Hradec Králové otevře novou vysokou školu

9.3.

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů (VŠVSMV) se sídlem v Praze-Strašnicích otevře v říjnu tohoto roku mimo hlavní město další tři pobočky: v Hradci Králové, Liberci a Plzni. Pět desítek posluchačů tak dostane možnost studovat na první soukromé vysoké škole v Hradci Králové. Nová škola bude působit v budově státního Gymnázia J. K. Tyla na stejnojmenném nábřeží. Její pražská zřizovatelka nabízí v Hradci bakalářské i magisterské studium v oboru Mezinárodní vztahy a evropská studia. Forma studia bude denní i dálkové, tedy prezenční i kombinované. Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů je obecně prospěšnou společností. Založila ji v říjnu roku 2001 Mgr. Anna Benešová, která je i její ředitelkou. Za studium zájemci zaplatí ročně 55 tisíc korun. Posluchači tuto částku uhradí buď jednorázově, nebo si mohou splátky školného rozložit. Úlevy pro sociálně slabší studenty však škola nedává a tak jedinou vyjímku tvoří posluchači zdravotně postižení. Ti na škole studují zcela zdarma.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.7.

Univerzita Pardubice nabízí Univerzitu třetího věku a volného času

Zájemcům každého věku, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, nabízí Univerzita Pardubice přednášky i kurzy zaměřené na historii, ekonomiku, dopravu nebo třeba i angličtinu a jógu. Tři fakulty už přijímají přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku a Univerzitě volného času.

Vzdělání celý článek
24.7.

Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

Škola tak získá vybavení pro 3D technologie a vybavení pro výukové pracoviště 3D, Industry 4.0 a pracoviště pneumatiky.

Vzdělání celý článek
15.3.

Počítače pro děti z malotřídních škol

Dvacet počítačů včetně softwarového vybavení pro osm malotřídních základních škol v Pardubickém kraji.

Vzdělání celý článek
18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení.

Vzdělání celý článek
31.1.

Soutěž mladých chemiků vyvrcholila projektovým dnem

Projektový den byl poslední soutěžní kategorií „mladého chemika“. Zatímco pořadí jednotlivců je už definitivní, výsledky projektů mohly ještě zamíchat konečným umístěním ve dvou kategoriích: v soutěži o nejúspěšnějšího učitele chemie a školu s nejlepšími mladými chemiky.

Vzdělání celý článek
28.2.

K zápisu přišlo přes tisíc předškoláků

Druhou nejpreferovanější ZŠ byla při letošním zápisu ZŠ v ulici Npor. Eliáše v Polabinách.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting