Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

17.9.

Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

Na mapě pardubických veřejných sportovišť přibyl nový bod. Základní škola na sídlišti Závodu míru se může pochlubit zrekonstruovaným venkovním hřištěm, které bude sloužit nejen škole, ale odpoledne také veřejnosti, především dětem a mládeži.
„S výsledkem 1. etapy rekonstrukce jsem spokojen. Hřiště na Závodu míru je prvním z osmi školních hřišť, která plánujeme v nejbližších letech revitalizovat. Loňský mapping školních sportovišť ukázal, že investice do venkovních sportovišť tak, aby vyhovovala vzdělávacím programům škol, jsou nutné. Navíc počítáme s tím, že hřiště zůstanou otevřena pro sportování i v době mimo vyučování,“ konstatoval primátor Pardubic Martin Charvát. 
Po čtyřech měsících se škola Závodu míru může chlubit běžeckým oválem se čtyřmi drahami o délce 250 metrů a 100m dlouhou rovinkou se šesti 6 drahami s umělým, vodopropustným polyuretanovým povrchem. Nechybí menší fotbalové hřiště s umělou závlahou, sektor pro skok do dálky a vrh koulí, projekt pamatoval i na zázemí pro správce víceúčelového hřiště, zpevněná stání, lavičky a podobně, ale také na sociální zařízení pro návštěvníky. Projekt rekonstrukce počítá ještě s druhou etapou, během níž by měla být zrenovována zbývající část hřiště, tenisové kurty a další plochy. Realizace však závisí na možnostech městského rozpočtu.
„Nové sportoviště na Závodu míru vyšlo město na více než 11 milionů korun. Zároveň jsme letos zahájili rekonstrukci školního hřiště na Studánce, což je v souladu s naším záměrem revitalizovat každý rok dvě hřiště. Zatím tyto akce hradíme z rozpočtu města, pokud by bylo možno na ně čerpat dotace, jsme připraveni o ně žádat na ministerstvu školství, projekty máme připraveny, v příštím roce budeme rekonstruovat sportoviště na základní škole Resslova a základní škole Polabiny I,“ řekl náměstek primátora pro školství a sport Jakub Rychtecký s tím, že radnice začíná také projektovat hřiště ve školách na polabinské dvojce a trojce. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

25.8.

Automobilová škola dostává regenerační kůru

V současné době jsou dokončeny bourací práce a hotové jsou i nové příčky.

Vzdělání celý článek
18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení.

Vzdělání celý článek
27.2.

International Week 2008

Veletrh studijních příležitostí a stáží v zahraničí, prezentace zkušeností studentů z jejich krátkodobých studijních pobytů.

Vzdělání celý článek
15.5.

Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014

Veletrh Svět knihy ale není jen o knížkách, je to místo, kde se můžete setkat se známými osobnostmi. „V minulém roce se u našeho stánku zastavil například kardinál Dominik Duka, nové publikace si prohlédla i herečka Chantal Poulen,“ láká na veletrh Ivo Holava z pardubického univerzitního vydavatelství.

Vzdělání celý článek
20.1.

Informace o zápisu dětí do 1. tříd základních škol

Povinnost přihlásit dítě k zápisu vyplývá z § 36 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění. K zápisu je nutné se dostavit s dítětem i v případě, že rodiče (zákonní zástupci) budou žádat o odklad povinné školní docházky.

Vzdělání celý článek
2.11.

Nový děkan se ujal funkce

Ve čtvrtek 1. listopadu se ujal funkce nový děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice prof. PhDr. Petr Vorel, CSc.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting