Ing. Petr Kalenda, CSc.- nový profesor UP

17.4.

Ing. Petr Kalenda, CSc.- nový profesor UP

V pondělí 16. dubna odpoledne se ve Velké aule Karolina v Praze uskutečnila slavnostní ceremonie, při níž byly předány profesorské dekrety 68 novým profesorům českých vysokých škol. Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky Václav Klaus na návrh vědecké rady vysoké školy, který předkládá rektor příslušné vysoké školy ministryni školství, mládeže a tělovýchovy. Jmenování prezidentem republiky se koná dvakrát do roka. Za účasti prorektora Univerzity Pardubice pro vnitřní záležitosti doc. Ing. Jiřího Cakla, CSc. a představitelů dalších českých vysokých škol slavnostně převzal profesorský jmenovací dekret z rukou prezidenta republiky také nový profesor Univerzity Pardubice - Ing. Petr Kalenda, CSc., a to pro obor Technologie makromolekulárních látek. Prof. Ing. Petr Kalenda, CSc. působí v oddělení nátěrových hmot a organických povlaků Ústavu polymerních materiálů Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Petr Kalenda se se svým týmem spolupracovníků přímo podílí na vývoji nových, a to především ekologicky nezávadných, pigmentových částic, při čemž se podařilo nalézt řadu nových materiálů, které jsou využívány v nátěrových systémech a hmotách a svými vlastnostmi daleko převyšují dosud používané ochranné antikorozní systémy. Zmíněná problematika je rozvíjena na Univerzitě Pardubice jako unikátní obor na jediném univerzitním pracovišti v České republice. Na základě jeho dosavadní vědecké a pedagogické činnosti a po projednání ve vědeckých radách Fakulty chemicko-technologické a Univerzity Pardubice bylo jeho řízení ke jmenování profesorem úspěšně ukončeno a prezident republiky jej dne 16. dubna jmenoval profesorem.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

11.2.

Chemiklání: Na Univerzitě Pardubice soutěžilo 300 středoškoláků

O to, kdo je letos nejlepší a nejrychlejší v řešení chemických úloh, se dnes na Fakultě chemickotechnologické Univerzity Pardubice (UPa) utkalo přes 300 středoškoláků. Čtvrtý ročník soutěže Chemiklání přilákal 63 týmů z České republiky i ze Slovenska. Zájem o chemii, znalost prvků, vzorců, názvosloví i chemických reakcí.

Vzdělání celý článek
24.7.

Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

Škola tak získá vybavení pro 3D technologie a vybavení pro výukové pracoviště 3D, Industry 4.0 a pracoviště pneumatiky.

Vzdělání celý článek
29.9.

V Litomyšli zahájí sponze a imatrikulace

Všichni absolventi získávají automaticky a zdarma k diplomu též dvojjazyčný dodatek, takzvaný Diploma Supplement.

Vzdělání celý článek
20.2.

Univerzita Pardubice zahajuje letní semestr. Čeští i zahraniční studenti se vrátili do univerzitního kampusu

Studentům všech sedmi fakult Univerzity Pardubice začíná výuka v pondělí 20. února. Chodit na přednášky, cvičení, lekce a kurzy a poctivě plnit studijní povinnosti budou po následující tři měsíce do 21. května, kdy letní semestr oficiálně skončí. Po něm ve zkouškovém období prokáží, co všechno se za akademický rok naučili. Obhajobou závěrečných bakalářských či diplomových prací, složením závěrečných zkoušek a při slavnostních promocích univerzitu pak opustí na 2 tisíce úspěšných absolventů.

Vzdělání celý článek
20.4.

TECHNOhrátky v České Třebové nabídly jedinečnou všehochuť oborů i jubilejního, 9000. žáka

„Tato škola má neobyčejně širokou a pestrou nabídku učebních i maturitních oborů, což je velká výhoda. Navíc se pyšní sedmdesátiletou tradicí technického a odborného vzdělávání a patří mezi největší i nejlépe vybavené střední školy v Pardubickém kraji,“ uvedl v rámci slavnostního zahájení Bohumil Bernášek, radní Pardubického kraje pro školství.

Vzdělání celý článek
12.1.

Fakulty Univerzity Pardubice zvou zájemce o vysokoškolské studium na dny otevřených dveří – lákají na perspektivy života, který je (nejen) chemie a který je součástí evolUPCE

Jako první pořádá DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 11. ledna Fakulta chemicko-technologická, nejstarší fakulta Univerzity Pardubice, sídlící v moderním areálu v srdci univerzitního kampusu v Pardubicích - Polabinách. Láká na atraktivní obory postavené na dlouholeté tradici, vysokém odborném kreditu, mezinárodních zkušenostech, na studium v moderním prostředí a špičkových laboratořích, s jistým a perspektivním uplatněním na trhu práce, pod heslem „život i láska – je chemie“.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting