Hradec Králové otevře novou vysokou školu

9.3.

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů (VŠVSMV) se sídlem v Praze-Strašnicích otevře v říjnu tohoto roku mimo hlavní město další tři pobočky: v Hradci Králové, Liberci a Plzni. Pět desítek posluchačů tak dostane možnost studovat na první soukromé vysoké škole v Hradci Králové. Nová škola bude působit v budově státního Gymnázia J. K. Tyla na stejnojmenném nábřeží. Její pražská zřizovatelka nabízí v Hradci bakalářské i magisterské studium v oboru Mezinárodní vztahy a evropská studia. Forma studia bude denní i dálkové, tedy prezenční i kombinované. Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů je obecně prospěšnou společností. Založila ji v říjnu roku 2001 Mgr. Anna Benešová, která je i její ředitelkou. Za studium zájemci zaplatí ročně 55 tisíc korun. Posluchači tuto částku uhradí buď jednorázově, nebo si mohou splátky školného rozložit. Úlevy pro sociálně slabší studenty však škola nedává a tak jedinou vyjímku tvoří posluchači zdravotně postižení. Ti na škole studují zcela zdarma.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.10.

Další cyklus přednášek zimního semestru Univerzity třetího věku

Univerzita třetího věku probíhá na Dopravní fakultě Jana Pernera ve čtyřech cyklech.

Vzdělání celý článek
13.6.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice přivítá nejlepší mladé chemiky

Čtyřicítku finalistů čeká nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úloh je týmovou prací akademiků pořádající fakulty. Součet bodů z obou částí soutěže rozhodne o vítězi.

Vzdělání celý článek
8.4.

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

V Hradci Králové začal 7. dubna dvoudenní program jedenáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě.

Vzdělání celý článek
9.7.

Bezplatné kurzy angličtiny pro handicapované

Požadavky jsou: PC se sluchátky, mikrofonem a webovou kamerou, přístup k internetu Explorer, aplikace Flash a Java.

Vzdělání celý článek
11.1.

Poštovnictví se v kraji mohou učit žáci pouze na Střední škole řemesel a služeb

Střední škola řemesel a služeb, s.r.o. v současné době nabízí čtyři tříleté obory, a to Tesař, Zedník, Elektrikář – silnoproud a Manipulant poštovního provozu a přepravy.

Vzdělání celý článek
12.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Svými profesními portfolii a způsobem prezentace chtějí studenti zároveň ukázat, jak jsou připraveni na budoucí přijímací pohovory a vstup na trh práce.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting