Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

17.9.

Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

Na mapě pardubických veřejných sportovišť přibyl nový bod. Základní škola na sídlišti Závodu míru se může pochlubit zrekonstruovaným venkovním hřištěm, které bude sloužit nejen škole, ale odpoledne také veřejnosti, především dětem a mládeži.
„S výsledkem 1. etapy rekonstrukce jsem spokojen. Hřiště na Závodu míru je prvním z osmi školních hřišť, která plánujeme v nejbližších letech revitalizovat. Loňský mapping školních sportovišť ukázal, že investice do venkovních sportovišť tak, aby vyhovovala vzdělávacím programům škol, jsou nutné. Navíc počítáme s tím, že hřiště zůstanou otevřena pro sportování i v době mimo vyučování,“ konstatoval primátor Pardubic Martin Charvát. 
Po čtyřech měsících se škola Závodu míru může chlubit běžeckým oválem se čtyřmi drahami o délce 250 metrů a 100m dlouhou rovinkou se šesti 6 drahami s umělým, vodopropustným polyuretanovým povrchem. Nechybí menší fotbalové hřiště s umělou závlahou, sektor pro skok do dálky a vrh koulí, projekt pamatoval i na zázemí pro správce víceúčelového hřiště, zpevněná stání, lavičky a podobně, ale také na sociální zařízení pro návštěvníky. Projekt rekonstrukce počítá ještě s druhou etapou, během níž by měla být zrenovována zbývající část hřiště, tenisové kurty a další plochy. Realizace však závisí na možnostech městského rozpočtu.
„Nové sportoviště na Závodu míru vyšlo město na více než 11 milionů korun. Zároveň jsme letos zahájili rekonstrukci školního hřiště na Studánce, což je v souladu s naším záměrem revitalizovat každý rok dvě hřiště. Zatím tyto akce hradíme z rozpočtu města, pokud by bylo možno na ně čerpat dotace, jsme připraveni o ně žádat na ministerstvu školství, projekty máme připraveny, v příštím roce budeme rekonstruovat sportoviště na základní škole Resslova a základní škole Polabiny I,“ řekl náměstek primátora pro školství a sport Jakub Rychtecký s tím, že radnice začíná také projektovat hřiště ve školách na polabinské dvojce a trojce. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

22.6.

„Věda v ulicích“

Ve dnech 22. a 23. června se Univerzita Pardubice se účastní v Praze akce „Věda v ulicích“.

Vzdělání celý článek
12.1.

Univerzita padubice pořádá Dny otevřených dveří

Navíc! - Každý 100. zaregistrovaný zájemce dostane od univerzity dárek.

Vzdělání celý článek
4.5.

Správní rada Univerzity Pardubice schválila rozpočet, plánované právní jednání a má nové předsednictvo. V čele správní rady stanul Roman Línek.

Na čtvrtečním zasedání bylo zvoleno na období následujících dvou let též nové předsednictvo správní rady. Do čela Správní rady Univerzity Pardubice byl zvolen Ing. Roman Línek, MBA, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje. Místopředsedy se stali doc. Ing. Václav Petříček, CSc., předseda představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS, s.o.k. Praha, a MUDr. Tomáš Gottvald, předseda představenstva a generální ředitel a. s. Nemocnice Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
24.1.

České logo Mezinárodního roku chemie v Pardubicích

Ze zaslaných návrhů pak odborná porota vybrala jako vítězný návrh studenta Jana Cihláře.

Vzdělání celý článek
3.2.

Hejtman Martínek: Vojenská škola patří mezi elitní

Trojnásobný až čtyřnásobný nadbytek studentů, kteří touží po vojenské kariéře, může vykázat jen málokteré školské zařízení.

Vzdělání celý článek
18.10.

Středoškoláci svými projekty usnadní život druhým

Rehabilitační pomůcky pomáhají dětským pacientům vracet se do plnohodnotného života. „Žáci naší školy si však uvědomují, že je možné sestrojit hodně pomůcek a zařízení, která jim usnadní život.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting