Finanční gramotnost pro školáky

14.2.

Finanční gramotnost pro školáky

Nový ročník kurzů finanční gramotnosti pro školáky s názvem Abeceda peněz odstartovaly děti z Lanškrouna. Znalosti, které získávaly v uplynulých týdnech, se pokusily zúročit na valentýnském prodejním jarmarku. Prodávaly vlastnoručně zhotovené jehelníčky, svícny, ozdobné kamínky i linecké pečivo. Díky štědrému výdělku, který přesáhl 18 tisíc korun, si teď mohou splnit své přání a vybrat si k adopci zvířátko ze Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka, kam si udělají výlet.  
„Abeceda peněz je perfektní k výuce finanční gramotnosti. Přiznávám, že na začátku jsem měla obavy, jestli za tím nebude nějaká nabídka produktů, ale teď mohu o Abecedě říct jen samá pozitiva. Děti do projektu šly od počátku s velkým nasazením, největší napětí vládlo, než jsme sečetli výtěžek jarmarku. Žáci  od počátku chtěli utržené peníze věnovat na charitu, rozhodli jsme se nakonec pro adopci některého ze zvířátek v Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka, kam si se třídou uděláme výlet. Ostatně, chystáme se sem už od druhé třídy,“ uvedla Zuzana Marková, třídní učitelka čtvrťáků z lanškrounské ZŠ Smetanova.
Projekt Abeceda peněz připravila pro děti v celé zemi Česká spořitelna. Dětem se v něm snaží vštípit znalosti správného hospodaření s penězi. Z posledního průzkumu České spořitelny totiž vyplynulo, že čtyři z deseti východočeských dětí už má zkušenost s půjčkou. Každé šesté se dokonce zadlužuje opakovaně. Zároveň se ukázalo, že šedesát procent dětí v regionu zná pouze platbu hotovostí. Výběr z bankomatu nebo platbu kartou v obchodě si vyzkoušelo jen každé sedmé dítě ve věku 12-14 let. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

30.8.

Na střední školy nastupuje méně žáků než vloni

Kraj investoval do zkvalitnění podmínek sloučených škol a do dalších rekonstrukcí přibližně 120 milionů korun.

Vzdělání celý článek
3.4.

S policistou ve školce

Celkem dvaatřicet mrňousů od tří do sedmi let sedělo na lavičkách a s napětím poslouchalo o práci policistů.

Vzdělání celý článek
12.2.

Veřejný internet na pardubické průmyslovce slavnostně zprovozněn

Za účasti celé řady hostů byl v pátek 9. února 2007 slavnostně zprovozněn projekt veřejného internetu na pardubické SPŠE.

Vzdělání celý článek
26.5.

0čima studentů gymnázií

Výsledky rozhodování poroty sdělíme účastníkům i veřejnosti do pěti pracovních dnů, tedy do 1. června.

Vzdělání celý článek
5.4.

Pardubický kraj nesouhlasí se škrty v regionálním školství

Podrobný přehled o tom, jaká je situace na jednotlivých školách, budeme mít během měsíce dubna.

Vzdělání celý článek
12.9.

Proběhnou další ze závěrečných akademických obřadů

84 bakalářů absolvovalo studijní obor Chemie a technická chemie.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting