Festival vědeckých a technických projektů

6.3.

Festival vědeckých a technických projektů

Festival vědeckých a technických projektů

V úterý 11. března 2008 bude v Domě techniky na náměstí Republiky v Pardubicích přesně v 10:00 hodin zahájen Festival vědeckých a technických projektů dětí a mládeže. Tato akce je vyvrcholením programu pro talentované žáky základních a středních škol, kteří zpracovávali projekty v oblasti chemie, fyziky, biologie, techniky či historie. Práce byly soutěžní a ti nejlepší řešitelé teď pojedou na týdenní zájezd na vědecká pracoviště, ale i za kulturními památkami ve Francii. „Do soutěže se přihlásili řešitelé s celkem 150 projekty. Přes okrsková kola s nimi někteří postoupili do kola krajského, které se uskuteční právě na Festivalu vědeckých a technických projektů dětí a mládeže,“ upřesnila radní Pardubického kraje a gestorka projektu Jana Smetanová. Krajské kolo bude přístupné veřejnosti, a to ve dnech 11. března 2008 od 11:00 do 15:00 hodin a 12. března od 10:00 do 12:00 hodin. Tato akce se koná v České republice poprvé.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

14.10.

Hejtman se zajímal o maturity nanečisto

V Pardubickém kraji se připojilo k možnosti vyzkoušet si budoucí podobu státních maturit 69 středních škol.

Vzdělání celý článek
7.7.

Na Univerzitu Pardubice je ještě možné se přihlásit ke studiu

Pět fakult pardubické univerzity bude doplňovat počty studentů do prvních ročníků bakalářských studií.

Vzdělání celý článek
12.11.

O tisíce cenných knih piaristického řádu bude pečovat Fakulta restaurování Univerzity Pardubice

Soubor klášterní knihovny obsahuje celkem 8 875 knih z řady vědních oborů, např. teologie, historie, lingvistiky, architektury, pedagogiky, geografické topografie, astronomie či poezie. Sbírka má i cenné exempláře, které jsou ve španělském jazyce, nachází se v ní také italské cestovní průvodce, spisy o Americe či dopisy zakladatele řádu Josefa Kalasanského.

Vzdělání celý článek
23.4.

Máme co nabídnout!

Zapojeni byli také studenti zahraničních škol, kteří se díky tomuto projektu dozví, co může Česká Republika nabídnout Evropě.

Vzdělání celý článek
24.9.

Univerzita musela být evakuována

Na závěr cvičení provedli hasiči celkový průzkum a zadýmené prostory postupně odvětrali.

Vzdělání celý článek
10.6.

Z TECHNOhrátek v Lanškrouně si poradci odváželi lžíce na boty, papírové bloky i ruce pomalované květinami

Pro dvě desítky účastníků, mezi nimiž nechyběly ani pracovnice Úřadu práce v Ústí nad Orlicí, připravila SOŠ a SOU Lanškroun pět pracovišť, na nichž se v průběhu celého dopoledne detailně seznamovali s pěti obory – nástrojař, mechanik elektrotechnik, kadeřník, kosmetička a knihař. Po krátké instruktáži v podání žáků školy poté přišlo na řadu plnění stanovených úkolů, které tradičně bodovali učitelé odborného výcviku. A při těchto činnostech se většina pedagogů řádně zapotila.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting