Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek

21.6.

Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek


V úterý 21. června se uskuteční v Karolinu v Praze slavnostní akt při příležitosti jmenování a předání dekretů novým profesorkám a profesorům českých vysokých škol.


Slavnostní ceremonie předání jmenovacích dekretů dvaapadesáti profesorům proběhne ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze.


Mezi nově jmenovanými profesory je i jeden profesor Univerzity Pardubice:
- prof. Ing. Jaromír Vinklárek, Dr., jmenovaný pro obor Anorganická chemie na návrh Vědecké rady Univerzity Pardubice. Profesor Vinklárek působí na Kadeře obecné a anorganické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.


Jmenování profesorem podepsal prezident České republiky Miloš Zeman ke dni 17. května 2016 poté, co návrh na jeho jmenování předložil rektor Univerzity Pardubice po úspěšném projednání ve Vědecké radě Univerzity Pardubice ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Jmenovací dekrety předá 52 nově jmenovaným profesorům ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

14.2.

Finanční gramotnost pro školáky

Nový ročník kurzů finanční gramotnosti pro školáky s názvem Abeceda peněz odstartovaly děti z Lanškrouna.

Vzdělání celý článek
2.11.

Týden vzdělávání dospělých

Zúčastnit se mohou dospělí občané, vzdělavatelé dospělých, zaměstnavatelé, ale i zástupci obcí, krajů či státu.

Vzdělání celý článek
10.12.

Univerzita je bohatší o dva nové profesory

Ve středu 8. prosince jmenoval prezident České republiky Václav Klaus 76 nových profesorů českých vysokých škol.

Vzdělání celý článek
11.6.

Českotřebovská technická škola se inspiruje na Slovensku. UNICORN umožní studentům práci přímo ve svém vývojovém centru

Spolupráce Střední odborné školy technické v České Třebové a Střední průmyslové školy elektrotechnické v Prešově byla hlavním tématem setkání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a ředitele českotřebovské školy Jana Kováře s představiteli prešovské školy a technologické společnosti Unicorn. Ta na jaře letošního roku otevřela svojí pobočku také právě v České Třebové a nabízí zkušenosti při vzdělávání středoškoláků v oblasti informačních technologií.

Vzdělání celý článek
8.2.

Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce

Celkové investiční náklady do rekonstrukcí škol se od roku 2008 vyšplhaly na 414 milionů korun. Z evropských dotací a Státního fondu životního prostředí Pardubice získaly 202,5 milionů korun právě na snížení energetické náročnosti budov.

Vzdělání celý článek
5.11.

Autorem nejlepší diplomové práce 2014 je absolvent FEI

„Diplomová práce je zaměřena na rozbor vlastností dielektrických materiálů (jakými jsou např. keramika či plast) při použití jako vyzařovací prvky antén. Tyto teoretické souvislosti jsou promítány do praktického využití při samotném návrhu od analytických vzorců, přes simulační výpočty až po samotné praktické měření,“ říká ke své vítězné práci Michal Šilhán.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting