Hned 3 školy z okresu Ústí nad Orlicí se zapojí do Týdne s prarodiči na školní zahradě

19.4.

 Hned 3 školy z okresu Ústí nad Orlicí se zapojí do Týdne s prarodiči na školní zahradě

Týden s prarodiči na školní zahradě, celostátní akce, kterou pořádá iniciativa Skutečně zdravá škola, proběhne od 24. do 30. dubna 2017, a má za cíl umožnit prarodičům a rodičům sdílet svoje zahradnické zkušenosti a dovednosti s žáky a zároveň pomoci školám znovu oživit a obnovit školní zahrady. Pro všechny zapojené generace to bude skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě.
Z okresu Ústí na Orlicí se zúčastní následující školy v následujících termínech:
21.4. od 9.00 v ZŠ a MŠ Lukavice proběhne na školní zahradě oslava Dne Země a kromě doprovodného programu budou moci děti s prarodiči sdílet jejich dlouholeté zkušenosti v péči o zahradu. Připraveno bude zdravé občerstvení od paní kuchařek ze školní kuchyně.
24.4. od 9.00 v ZŠ a MŠ Žichlínek proběhne založení školních záhonků pro pěstování zeleniny a dalších plodin. Poté všichni pomohou s jarním úklidem kolem školy. Také zde zajišťují paní kuchařky ze školní kuchyně zdravé občerstvení – pomazánky.
25.4. od 15.30 do 17.00 v Zámeckém parku v Letohradu, v bývalém zahradnictví, se sejdou rodiny s prarodiči s dětmi z Lesního klubu Letohrad. Kromě tvořivé dílny pro děti si všichni společně zasadí např. bylinky, sazenice jahod, malin, ostružin či dalších.
Vypěstované rostliny budou/mohou být využity nejen ve školní kuchyni, ale také v rámci hodin vaření, kroužku vaření či v rámci vyučování v jiných předmětech.
Zapojením se do akce a zveřejněním fotek a článku na svém školním blogu na webu Skutečně zdravé školy se tyto školy mohou zapojit do soutěže o hodnotné ceny. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.12.

Základní škola dostane interaktivní tabuli

Škola ve Štefánikově ulici využije interaktivní tabuli v první fázi k výuce jazyků.

Vzdělání celý článek
20.11.

Profesorka Lenderová získává Řád rytíře Akademických palem

V úterý 20. listopadu bude udělen rytířský řád Akademických palem prof. PhDr. Mileně Lenderové, CSc.

Vzdělání celý článek
24.1.

České logo Mezinárodního roku chemie v Pardubicích

Ze zaslaných návrhů pak odborná porota vybrala jako vítězný návrh studenta Jana Cihláře.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzita Pardubice opět „vyráží“ na vědecko-technické turné na gymnázia v regionu

Možnost vyzkoušet si nejrůznější experimenty a pracovní postupy, seznámit se se speciálními modely, pozorovat akademické pracovníky i vysokoškoláky při jejich práci nebo s nimi diskutovat o dráze výzkumníka.

Vzdělání celý článek
16.9.

Univerzita Pardubice „veze“ vědu a techniku za žáky přímo na dvory škol

Podzimní populárně-naučnou pouť zakončí „věda a technika“ následující den 24. září na dvoře Základní školy Habrmannova v Hradci Králové, kam univerzitní tým doprovodí také studenti SPŠCh Pardubice.

Vzdělání celý článek
5.5.

Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

V orlickoústecké automobilní škole se žáci ze sedmi vybraných základních škol budou během dopoledního programu postupně seznamovat s těmito šesti obory: silniční doprava, autotronik a autoelektrikář, průmyslové ekologie, karosář, automechanik a autolakýrník. Následně v nich budou také plnit dovednostní soutěžní úkoly.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting