Jsme čtvrtstoletí Univerzita Pardubice

1.4.

Jsme čtvrtstoletí Univerzita Pardubice

Univerzita Pardubice si tuto neděli připomene čtvrtstoletí svého názvu. Právě 31. března 1994 se totiž z původní Vysoké školy chemicko-technologické stala Univerzitou Pardubice. Za novou univerzitní éru se škola rozrostla na 7 fakult, v jejím čele se vystřídali 4 rektoři a pro bezmála 8 tisíc vysokoškoláků vybudovala špičkové studijní a vědecké zázemí i ucelený kampus s moderními sportovišti.
„Od 90. let minulého století změnila univerzita významně svou tvář. Díky řadě mimořádně významných investičních akcí vybudovala moderní a velice kvalitní zázemí a rozvinula širokou škálu vědních disciplín na všech dnešních sedmi fakultách. To umožnilo jak zkvalitnit vysokoškolskou výuku, tak posunout v oblasti vědecko-výzkumné činnosti univerzitu v řadě oborů na velmi vysokou úroveň,“ říká rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek.  
V akademickém roce 2019/2020 školu kromě změny názvu Univerzita Pardubice (UPa) čeká i další důležité výročí - 70 let od vzniku vysokého školství. UPa jako stále jediná vysoká škola v Pardubickém kraji vznikla původně jako Vysoká škola chemická v Pardubicích vládním nařízením č. 81 z 27. června 1950. Výuka odstartovala 15. října v adaptovaných prostorách pekařské a cukrářské průmyslovky, kde studovat chemii začínalo 120 studentů. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.2.

Kavárna Universitas aneb Na slovíčko s vědcem

„Profesor Holčapek se pokusí posluchačům vysvětlit, co je hmotnostní spektrometrie a lipidomická analýza a jak je lze využít při studiu závažných onemocnění, jako je rakovina, kardiovaskulární choroby, diabetes, lysozomální poruchy a další,“ uvedla jedna ze studentských organizátorů Kateřina Šraitrová.

Vzdělání celý článek
5.4.

Pardubický kraj nesouhlasí se škrty v regionálním školství

Podrobný přehled o tom, jaká je situace na jednotlivých školách, budeme mít během měsíce dubna.

Vzdělání celý článek
28.2.

Na dvou fakultách univerzity Pardubice končí termín podání přihlášek ke studiu

Fakulta filozofická plánuje přijmout na 550 uchazečů do svých bakalářských studijních oborů, Fakulta zdravotnických studií necelých 260 uchazečů.

Vzdělání celý článek
31.3.

Žáky i pedagogy motivují úspěchy absolventů

Provozuje vlastní salon a kromě účasti v soutěžích spolupracuje se svými bývalými učiteli při výchově budoucích kosmetiček.

Vzdělání celý článek
9.1.

Univerzita Pardubice pořádá Dny otevřených dveří

Ve čtvrtek 10. ledna bude zahájena na Univerzitě Pardubice série dnů otevřených dveří.

Vzdělání celý článek
19.3.

Univerzita Pardubice se zapojila do mezinárodní kampaně EURAXESS Roadshow

Posláním akce EURAXESS Roadshow je podpora kariéry ve vědě a výzkumu s důrazem na mezinárodní mobilitu. Cílovou skupinou jsou především studenti, začínající výzkumníci.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting