Generální ředitel Českých drah na Dopravní fakultě Jana Pernera

25.3.

Generální ředitel Českých drah na Dopravní fakultě Jana Pernera


V pondělí 25. března 2013 navštíví Dopravní fakultu Jana Pernera generální ředitel Českých drah a.s., Ing. Petr Žaluda. Bude jednat s vedením fakulty a odpoledne vystoupí před studenty s přednáškou k aktuálním trendům a výzvám v osobní dopravě.

Generální ředitel Petr Žaluda přijede v doprovodu členů Dozorčí rady ČD Ing. Miroslava Nádvorníka a Ing. Radima Jirouta, MBA. V první části návštěvy proběhne jednání s vedením fakulty, zejména o vzájemné spolupráci, která je na fakultě dlouholetá, a probíhá hned v několika oblastech – např. při vzdělávání vysokoškoláků, kdy se odborníci Českých drah podílejí na vedení a konzultacích bakalářských a diplomových prací, ve vybraných předmětech jsou zváni na specializované odborné přednášky.

V oblasti výzkumu a aplikací, zkušebnictví se podílejí s akademickými pracovníky fakulty na realizaci různých projektů a výzkumných úkolů. Návštěvě budou prezentovány také speciální laboratoře dopravní fakulty. Odpoledne ve 14 hodin pak Petr Žaluda vystoupí s přednáškou na téma: Aktuální trendy a výzvy v osobní dopravě.

Přednáška proběhne v učebně DB-B3 ve Studentské ulici a je určena především studentům kateder technologie a řízení dopravy a dopravního managementu, marketingu a logistiky, ale samozřejmě jsou vítáni všichni ostatní zájemci z dalších kateder fakulty.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

24.1.

Pardubický kraj rozjíždí projekt k prohlubování vzdělanosti

Pardubický kraj pořádá zahajující konferenci k projektu Síť škol Pardubického kraje pro poskytování dalších kvalifikací

Vzdělání celý článek
22.2.

Religionistické vzdělávácí centrum na Univerzitě Pardubice

V pátek 23. února se uskuteční na Univerzitě Pardubice první vzdělávací seminář Religionistického vzdělávacího centra

Vzdělání celý článek
23.1.

Pásmo kubánských lidových humorek a anekdot předvedou pardubičtí vysokoškoláci při dnu otevřených dveří na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice

Divadelní představení nastudovali posluchači oboru sociální antropologie v rámci tradičních „Studentských literárních večerů“ a již je úspěšně odehráli v prosinci 2013 na pardubickém zámku.

Vzdělání celý článek
14.3.

Kam po vysoké škole?

Na 15. března připravila Univerzita Pardubice již 6. ročník veletrhu pracovních příležitostí.

Vzdělání celý článek
15.2.

Na Dopravní fakultě Jana Pernera se v těchto dnech vzdělávají středoškolští učitelé

Kurz nazvaný Nejnovější poznatky v dopravě, logistice a managementu nabízí účastníkům sérii přednášek od pondělí až do pátku. V úterý je například čekaly přednášky o územním plánování či zasilatelské činnosti při přepravě nebezpečného nákladu. Ve středu se podívají blíže na hodnocení emisních vlastností silničních motorových vozidel a odpoledne zjistí, jak se provádí inženýrsko-geologický průzkum při přípravě stavby. Ve čtvrtek mají na programu elektromobilitu a seznámí se s evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS a jeho implementací v prostředí státní organizace Správa železniční dopravní cesty.

Vzdělání celý článek
19.3.

Rozhodovala znalost součástek i zručnost

„Soutěž má velmi dobrou úroveň. Svědčí o tom výsledky z praktické části soutěže, kde byli účastníci nejúspěšnější. Jsem rád, že se tři školy dokáží prostřídat v rámci organizace regionálního kola a navíc posílají své pedagogy jako rozhodčí,“ dodal Bohumil Bernášek

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting