Hned 3 školy z okresu Ústí nad Orlicí se zapojí do Týdne s prarodiči na školní zahradě

19.4.

 Hned 3 školy z okresu Ústí nad Orlicí se zapojí do Týdne s prarodiči na školní zahradě

Týden s prarodiči na školní zahradě, celostátní akce, kterou pořádá iniciativa Skutečně zdravá škola, proběhne od 24. do 30. dubna 2017, a má za cíl umožnit prarodičům a rodičům sdílet svoje zahradnické zkušenosti a dovednosti s žáky a zároveň pomoci školám znovu oživit a obnovit školní zahrady. Pro všechny zapojené generace to bude skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě.
Z okresu Ústí na Orlicí se zúčastní následující školy v následujících termínech:
21.4. od 9.00 v ZŠ a MŠ Lukavice proběhne na školní zahradě oslava Dne Země a kromě doprovodného programu budou moci děti s prarodiči sdílet jejich dlouholeté zkušenosti v péči o zahradu. Připraveno bude zdravé občerstvení od paní kuchařek ze školní kuchyně.
24.4. od 9.00 v ZŠ a MŠ Žichlínek proběhne založení školních záhonků pro pěstování zeleniny a dalších plodin. Poté všichni pomohou s jarním úklidem kolem školy. Také zde zajišťují paní kuchařky ze školní kuchyně zdravé občerstvení – pomazánky.
25.4. od 15.30 do 17.00 v Zámeckém parku v Letohradu, v bývalém zahradnictví, se sejdou rodiny s prarodiči s dětmi z Lesního klubu Letohrad. Kromě tvořivé dílny pro děti si všichni společně zasadí např. bylinky, sazenice jahod, malin, ostružin či dalších.
Vypěstované rostliny budou/mohou být využity nejen ve školní kuchyni, ale také v rámci hodin vaření, kroužku vaření či v rámci vyučování v jiných předmětech.
Zapojením se do akce a zveřejněním fotek a článku na svém školním blogu na webu Skutečně zdravé školy se tyto školy mohou zapojit do soutěže o hodnotné ceny. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

27.5.

Od početí ke školní brašně

Ve dnech 29. a 30. května se na Zámku v Pardubicích uskuteční seminář s názvem „Od početí ke školní brašně“

Vzdělání celý článek
5.11.

Autorem nejlepší diplomové práce 2014 je absolvent FEI

„Diplomová práce je zaměřena na rozbor vlastností dielektrických materiálů (jakými jsou např. keramika či plast) při použití jako vyzařovací prvky antén. Tyto teoretické souvislosti jsou promítány do praktického využití při samotném návrhu od analytických vzorců, přes simulační výpočty až po samotné praktické měření,“ říká ke své vítězné práci Michal Šilhán.

Vzdělání celý článek
23.10.

Byznys Trefa motivuje studenty

Důležitým momentem celé soutěže bude také možnost kontaktu mezi podnikavými studenty a zavedenými podnikatelskými subjekty z regionu, kteří se mohou stát investory pro podnikatelské záměry předložené studenty v rámci soutěže.

Vzdělání celý článek
7.9.

Zahraniční partnerské smlouvy Univerzity Pardubice

V pondělí 7. září dopoledne proběhne na univerzitě diskuse s částí delegace o možnostech akademické spolupráce a prohlídka univerzitního kampusu v Polabinách, odpoledne bude celá delegace jednat v moderním univerzitním centru na náměstí Čs. legií.

Vzdělání celý článek
29.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 60. akademický rok

Do letošních 1. ročníků bakalářských studijních programů na všech sedmi fakultách se zapsalo 3 600 posluchačů.

Vzdělání celý článek
26.2.

Přihlášky k bakalářskému studiu na Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice již jen do konce měsíce

Zájem o obory většinou několikrát převyšuje počty přijímaných studentů, kteří musejí projít příjímacími zkouškami a testováním. Všeobecná sestra (přijat je každý pátý uchazeč), zdravotnický záchranář (přijat je každý čtvrtý uchazeč) i porodní asistentka (přijat je každý třetí zájemce) patří hned za angličtinou k nežádanějším bakalářským oborům na Univerzitě Pardubice

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting