Finanční gramotnost pro školáky

14.2.

Finanční gramotnost pro školáky

Nový ročník kurzů finanční gramotnosti pro školáky s názvem Abeceda peněz odstartovaly děti z Lanškrouna. Znalosti, které získávaly v uplynulých týdnech, se pokusily zúročit na valentýnském prodejním jarmarku. Prodávaly vlastnoručně zhotovené jehelníčky, svícny, ozdobné kamínky i linecké pečivo. Díky štědrému výdělku, který přesáhl 18 tisíc korun, si teď mohou splnit své přání a vybrat si k adopci zvířátko ze Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka, kam si udělají výlet.  
„Abeceda peněz je perfektní k výuce finanční gramotnosti. Přiznávám, že na začátku jsem měla obavy, jestli za tím nebude nějaká nabídka produktů, ale teď mohu o Abecedě říct jen samá pozitiva. Děti do projektu šly od počátku s velkým nasazením, největší napětí vládlo, než jsme sečetli výtěžek jarmarku. Žáci  od počátku chtěli utržené peníze věnovat na charitu, rozhodli jsme se nakonec pro adopci některého ze zvířátek v Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka, kam si se třídou uděláme výlet. Ostatně, chystáme se sem už od druhé třídy,“ uvedla Zuzana Marková, třídní učitelka čtvrťáků z lanškrounské ZŠ Smetanova.
Projekt Abeceda peněz připravila pro děti v celé zemi Česká spořitelna. Dětem se v něm snaží vštípit znalosti správného hospodaření s penězi. Z posledního průzkumu České spořitelny totiž vyplynulo, že čtyři z deseti východočeských dětí už má zkušenost s půjčkou. Každé šesté se dokonce zadlužuje opakovaně. Zároveň se ukázalo, že šedesát procent dětí v regionu zná pouze platbu hotovostí. Výběr z bankomatu nebo platbu kartou v obchodě si vyzkoušelo jen každé sedmé dítě ve věku 12-14 let. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.4.

Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

Středoškoláci prostřednictvím přednášek nahlédnou do několika témat, která je budou následně provázet během jejich studia. Seznámí se například s finanční krizí v minulosti i současnosti či s osobností prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Vyslechnou přednášku o způsobech výběrového řízení, o chování uživatelů na sociálních sítích nebo o formách verbální komunikace. Na jednu skupinu bude odpoledne čekat i přednáška v angličtině, která přiblíží možnosti studia v zahraničí.

Vzdělání celý článek
19.2.

Byznys trefa – soutěž pro podnikavé studenty Univerzity Pardubice jde do finále

Každý student, který podal do soutěže přihlášku, dostal cennou zpětnou vazbu ve formě komentáře silných a slabých stránek zpracovaného projektu ze strany zkušených členů poroty. Deset finalistů bude navíc ve středu 19. února v podvečer prezentovat své podnikatelské záměry před odbornou porotou při finálovém večeru soutěže. Teprve potom porota rozhodne o vítězi prvního ročníku soutěže. Vítěz si odnese finanční prémii 50 tisíc Kč, smartphone a další ceny. S prázdnou neodejdou ani ostatní finalisté.

Vzdělání celý článek
27.5.

Skeptikové navštíví Litomyšl

V tomto roce se v sobotu 7. června 2008 od 14 hodin uskuteční již V. Skeptikon, tentokráte na zámku v Litomyšli.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzita Pardubice opět „vyráží“ na vědecko-technické turné na gymnázia v regionu

Možnost vyzkoušet si nejrůznější experimenty a pracovní postupy, seznámit se se speciálními modely, pozorovat akademické pracovníky i vysokoškoláky při jejich práci nebo s nimi diskutovat o dráze výzkumníka.

Vzdělání celý článek
13.12.

Kampaň na podporu sebevzdělávání byla úspěšná

Mediální kampaň na podporu celoživotního vzdělávání měla velmi pozitivní ohlas.

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice: Startujeme nový semestr i s kurzy pro všechny generace

Na konci února začne také další část přednášek v rámci litomyšlské univerzity třetího věku, kde zajímavá témata představí akademici z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting