Kandidátem na děkana Fakulty ekonomicko-správní je Jan Stejskal

14.11.

Kandidátem na děkana Fakulty ekonomicko-správní je Jan Stejskal

Od ledna povede Fakultu ekonomicko-správní Univerzity Pardubice nový děkan. Volba členů Akademického senátu včera rozhodla, že by se jím měl stát devětatřicetiletý doc. Ing. Jan Stejskal, Ph.D. Odborník na ekonomii se dlouhodobě zabývá veřejnou a regionální ekonomií a soustřeďuje se na problematiku inovací a efektivnosti ve veřejném sektoru. 

 „Chci, abychom byli fakultou, kterou tvoří přirozeně spolupracující lidé. Ti vytváří prostředí pro kvalitní výuku a výzkum. Fakulta musí mít jasnou strategii rozvoje, na jejíž tvorbě i naplňování se aktivně podílí všichni pracovníci i zástupci studentů,“ uvedl doc. Jan Stejskal, jehož vizí je vést fakultu se silnou kulturou založenou na kvalitě, spolupráci a respektu s jasnou strategií rozvoje.

V rámci výuky je podle budoucího děkana třeba se zaměřit na podněcování studentů ke kritickému a kreativnímu myšlení, nacházení vlastních řešení a jejich obhajobu. Jen kvalitní výuka přispívá k dobrému uplatnění studentů v praxi. Doc. Jan Stejskal nastoupí do nové funkce poté, co ho jmenuje rektor Univerzity Pardubice. Na postu vystřídá po čtyřech letech současnou děkanku doc. Ing. Romanu Provazníkovou, Ph.D.

doc. Ing. Jan Stejskal, Ph.D. (1980)

  • Působí v Ústavu ekonomických věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.
  • Vyučuje předměty z oblastí veřejné ekonomie, ekonomiky veřejného sektoru a veřejných služeb.
  • Dlouhodobě se zabývá veřejnou a regionální ekonomií, soustřeďuje se na problematiku efektivnosti, konkrétně na teorii statku kolektivní spotřeby (problém hodnoty veřejné služby a efektivnost veřejných politik v tvorbě inovací veřejných statků a služeb s vlivem na ekonomicko-sociální rozvoj).
  • Je autorem mnoha monografií a desítek publikací v časopisech a mezinárodních vědeckých konferencích.
  • Je předsedou Akademického senátu Univerzity Pardubice.
  • Společně s kolegou Petrem Hájkem jsou v Česku prvními experty, kterým vyšla odborná monografie v prestižní řadě Advances in Spatial Science světového vydavatelství Springer Publishing. V této řadě jsou publikovány knihy nejvýznamnějších specialistů v oblasti regionální a veřejné ekonomie.

Fakulta ekonomicko-správní je druhou nejstarší ze 7 fakult Univerzity Pardubice. Vznikla v roce 1991 a ve více než dvacítce oborů na ní studuje asi 1 800 studentů.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

30.4.

Prezident Klaus zítra jmenuje nové profesory

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy.

Vzdělání celý článek
7.1.

Univerzita Pardubice zahajuje dny otevřených dveří

Jako první mohou zájemci o vysokoškolské studium navštívit ve čtvrtek 7. ledna Fakultu zdravotnických studií. V průběhu měsíce ledna a února 2016 se otevře uchazečům o studium všech sedm fakult Univerzity Pardubice:

Vzdělání celý článek
23.10.

Nadační fond Josefa Luxe ocenil výuku etiky

Pod záštitou kraje vyhodnotil v pondělí 22. října 2007 Nadační fond Josefa Luxe soutěž škol, které vyučují předmět etika

Vzdělání celý článek
13.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Více než 50 studentů představí při konferenci výsledky své dosavadní práce budoucím zaměstnavatelům a odborné veřejnosti, jakými jsou např. poskytovatelé sociálních služeb, a to nejen na Pardubicku.

Vzdělání celý článek
16.6.

Univerzitní vědecká kavárna se podívá na Mezinárodní kosmickou stanici

„Dozvíme se také, jak probíhá a jak náročná je příprava kosmického experimentu, kolik vlastně experimentů na mezinárodní kosmické stanici probíhá a které jsou ty vědecky nejhodnotnější. Náš host také posluchačům vysvětlí, v čem spočívá zapojení českých vědců a zamyslí se nad otázkou, zda je kosmická stanice vůbec potřeba nebo už je přítomnost člověka v kosmickém prostoru přežitek,“ doplnila k pozvánce na setkání studentka Šraitrová.

Vzdělání celý článek
26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září. Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting