Kam na střední školu? Výstava Schola Bohemia může pomoci

13.11.

Kam na střední školu? Výstava Schola Bohemia může pomoci

Jaké jsou možnosti studia na středních školách, gymnáziích, středních odborných školách i učilištích v regionu Pardubického kraje a okolí? To mohou zjistit žáci, rodiče i široká veřejnost na XXV. ročníku východočeské výstavy škol a vzdělání Schola Bohemia 2017, která probíhá dnes a zítra v pardubickém Ideonu.

„Akce Schola Bohemia se účastní přes sedm desítek vystavovatelů. Věřím proto, že tato bohatá nabídka pomůže žákům základních škol i dalším zájemcům se dobře rozhodnout, kam se vydat na střední školu. Žáci základních škol a jejich rodiče se také mohou také informovat o dnech otevřených dveří na jednotlivých školách či si domluvit individuální návštěvu školy,“ uvedl krajský radní pro školství Bohumil Bernášek.

„Na výstavě se prezentují významní zaměstnavatelé z regionu a především školy, které nabízejí kromě denního studia i pomaturitní studium a další formy vzdělávání. Vystavovatelé se prezentují jak nabídkovými a propagačními materiály, tak i produkty své činnosti,“ informoval Břetislav Zachoval, ředitel společnosti Služba škole Pardubice, která je pořadatelem výstavy.

Návštěvníci mohou na výstavě spatřit ukázky kadeřnických dovedností, zdravotní sestry jim změří tlak, tesaři a zedníci předvedou svůj um a barmani namíchají drink. Žáci uvidí také květinovou výzdobu od studentů zahradnických oborů nebo se mohou seznámit s telekomunikační technikou či obsluhou počítačů. Vystavovatelé rádi odpoví na dotazy a seznámí s možností a podmínkami studia, popřípadě s pracovním umístěním po absolvování školy či učiliště. „Jedna z prvních otázek, na kterou se ptají rodiče žáků, je uplatnitelnost absolventů na trhu práce. Dále je zajímá také prostupnost mezi jednotlivými obory,“ komentovala učitelka Střední průmyslové školy elektrotechnické Lea Bednaříková.

Výstavu je možné navštívit v pátek 10. listopadu od 8 do 18 hodin a v sobotu 11. listopadu od 8 do 12 hodin.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.10.

Holice zažily premiéru TECHNOhrátek v automobilní škole se „správnými“ lavicemi

„Žáci si vyzkoušeli například jízdu na trenažeru, ovládání rádiem řízených modelů, výměnu žárovek i kol nebo dokonce nasazení sněhových řetězů. Mnozí z nich ocenili nepochybně i návštěvu speciální učňovské dílny, v níž si vyzkoušeli montáž a demontáž jízdních kol,“ popsala některé z aktivit manažerka projektu TECHNOhrátky Helena Bártlová.

Vzdělání celý článek
22.5.

V pondělí 25. května v odpoledních hodinách bude Akademický senát Fakulty filozofické Univerzity Pardubice volit kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období.

Akademický rok začíná na vysoké škole až na přelomu září a října t. r., přistoupila fakulta k výběru vhodného kandidáta na funkci děkana již nyní, před ukončením letního semestru.

Vzdělání celý článek
25.10.

Přijímací zkoušky v Pardubickém kraji

V bodovém hodnocení uchazečů v rámci přijímacího řízení dojde v porovnání s minulým školním rokem k určitým změnám.

Vzdělání celý článek
21.1.

Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

Děti z mateřských škol a prvních tříd dostaly na začátku soutěže otázku: Pokud bys měl kouzelnou baterku, jako malý Franta z knížky, na co by sis posvítil? Co by se mohlo stát?

Vzdělání celý článek
9.3.

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů (VŠVSMV) se sídlem v Praze-Strašnicích otevře v říjnu další tři pobočky.

Vzdělání celý článek
12.11.

Děti soutěžily v logických úlohách

Hlavním cílem soutěže je obrátit pozornost dětí i odborné veřejnosti ke specifickému nadání, kterým je schopnost logického myšlení a samostatného uvažování.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting