Festival vědeckých a technických projektů

6.3.

Festival vědeckých a technických projektů

Festival vědeckých a technických projektů

V úterý 11. března 2008 bude v Domě techniky na náměstí Republiky v Pardubicích přesně v 10:00 hodin zahájen Festival vědeckých a technických projektů dětí a mládeže. Tato akce je vyvrcholením programu pro talentované žáky základních a středních škol, kteří zpracovávali projekty v oblasti chemie, fyziky, biologie, techniky či historie. Práce byly soutěžní a ti nejlepší řešitelé teď pojedou na týdenní zájezd na vědecká pracoviště, ale i za kulturními památkami ve Francii. „Do soutěže se přihlásili řešitelé s celkem 150 projekty. Přes okrsková kola s nimi někteří postoupili do kola krajského, které se uskuteční právě na Festivalu vědeckých a technických projektů dětí a mládeže,“ upřesnila radní Pardubického kraje a gestorka projektu Jana Smetanová. Krajské kolo bude přístupné veřejnosti, a to ve dnech 11. března 2008 od 11:00 do 15:00 hodin a 12. března od 10:00 do 12:00 hodin. Tato akce se koná v České republice poprvé.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

25.10.

Přijímací zkoušky v Pardubickém kraji

V bodovém hodnocení uchazečů v rámci přijímacího řízení dojde v porovnání s minulým školním rokem k určitým změnám.

Vzdělání celý článek
8.11.

Novou děkankou bude docentka Myšková

Je jí doc. Ing. et. Ing. Renáta Myšková, Ph.D., dosavadní vedoucí Ústavu ekonomiky a managementu fakulty.

Vzdělání celý článek
28.8.

Naučte se pracovat s počítačem ve stanu

Počítačový stan je připraven v rámci akce Dny vzdělávání dospělých, které pořádá a financuje Pardubický kraj.

Vzdělání celý článek
3.2.

Starostům se nelíbí jednání kraje

Školy měly být vždy výběrovými, což ve chvíli, kdy na nich studuje téměř polovina všech žáků v kraji, rozhodně neplatí.

Vzdělání celý článek
12.1.

Fakulty Univerzity Pardubice zvou zájemce o vysokoškolské studium na dny otevřených dveří – lákají na perspektivy života, který je (nejen) chemie a který je součástí evolUPCE

Jako první pořádá DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 11. ledna Fakulta chemicko-technologická, nejstarší fakulta Univerzity Pardubice, sídlící v moderním areálu v srdci univerzitního kampusu v Pardubicích - Polabinách. Láká na atraktivní obory postavené na dlouholeté tradici, vysokém odborném kreditu, mezinárodních zkušenostech, na studium v moderním prostředí a špičkových laboratořích, s jistým a perspektivním uplatněním na trhu práce, pod heslem „život i láska – je chemie“.

Vzdělání celý článek
20.12.

Dětem s oční vadou bude pomáhat zařízení vyvinuté studenty Univerzity Pardubice

Navíc hospitalizaci některé děti předškolního věku nesnášejí dobře. Tak se tedy zrodil nápad využít možností dnešních informačních technologií a stará elektromechanická zařízení, která používají léčebná zařízení, nahradit modernějšími, levnějšími a dostupnějšími tablety.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting