Ing. Petr Kalenda, CSc.- nový profesor UP

17.4.

Ing. Petr Kalenda, CSc.- nový profesor UP

V pondělí 16. dubna odpoledne se ve Velké aule Karolina v Praze uskutečnila slavnostní ceremonie, při níž byly předány profesorské dekrety 68 novým profesorům českých vysokých škol. Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky Václav Klaus na návrh vědecké rady vysoké školy, který předkládá rektor příslušné vysoké školy ministryni školství, mládeže a tělovýchovy. Jmenování prezidentem republiky se koná dvakrát do roka. Za účasti prorektora Univerzity Pardubice pro vnitřní záležitosti doc. Ing. Jiřího Cakla, CSc. a představitelů dalších českých vysokých škol slavnostně převzal profesorský jmenovací dekret z rukou prezidenta republiky také nový profesor Univerzity Pardubice - Ing. Petr Kalenda, CSc., a to pro obor Technologie makromolekulárních látek. Prof. Ing. Petr Kalenda, CSc. působí v oddělení nátěrových hmot a organických povlaků Ústavu polymerních materiálů Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Petr Kalenda se se svým týmem spolupracovníků přímo podílí na vývoji nových, a to především ekologicky nezávadných, pigmentových částic, při čemž se podařilo nalézt řadu nových materiálů, které jsou využívány v nátěrových systémech a hmotách a svými vlastnostmi daleko převyšují dosud používané ochranné antikorozní systémy. Zmíněná problematika je rozvíjena na Univerzitě Pardubice jako unikátní obor na jediném univerzitním pracovišti v České republice. Na základě jeho dosavadní vědecké a pedagogické činnosti a po projednání ve vědeckých radách Fakulty chemicko-technologické a Univerzity Pardubice bylo jeho řízení ke jmenování profesorem úspěšně ukončeno a prezident republiky jej dne 16. dubna jmenoval profesorem.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

3.9.

Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

Tím, že přestěhujeme akademii do svých prostor, přestaneme platit nájem.

Vzdělání celý článek
9.1.

Dny otevřených dveří - Univerzita Pardubice

Ve čtvrtek 11. ledna bude zahájena na Univerzitě Pardubice série dnů otevřených dveří.

Vzdělání celý článek
21.4.

Školy mají kvůli maturitám a přijímačkám napilno. Holické gymnázium přibere 60 žáků

Přijímací zkoušky, podobně jako maturity, jsou letos jednotné, tudíž v režii Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT). Uchazeči si mohou podat přihlášky na dvě různé školy. „Zavedení povinných přijímacích zkoušek vřele vítám. Dochází k vyrovnání disproporcí u přijímacích řízení v jednotlivých krajích. Do budoucna by povinné přijímací zkoušky měly přinést vyšší studijní úsilí u žáků 9. tříd a možnost srovnání úrovně jednotlivých středních škol,“ řekl radní Pardubického kraje pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
26.1.

Pardubice nesouhlasí s redukcí gymnazijních tříd

V Pardubicích bude otvírána jediná třída, naděje na přijetí je mizivá, necelá tři procenta,“ vypočítává náměstkyně.

Vzdělání celý článek
13.1.

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice vzdělává budoucí maminky v předporodních kurzech

„Jeden kurz zahrnuje čtyři lekce, které kromě teoretických a užitečných informací nabídnou také hodně praktických ukázek. Maminky si budou moci vyzkoušet především manipulaci s novorozencem, z níž mohou mít zpočátku obavy.

Vzdělání celý článek
10.5.

Studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice pořádají tento týden v Divadle 29 v centru Pardubic hned dvě studentské konference.

Setkaní účastníkům poskytne nejenom vzájemnou inspiraci, ale také příležitost k reflexi své dosavadní práce. Konference je ryze studentská, záštitu nad ní převzal vedoucí Katedry filozofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Hejduk, Ph.D.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting