února téma správné manipulace s novorozencem a resuscitace. Další tři předporodní kurzy budou zahájeny od středy 2. března, 6. dubna a 4. května.


„Letošní kurzy navazují na ty podzimní. V nich jsme měli s nastávajícími maminkami možnost také diskutovat o tom, co je nejvíce zajímá, proto se kurzy snažíme maximálně přizpůsobit jejich potřebám. Sledujeme také nejnovější trendy a v případě zájmu jsme ochotni a schopni poskytnout i lekce zaměřené na šátkování miminek,“ doplňuje Škorničková.
Předporodní kurz je určen pro všechny těhotné ženy zhruba od 20. týdne těhotenství. Kurz sestává ze čtyř lekcí, ale je možné navštěvovat i jednotlivé lekce. Cena za jednu lekci je 200 Kč a partner má vstup zdarma. Podrobný rozpis termínů přednášek je zveřejněn na webových stránkách Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice www.upce.cz/fzs.


První dvě přednášky kurzu se konají v knihovně Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice (Nemocnice Pardubického kraje, a.s.). Poslední dvě přednášky se uskuteční v prostorách Fakulty zdravotnických studií (Průmyslová 395, Pardubice – Černá za Bory). Začátek je vždy v 17 hodin.
Přihlášky na kurz a více informací získáte na e-mailové adrese prednaskytehotenstvi@upce.cz nebo na telefonním čísle 739 461 207, příp. na https://www.facebook.com/predporodnikurzyupce.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.6.

Na Filosofické fakultě začínají absolventské promoce.

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

Vzdělání celý článek
16.9.

Univerzita Pardubice „veze“ vědu a techniku za žáky přímo na dvory škol

Podzimní populárně-naučnou pouť zakončí „věda a technika“ následující den 24. září na dvoře Základní školy Habrmannova v Hradci Králové, kam univerzitní tým doprovodí také studenti SPŠCh Pardubice.

Vzdělání celý článek
19.1.

Fakulta chemicko-technologická již v novém kampusu

Přihlášky ke studiu přijímá Fakulta chemicko-technologická do 31. března 2009.

Vzdělání celý článek
3.3.

Přihlášky k zápisu do ZŠ budou rodiče letos poprvé vyplňovat elektronicky

Rodiče budou své děti moci přihlašovat přes webovou aplikaci nejen do mateřských škol, ale nově také do škol základních. Aplikace bude přístupná na adrese zapisyzs.pardubice.eu, přičemž elektronické vydávání přihlášek bude spuštěno 16. března. Samotné zápisy pak odstartují o měsíc později, ve středu 15. a čtvrtek 16. dubna.

Vzdělání celý článek
26.1.

Vědci z univerzity zvláknili kyselinu hyaluronovou. Je základem unikátních krytů ran, které se právě testují

A po sedmi letech došli pardubičtí chemici k přelomovým výsledkům a dvěma zásadním výstupům – umějí vytvořit nekonečné vlákno a staplová mikrovlákna kyseliny hyaluronové!

Vzdělání celý článek
11.5.

Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

Zájemci mohou do vybraných titulů nejen nahlédnout, ale mohou si je rovněž pořídit do své knihovny. Tu si mohou obohatit například o tituly – Finanční stráž v Čechách 1842–1918, Hernando Colón vzrcadle své knihovny, Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem, Historici mezi vědou a vědní politikou,

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting