Jsme čtvrtstoletí Univerzita Pardubice

1.4.

Jsme čtvrtstoletí Univerzita Pardubice

Univerzita Pardubice si tuto neděli připomene čtvrtstoletí svého názvu. Právě 31. března 1994 se totiž z původní Vysoké školy chemicko-technologické stala Univerzitou Pardubice. Za novou univerzitní éru se škola rozrostla na 7 fakult, v jejím čele se vystřídali 4 rektoři a pro bezmála 8 tisíc vysokoškoláků vybudovala špičkové studijní a vědecké zázemí i ucelený kampus s moderními sportovišti.
„Od 90. let minulého století změnila univerzita významně svou tvář. Díky řadě mimořádně významných investičních akcí vybudovala moderní a velice kvalitní zázemí a rozvinula širokou škálu vědních disciplín na všech dnešních sedmi fakultách. To umožnilo jak zkvalitnit vysokoškolskou výuku, tak posunout v oblasti vědecko-výzkumné činnosti univerzitu v řadě oborů na velmi vysokou úroveň,“ říká rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek.  
V akademickém roce 2019/2020 školu kromě změny názvu Univerzita Pardubice (UPa) čeká i další důležité výročí - 70 let od vzniku vysokého školství. UPa jako stále jediná vysoká škola v Pardubickém kraji vznikla původně jako Vysoká škola chemická v Pardubicích vládním nařízením č. 81 z 27. června 1950. Výuka odstartovala 15. října v adaptovaných prostorách pekařské a cukrářské průmyslovky, kde studovat chemii začínalo 120 studentů. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.4.

Do Pardubic zavítá projekt Supervlákna 2012

V Pardubicích proběhne seminář k projektu, který se zaměří na rozvoj technického a komerčního vzdělání studentů.

Vzdělání celý článek
22.10.

Učiliště ve Svitavách si brousí zuby na nové strojařské odborníky

SOU Svitavy je jedinou střední školou v České republice, která nabízí výuku oboru mechanik plastikářských strojů. Ale nejen o tento nový obor byl zájem. TECHNOhrátky tentokrát nabídly školákům také seznámení s obsluhou a programováním CNC strojů, sestavení jednoduchého hydraulického okruhu, poznávání různých druhů materiálů nebo soustružnické puzzle.

Vzdělání celý článek
1.12.

V Seči byly zahájeny tradiční porady ředitelů škol

První příspěvek, v bloku věnovaném problematice mateřských škol, věnuje Milan Štoček školské legislativě a její aplikaci do praxe.

Vzdělání celý článek
1.10.

Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

Studovna byla pořízena a vybavena díky finančnímu daru z pozůstalosti Karla Holbika, bývalého studenta českotřebovského gymnázia. Karel Holbik (1920-2006) studoval na českotřebovském gymnáziu v letech 1932 až 1939.

Vzdělání celý článek
5.9.

Nejmodernější centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Vzdělání celý článek
18.6.

Na Filosofické fakultě začínají absolventské promoce.

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting