Hradec Králové otevře novou vysokou školu

9.3.

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů (VŠVSMV) se sídlem v Praze-Strašnicích otevře v říjnu tohoto roku mimo hlavní město další tři pobočky: v Hradci Králové, Liberci a Plzni. Pět desítek posluchačů tak dostane možnost studovat na první soukromé vysoké škole v Hradci Králové. Nová škola bude působit v budově státního Gymnázia J. K. Tyla na stejnojmenném nábřeží. Její pražská zřizovatelka nabízí v Hradci bakalářské i magisterské studium v oboru Mezinárodní vztahy a evropská studia. Forma studia bude denní i dálkové, tedy prezenční i kombinované. Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů je obecně prospěšnou společností. Založila ji v říjnu roku 2001 Mgr. Anna Benešová, která je i její ředitelkou. Za studium zájemci zaplatí ročně 55 tisíc korun. Posluchači tuto částku uhradí buď jednorázově, nebo si mohou splátky školného rozložit. Úlevy pro sociálně slabší studenty však škola nedává a tak jedinou vyjímku tvoří posluchači zdravotně postižení. Ti na škole studují zcela zdarma.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.9.

Gymnázia: neřešíme příčiny, ale důsledky

Školy by byly nuceny pro svou existenci získat v ročníku šedesát studentů, a to v žádném případě nedokážou.

Vzdělání celý článek
20.7.

Ženy z azylového domu se vzdělávají i o prázdninách

Již druhá devítičlenná skupina žen prošla vzdělávacími aktivitami a rekvalifikačním kurzem Základy obsluhy počítače.

Vzdělání celý článek
23.10.

Byznys Trefa motivuje studenty

Důležitým momentem celé soutěže bude také možnost kontaktu mezi podnikavými studenty a zavedenými podnikatelskými subjekty z regionu, kteří se mohou stát investory pro podnikatelské záměry předložené studenty v rámci soutěže.

Vzdělání celý článek
23.9.

V úterý 29. září zahajuje Univerzita Pardubice nový akademický rok

Počet studujících na vysoké škole ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia.

Vzdělání celý článek
18.4.

Ve školní jídelně v Chroustovicích vařili podle receptů našich babiček

Projekt Pardubického kraje Kuchyně našich babiček, díky kterému se ve školních jídelnách kraje vaří obědy podle starých receptur a zároveň dle současných moderních trendů a výživových doporučení, pokračoval tentokrát v Odborném učilišti Chroustovice na Chrudimsku. Zúčastnil se ho i radní Pardubického kraje Bohumil Bernášek a ředitelka Krajské hospodářské komory PK Eva Malinová.

Vzdělání celý článek
16.9.

Podzimní premiéra TECHNOhrátek s vůní kovářské výhně a čerstvě broušeného dřeva

Zábavnou a soutěžní prezentaci stavebních i dřevařských oborů si nenechalo ujít 153 žáků z devíti základních škol. Rekordní účast (170 školáků letos na jaře v SOŠ a SOU Polička) sice nepadla, přesto byl zájem o vyučované profese vysoký.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting