Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek

21.6.

Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek


V úterý 21. června se uskuteční v Karolinu v Praze slavnostní akt při příležitosti jmenování a předání dekretů novým profesorkám a profesorům českých vysokých škol.


Slavnostní ceremonie předání jmenovacích dekretů dvaapadesáti profesorům proběhne ve Velké aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze.


Mezi nově jmenovanými profesory je i jeden profesor Univerzity Pardubice:
- prof. Ing. Jaromír Vinklárek, Dr., jmenovaný pro obor Anorganická chemie na návrh Vědecké rady Univerzity Pardubice. Profesor Vinklárek působí na Kadeře obecné a anorganické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.


Jmenování profesorem podepsal prezident České republiky Miloš Zeman ke dni 17. května 2016 poté, co návrh na jeho jmenování předložil rektor Univerzity Pardubice po úspěšném projednání ve Vědecké radě Univerzity Pardubice ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Jmenovací dekrety předá 52 nově jmenovaným profesorům ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.5.

Nejlepší mladý chemik se bude hledat možná i na Ukrajině

Unikátní soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika, kterou již deset let spolu se svými partnery pořádá Střední průmyslová škola chemická Pardubice, by mohla nabýt mezinárodního rozměru. O možnosti uspořádat ukrajinské kolo soutěže jednali zástupci uvedené školy s představiteli Základní školy ve Svaljavě při své poslední cestě do Podkarpatské Rusi.

Vzdělání celý článek
24.6.

Univerzita Pardubice bude bojovat o medaile na Českých akademických hrách

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice budou už od neděle bojovat o medaile v konkurenci 2 tisíc studentů na Českých akademických hrách 2019. V 7 disciplínách se v Brně představí celkem 24 sportovců a 4 univerzitní týmy.

Vzdělání celý článek
14.9.

TECHNOhrátky pomáhají technickému vzdělávání v Pardubickém kraji – zájem o maturitní obory narůstá, o učňovské profese neklesá

Zapojení základních škol z pardubického regionu je poměrně rovnoměrné. Dosud se jich projektu zúčastnilo 92 – z toho 19 z Chrudimska, 20 z Pardubicka, 23 z Orlickoústecka a 27 ze Svitavska. Zbývající tři pocházejí ze spádové oblasti Šumperska v Olomouckém kraji. Primát nejčastějšího hosta TECHNOhrátek patří Základní škole Chrast, která byla účastníkem už jedenácti akcí.

Vzdělání celý článek
7.9.

Poslední šance ke studiu

Ještě do 10. září tohoto roku mohou zájemci posílat přihlášky na Univerzitu Pardubice

Vzdělání celý článek
3.2.

Starostům se nelíbí jednání kraje

Školy měly být vždy výběrovými, což ve chvíli, kdy na nich studuje téměř polovina všech žáků v kraji, rozhodně neplatí.

Vzdělání celý článek
7.7.

V kraji roste zájem o Montessori pedagogiku na základních školách

Podle budoucích provozovatelů školy mají o tento druh výuky zájem rodiče nejenom ve městě, ale i z okolí. „Spádová oblast je tedy výrazně vyšší, lze proto očekávat široký zájem zejména z celé východní části kraje, projekt má proto mou plnou podporu.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting