Gymnázium Mozartova v Pardubicích slaví 20 let od svého vzniku

7.11.

Gymnázium Mozartova v Pardubicích slaví 20 let od svého vzniku

V pardubické Sukově síni vyvrcholily v pondělí oslavy 20 let od vzniku pardubického Gymnázia Mozartova. Společně se současnými studenty a pedagogy, ale také bývalými kantory a desítkami hostů si historii a současnost školy připomněli také zástupci zřizovatele, tedy Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým, 1. náměstkem Romanem Línkem a radním pro oblast školství Bohumilem Bernáškem.
„Maturitní ročník 2000/2001, který byl vůbec tím prvním v historii školy je pro mne osobně také něčím speciální. Byl to i můj maturitní ročník, kdy jsem opouštěl českotřebovské gymnázium. Škola za 20 let své existence ušla ohromný kus cesty, a to nejen stěhováním z budovy Reálky, ve které dnes sídlí část krajského úřadu, ale také řadou investic od vybavení odborných učeben, zateplení či kompletní rekonstrukcí kuchyně a školní jídelny,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Gymnáziu, stejně jako každé škole, přeji řadu motivovaných a šikovných studentů, ze kterých se později stanou lékaři, právníci, ekonomové, kteří budou pomáhat v rozličných oborech kolem nás. Jsem přesvědčený, že podobných absolventů školy jsou za celou dobu existence desítky, ne-li stovky,“ řekl hejtman Netolický.
Investice z posledních let, které Pardubický kraj ve škole uskutečnil, připomíná také 1. náměstek hejtmana Roman Línek. „Objekt dnešního gymnázia převzal Pardubický kraj do svého vlastnictví od města Pardubice v roce 2010. Budova od svého vzniku v roce 1976 neprošla žádnou výraznější rekonstrukcí, a proto jsme v průběhu roku 2015 díky přispění evropských fondů zlepšili nejen vzhled školy, ale především zajistili ekonomičtější provoz,“ uvedl Roman Línek. Proměnou prošly také vnitřní prostory školy včetně odborných učeben a laboratoří chemie, fyziky a biologie. „Tyto projekty, dokončené v září 2014, byly uskutečněny v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji. Díky těmto investicím se výrazným způsobem zlepšily podmínky pro výuku odborných předmětů a nové učebny byly také využity pro spolupráci s partnerskými středními a základními školami,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.
Oslavy školy byly rozděleny do dvou dnů, na sobotu 4. listopadu a pondělí 6. listopadu 2017. V sobotu mezi třináctou a osmnáctou hodinou bylo přichystáno odpoledne otevřených dveří. Budova gymnázia se otevřela pro bývalé studenty, absolventy, pedagogy i širokou veřejnost. Sobotní program potom vyvrcholil od 19 hodin Abiturientským večerem v konferenčním sále Domu techniky a v restauraci Philadephia v Pardubicích. Oslavy vyvrcholily v pondělí 6. listopadu v Sukově síni Domu hudby.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

11.3.

Mladý chemik zaznamenal rekordní účast: soutěžilo dvanáct tisíc žáků

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční v den finále v prostorách fakulty. „Kromě přitažlivého zábavného programu se finalisté mohou těšit na velmi atraktivní ceny. Ti nejlepší získají iPad, dotykový mobilní telefon nebo elektronickou čtečku. Za to je třeba poděkovat Svazu chemického průmyslu ČR, který je generálním partnerem celostátního finále,“ podotýká Gabriela Čebišová za organizátory.

Vzdělání celý článek
12.11.

Děti soutěžily v logických úlohách

Hlavním cílem soutěže je obrátit pozornost dětí i odborné veřejnosti ke specifickému nadání, kterým je schopnost logického myšlení a samostatného uvažování.

Vzdělání celý článek
15.1.

Východočeské školy mohou získat peníze z ekologického programu

Školy z Královéhradeckého a Pardubického kraje mohou získat peníze z ekologického programu

Vzdělání celý článek
2.7.

Školáci malovali horkým voskem

Premiéru měly také děti třetích tříd, které si vyzkoušely točení na hrnčířském kruhu.

Vzdělání celý článek
28.2.

Na dvou fakultách univerzity Pardubice končí termín podání přihlášek ke studiu

Fakulta filozofická plánuje přijmout na 550 uchazečů do svých bakalářských studijních oborů, Fakulta zdravotnických studií necelých 260 uchazečů.

Vzdělání celý článek
7.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

Získat potřebné zkušenosti s prezentací i zajímavou položku do životopisu pomůže mladým a talentovaným studentům každoroční konference Historie, která se letos koná 6. a 7. dubna. Představí se na ní postupně celkem 26 studentů z jednotlivých pracovišť zabývajících se historií.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting