Fakulta zdravotnických studií uzavírá přihlášky ke studiu. Ostatní fakulty Univerzity Pardubice uchazeče stále přijímají

27.2.

Fakulta zdravotnických studií uzavírá přihlášky ke studiu. Ostatní fakulty Univerzity Pardubice uchazeče stále přijímají

Už jen do tohoto pátku zbývá uchazečům čas na podání přihlášky ke studiu do některého z nabízených programů Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Na ostatních šest fakult mohou budoucí vysokoškoláci přihlášky do bakalářských studijních programů posílat do konce března, respektive května.

Jako první na Univerzitě Pardubice uzavírá přihlášky ke studiu Fakulta zdravotnických studií. Aktuálně má fakulta přes 800 studentů a dalších více než 300 nováčků zanedlouho přibyde. Ve zdravotnické praxi jsou velmi žádaní a budoucí místo mohou získat už během studia. „Dá se říci, že o naše absolventy se budoucí zaměstnavatelé přetahují“, říká děkanka fakulty doc. Ing. Jana Holá, Ph.D. Mezi obory, které jsou mezi uchazeči hojně poptávané, patří Zdravotnický záchranář, Všeobecná sestra i Porodní asistentka. Na trhu jsou velmi žádaní absolventi oboru Radiologický asistent, uplatnění nacházejí také studenti oboru Zdravotně-sociální pracovník. Demografický vývoj předurčuje stále vyšší potřebu odborníků ve zdravotnických i sociálních službách.

Během studia se vysokoškoláci mohou zapojit do nejrůznějších zajímavých projektů a aktivit jako jsou zážitkové semináře či modelové situace umožňující studentům nejen si vyzkoušet, ale také si prožít na vlastní kůži konkrétní situace z jejich budoucí praxe. Studenti mají možnost účastnit se studijních pobytů a pracovních stáží v zahraničí, exkurzí a stáží na specializovaných pracovištích, národních i mezinárodních vědeckých a odborných konferencí.

Fakulta zdravotnických studií přijímá přihlášky k bakalářskému i magisterskému studiu do pátku 28. února 2020.

Přiblížit se individualitě každého studenta chce Univerzita Pardubice také vizuálně. Proto letos zvolila zcela novou kampaň, která vybízí zájemce ke studiu v Pardubicích, kde mohou zanechat otisk jako nezaměnitelnou osobní identitu. K výběru nejvhodnějšího studijního zaměření jim pomůže speciální microsite pro uchazeče o studium studuj.upce.cz s unikátním vyhledávačem.

Termíny přihlášek ke studiu na ostatní fakulty Univerzity Pardubice naleznete níže v přiložené tabulce.

Pardubice 26. února 2020

Bližší informace: studijní oddělení jednotlivých fakult – přes telefonní ústřednu
466 036 111, https://studuj.upce.cz/

Fakulta
Univerzity Pardubice

Termín podání přihlášek k bakalářskému studiu

Přípravné kurzy

Termín podání přihlášek k magisterskému studiu

Fakulta zdravotnických studií

28. února

z biologie zaměřenou na člověka

28. února

Fakulta ekonomicko-správní

31. března

z matematiky

15. dubna

Fakulta elektrotechniky a informatiky

31. března

z matematiky
(pro zapsané studenty 1. ročníku)

30. června

Fakulta filozofická

31. března

z angličtiny a humanitních studií

30. dubna

Fakulta chemicko-technologická

31. března

úvodní kurz chemie
(pro zapsané studenty 1. ročníku)

31. července

Fakulta restaurování

14. května

úvodní plenérový kurz
(pro zapsané studenty 1. ročníku)

3. září

Dopravní fakulta Jana Pernera

30. června

z matematiky a fyziky
(pro zapsané studenty 1. ročníku)

15. srpna

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

31.1.

Kandidátem na děkana Fakulty elektrotechniky a informatiky je opět Zdeněk Němec

Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice povede i další čtyři roky Ing. Zdeněk Němec, Ph.D. O tom, že se stal znovu kandidátem na děkana, dnes rozhodli členové akademického senátu fakulty. Pokud dvaačtyřicetiletého odborníka na rádiové komunikační systémy jmenuje do funkce rektor univerzity, začne své nové funkční období 15. dubna.

Vzdělání celý článek
16.9.

Gymnázia: neřešíme příčiny, ale důsledky

Školy by byly nuceny pro svou existenci získat v ročníku šedesát studentů, a to v žádném případě nedokážou.

Vzdělání celý článek
22.10.

Učiliště ve Svitavách si brousí zuby na nové strojařské odborníky

SOU Svitavy je jedinou střední školou v České republice, která nabízí výuku oboru mechanik plastikářských strojů. Ale nejen o tento nový obor byl zájem. TECHNOhrátky tentokrát nabídly školákům také seznámení s obsluhou a programováním CNC strojů, sestavení jednoduchého hydraulického okruhu, poznávání různých druhů materiálů nebo soustružnické puzzle.

Vzdělání celý článek
7.4.

Thomas Graumann pobyl mezi žáky pardubických škol

Slova Thomase Graumanna měla velmi emotivní ůčinek a byla ze strany žáků i pedagogů přijata velmi pozitivně.

Vzdělání celý článek
8.8.

Univerzita Pardubice zahájila dvě velké investiční akce

Vznikne další moderní zázemí pro vysokoškolské vzdělávání a výzkum.

Vzdělání celý článek
10.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

„Při výběru studentů jsme kladli důraz na vědeckou přínosnost studie, aktuálnost tématu vzhledem k současným badatelským trendům a také schopnost své téma řádně ústně prezentovat. Dvojice těchto studentů nás zaujala především proto, že beze zbytku splňují tato kritéria, jejich práce jsou navíc psány svěžím kultivovaným jazykem se zaujetím pro zvolené téma a vyznačují se na úrovni magisterského studia nadstandardní odbornou erudicí,“ doplňuje doktor Prchal.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting