Hejtman Martínek: Vojenská škola patří mezi elitní

3.2.

Hejtman Martínek: Vojenská škola patří mezi elitní

Hejtman Martínek: Vojenská škola patří mezi elitní

Jediná vojenská škola v Pardubickém kraji nabízí kvalitní vzdělání v technických oborech. Akreditované vzdělávací programy, ale i nabídku rekvalifikačních kurzů představil plukovník Vojtěch Němeček při středeční návštěvě hejtmanovi Radko Martínkovi. Hovořili o spolupráci Ministerstva obrany ČR a Pardubického kraje v oblasti středního školství, investicích a ubytovacích kapacitách. „Kraj uvažuje o případném využití kapacity střední vojenské školy, která je zřizovaná Ministerstvem obrany,“ potvrdil veliteli školy informace vyplývající ze společného jednání kraje s ministerstvem hejtman Martínek. „Patří mezi elitní školy. Trojnásobný až čtyřnásobný nadbytek studentů, kteří touží po vojenské kariéře, může vykázat jen málokteré školské zařízení,“ je přesvědčený hejtman. Jak uvedl velitel Vojtěch Němeček, Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola v Moravské Třebové spadá do kompetence ministerstva obrany, ale je otevřena a připravena nadále spolupracovat s ostatními školami v regionu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.5.

Akademický senát volí děkana

Ve 14 hodin odpoledne se představí dva kandidáti, kteří byli navrženi akademickou obcí.

Vzdělání celý článek
12.6.

Univerzita Pardubice otvírá nový obor Aplikovaná elektrotechnika

Zcela nový bakalářský studijní program Aplikovaná elektrotechnika právě otevřela Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice (UPa). Výuka se zaměří na moderní oblasti elektronických obvodů, senzorů, mikroprocesorové techniky, informačních technologií, automatizace a prototypové výroby.

Vzdělání celý článek
5.1.

Gymnázium v Litomyšli dostane nového ředitele

Rada Pardubického kraje vypíše v nejbližší době konkurz na ředitele Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli.

Vzdělání celý článek
16.9.

Podzimní premiéra TECHNOhrátek s vůní kovářské výhně a čerstvě broušeného dřeva

Zábavnou a soutěžní prezentaci stavebních i dřevařských oborů si nenechalo ujít 153 žáků z devíti základních škol. Rekordní účast (170 školáků letos na jaře v SOŠ a SOU Polička) sice nepadla, přesto byl zájem o vyučované profese vysoký.

Vzdělání celý článek
9.11.

Rozvoj středních škol nebo nová budova záchranky. Kraj připravuje v Holicích řadu projektů

Oproti původnímu projektovému záměru je navýšena předpokládaná cena stavby, jelikož jsme zjistili absolutně nevhodný podklad pro nový povrch dráhy. Rovněž bylo nutné řešit odvodnění atletické plochy. Vyhovělo se také požadavku gymnázia na prodloužení atletické dráhy o tři metry.

Vzdělání celý článek
15.4.

Králícké gymnázium neotevře první ročník

Bude velmi těžké dodržet to, co jsme slíbili, když jsme o gymnáziu rozhodovali.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting