Hned 3 školy z okresu Ústí nad Orlicí se zapojí do Týdne s prarodiči na školní zahradě

19.4.

 Hned 3 školy z okresu Ústí nad Orlicí se zapojí do Týdne s prarodiči na školní zahradě

Týden s prarodiči na školní zahradě, celostátní akce, kterou pořádá iniciativa Skutečně zdravá škola, proběhne od 24. do 30. dubna 2017, a má za cíl umožnit prarodičům a rodičům sdílet svoje zahradnické zkušenosti a dovednosti s žáky a zároveň pomoci školám znovu oživit a obnovit školní zahrady. Pro všechny zapojené generace to bude skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě.
Z okresu Ústí na Orlicí se zúčastní následující školy v následujících termínech:
21.4. od 9.00 v ZŠ a MŠ Lukavice proběhne na školní zahradě oslava Dne Země a kromě doprovodného programu budou moci děti s prarodiči sdílet jejich dlouholeté zkušenosti v péči o zahradu. Připraveno bude zdravé občerstvení od paní kuchařek ze školní kuchyně.
24.4. od 9.00 v ZŠ a MŠ Žichlínek proběhne založení školních záhonků pro pěstování zeleniny a dalších plodin. Poté všichni pomohou s jarním úklidem kolem školy. Také zde zajišťují paní kuchařky ze školní kuchyně zdravé občerstvení – pomazánky.
25.4. od 15.30 do 17.00 v Zámeckém parku v Letohradu, v bývalém zahradnictví, se sejdou rodiny s prarodiči s dětmi z Lesního klubu Letohrad. Kromě tvořivé dílny pro děti si všichni společně zasadí např. bylinky, sazenice jahod, malin, ostružin či dalších.
Vypěstované rostliny budou/mohou být využity nejen ve školní kuchyni, ale také v rámci hodin vaření, kroužku vaření či v rámci vyučování v jiných předmětech.
Zapojením se do akce a zveřejněním fotek a článku na svém školním blogu na webu Skutečně zdravé školy se tyto školy mohou zapojit do soutěže o hodnotné ceny. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.10.

Univerzita Pardubice se účastní Evropského veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2014 v Nitře

Český veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, ale i pro všechny zájemce o celoživotní vzdělávání, případně studium v zahraničí. Tradiční veletrh v Brně se před několika lety rozšířil i do Prahy a letos již podruhé zavítá mezi středoškoláky i na Slovensko.

Vzdělání celý článek
5.2.

Rektor a vedení Univerzity Pardubice v novém funkčním období 2014 - 2018.

Řízení vědy a tvůrčích činností po ní převzal nově jmenovaný prorektor profesor Ing. Jiří Kulhánek, Ph.D., akademický pracovník Fakulty chemicko-technologické, odborník na syntézu a studium organických chromoforů s využitím v optoelektronice působící na Ústavu organické chemie a technologie.

Vzdělání celý článek
8.2.

Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce

Celkové investiční náklady do rekonstrukcí škol se od roku 2008 vyšplhaly na 414 milionů korun. Z evropských dotací a Státního fondu životního prostředí Pardubice získaly 202,5 milionů korun právě na snížení energetické náročnosti budov.

Vzdělání celý článek
9.7.

Bezplatné kurzy angličtiny pro handicapované

Požadavky jsou: PC se sluchátky, mikrofonem a webovou kamerou, přístup k internetu Explorer, aplikace Flash a Java.

Vzdělání celý článek
4.2.

Slavnostní den Univerzity Pardubice

Mezinárodně uznávaným osobnostem české vědy bude udělen titul „doctor honoris causa“ Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting