Hradec Králové otevře novou vysokou školu

9.3.

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů (VŠVSMV) se sídlem v Praze-Strašnicích otevře v říjnu tohoto roku mimo hlavní město další tři pobočky: v Hradci Králové, Liberci a Plzni. Pět desítek posluchačů tak dostane možnost studovat na první soukromé vysoké škole v Hradci Králové. Nová škola bude působit v budově státního Gymnázia J. K. Tyla na stejnojmenném nábřeží. Její pražská zřizovatelka nabízí v Hradci bakalářské i magisterské studium v oboru Mezinárodní vztahy a evropská studia. Forma studia bude denní i dálkové, tedy prezenční i kombinované. Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů je obecně prospěšnou společností. Založila ji v říjnu roku 2001 Mgr. Anna Benešová, která je i její ředitelkou. Za studium zájemci zaplatí ročně 55 tisíc korun. Posluchači tuto částku uhradí buď jednorázově, nebo si mohou splátky školného rozložit. Úlevy pro sociálně slabší studenty však škola nedává a tak jedinou vyjímku tvoří posluchači zdravotně postižení. Ti na škole studují zcela zdarma.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

10.3.

Univerzita Pardubice úspěšně pokračuje v popularizaci vědy a technických a přírodovědných oborů

Projekt tak pomůže prohloubit komplexní systém vzdělávacích aktivit a odborné přípravy pedagogů, kteří pracují s mládeží. Pokusí se zavést nové formy volnočasového učení žáků s aktivním zájmem o vědu a nové poznatky a podpořit tak jejich pozitivní vztah k vědeckému bádání.

Vzdělání celý článek
8.2.

Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce

Celkové investiční náklady do rekonstrukcí škol se od roku 2008 vyšplhaly na 414 milionů korun. Z evropských dotací a Státního fondu životního prostředí Pardubice získaly 202,5 milionů korun právě na snížení energetické náročnosti budov.

Vzdělání celý článek
1.4.

Nejlepší mladí chemici jsou ze ZŠ Nadporučíka Eliáše

To jistě dělá radost pořádající Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích, ale také partnerům soutěže, kterými jsou Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, společnost Synthesia, Lučební závody Draslovka Kolín a Svaz chemického průmyslu ČR.

Vzdělání celý článek
22.2.

Religionistické vzdělávácí centrum na Univerzitě Pardubice

V pátek 23. února se uskuteční na Univerzitě Pardubice první vzdělávací seminář Religionistického vzdělávacího centra

Vzdělání celý článek
10.10.

Peněz máme dost, chybí ale informace, jak s nimi hospodařit, shodují se školáci z Pardubicka v průzkumu

Pravidelné kapesné má jen necelá polovina školáků na Pardubicku, 22 % jej vůbec nedostává. Rodiče se snaží vést děti k finanční gramotnosti, přesto většina z nich očekává pomoc od škol.

Vzdělání celý článek
13.12.

Kampaň na podporu sebevzdělávání byla úspěšná

Mediální kampaň na podporu celoživotního vzdělávání měla velmi pozitivní ohlas.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting