Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

17.9.

Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

Na mapě pardubických veřejných sportovišť přibyl nový bod. Základní škola na sídlišti Závodu míru se může pochlubit zrekonstruovaným venkovním hřištěm, které bude sloužit nejen škole, ale odpoledne také veřejnosti, především dětem a mládeži.
„S výsledkem 1. etapy rekonstrukce jsem spokojen. Hřiště na Závodu míru je prvním z osmi školních hřišť, která plánujeme v nejbližších letech revitalizovat. Loňský mapping školních sportovišť ukázal, že investice do venkovních sportovišť tak, aby vyhovovala vzdělávacím programům škol, jsou nutné. Navíc počítáme s tím, že hřiště zůstanou otevřena pro sportování i v době mimo vyučování,“ konstatoval primátor Pardubic Martin Charvát. 
Po čtyřech měsících se škola Závodu míru může chlubit běžeckým oválem se čtyřmi drahami o délce 250 metrů a 100m dlouhou rovinkou se šesti 6 drahami s umělým, vodopropustným polyuretanovým povrchem. Nechybí menší fotbalové hřiště s umělou závlahou, sektor pro skok do dálky a vrh koulí, projekt pamatoval i na zázemí pro správce víceúčelového hřiště, zpevněná stání, lavičky a podobně, ale také na sociální zařízení pro návštěvníky. Projekt rekonstrukce počítá ještě s druhou etapou, během níž by měla být zrenovována zbývající část hřiště, tenisové kurty a další plochy. Realizace však závisí na možnostech městského rozpočtu.
„Nové sportoviště na Závodu míru vyšlo město na více než 11 milionů korun. Zároveň jsme letos zahájili rekonstrukci školního hřiště na Studánce, což je v souladu s naším záměrem revitalizovat každý rok dvě hřiště. Zatím tyto akce hradíme z rozpočtu města, pokud by bylo možno na ně čerpat dotace, jsme připraveni o ně žádat na ministerstvu školství, projekty máme připraveny, v příštím roce budeme rekonstruovat sportoviště na základní škole Resslova a základní škole Polabiny I,“ řekl náměstek primátora pro školství a sport Jakub Rychtecký s tím, že radnice začíná také projektovat hřiště ve školách na polabinské dvojce a trojce. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.10.

TECHNOhrátky v Litomyšli – s ještěrkami, dívčím triumfem a významným jubileem

„Právě litomyšlská střední škola je jednou z těch, do které uvažuji příští rok podat přihlášku ke studiu. Bavilo by mě být chovatelkou. Nadchly mě zejména laboratoře, v nichž se vyučuje obor chovatel cizokrajných zvířat, a krajtu bych si klidně odnesla domů,“ přiznala Alice Zavoralová.

Vzdělání celý článek
12.9.

Proběhnou další ze závěrečných akademických obřadů

84 bakalářů absolvovalo studijní obor Chemie a technická chemie.

Vzdělání celý článek
6.1.

Od září letošního roku vznikne v Pardubicích fotbalová škola

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje začne fungovat od září 2016, základnu bude mít v ZŠ Ohrazenice. Je určena žákům osmých a devátých tříd, které čeká, vedle běžných předmětů, osm hodin věnovaných sportovním aktivitám. Postaráno bude i o stravování žáků, ubytování mimopardubických dětí, ale také o zdraví a regeneraci mladých sportovců.

Vzdělání celý článek
30.5.

Vzdělávání pro konkurenceschopnost: 31. května 2007

Ve čtvrtek 31. května 2007 se uskuteční seminář věnovaný programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Vzdělání celý článek
27.2.

Nový areál Fakulty chemicko-technologické ožil studenty

V pondělí 23. února začal na Univerzitě Pardubice a jejích sedmi fakultách letní semestr.

Vzdělání celý článek
25.9.

Mezinárodní konference o speciálních anorganických pigmentech a práškových materiálech na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Posterová sekce bude umístěna ve foyer 2. NP budovy HA Fakulty chemicko-technologické. Nabídne celkem 16 plakátových příspěvků, které jsou většinou prezentací výsledků odborných prací studentů doktorského studijního programu Fakulty chemicko-technologické.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting