Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek

21.6.

Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek


V úterý 21. června se uskuteční v Karolinu v Praze slavnostní akt při příležitosti jmenování a předání dekretů novým profesorkám a profesorům českých vysokých škol.


Slavnostní ceremonie předání jmenovacích dekretů dvaapadesáti profesorům proběhne ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze.


Mezi nově jmenovanými profesory je i jeden profesor Univerzity Pardubice:
- prof. Ing. Jaromír Vinklárek, Dr., jmenovaný pro obor Anorganická chemie na návrh Vědecké rady Univerzity Pardubice. Profesor Vinklárek působí na Kadeře obecné a anorganické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.


Jmenování profesorem podepsal prezident České republiky Miloš Zeman ke dni 17. května 2016 poté, co návrh na jeho jmenování předložil rektor Univerzity Pardubice po úspěšném projednání ve Vědecké radě Univerzity Pardubice ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Jmenovací dekrety předá 52 nově jmenovaným profesorům ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

22.6.

„Věda v ulicích“

Ve dnech 22. a 23. června se Univerzita Pardubice se účastní v Praze akce „Věda v ulicích“.

Vzdělání celý článek
13.6.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice přivítá nejlepší mladé chemiky

Čtyřicítku finalistů čeká nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úloh je týmovou prací akademiků pořádající fakulty. Součet bodů z obou částí soutěže rozhodne o vítězi.

Vzdělání celý článek
24.9.

Univerzita musela být evakuována

Na závěr cvičení provedli hasiči celkový průzkum a zadýmené prostory postupně odvětrali.

Vzdělání celý článek
6.3.

Do vysokoškolských poslucháren Univerzity Pardubice míří i senioři.

„I když Univerzita Pardubice patří se 17 000 vyučovacími hodinami mezi – dá se říct – menší univerzity 3. věku v České republice, má v oblasti vzdělávání seniorů na Pardubicku své platné místo. Každý rok rozšíří obzory stovkám seniorů, kteří se znovu a znovu do našich kurzů vracejí,“ dodává docent Švanda z pardubické dopravní fakulty, která cyklus Univerzity třetího věku pro seniory již několik let zajišťuje.

Vzdělání celý článek
15.5.

Radní Jana Pernicová reaguje na článek MF DNES ...

„Od příštího školního roku se sloučí střední škola elektrotechnická a strojní v Pardubicích“.

Vzdělání celý článek
12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting