Kandidátem na děkana Fakulty filozofické je historik Jiří Kubeš

28.5.

Kandidátem na děkana Fakulty filozofické je historik Jiří Kubeš

Nového děkana získá na podzim Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Akademický senát dnes zvolil Jiřího Kubeše, který vede Ústav historických věd. Čtyřiačtyřicetiletého odborníka na raný novověk, dějiny habsburských panovníků a české i moravské šlechty vybrali do čela fakulty členové akademického senátu ze dvou kandidátů. Jiří Kubeš vystřídá k 1. listopadu prof. PhDr. Karla Rýdla, CSc.  „Je nutné výrazněji podpořit internacionalizaci vědy i výuky a zajistit, aby na vědecky výkonná pracoviště pravidelně přijížděli odborníci ze zahraničí. Klíčové je motivovat studenty k výjezdům a podpořit mimo výukové aktivity,‟ řekl nově zvolený kandidát na děkana docent Jiří Kubeš. Jako kandidát na děkana nechce být přehnaně solidární a chce více ocenit nadstandardně výkonné akademické pracovníky. Je podle něj potřeba vyhledat a podpořit vznik vědeckých týmů na fakultě, aby se zvýšily šance na úspěch v různých grantových soutěžích. Prioritou je získat zahraniční projekt, protože momentálně fakulta neřeší žádný. Chtěl by, aby se studenti více propojili s životem na pracovištích a setrvali na oborech, protože po prvních ročnících končí příliš mnoho studentů. Za zásadní považuje výraznější zviditelnění fakulty na veřejnosti. Od toho si slibuje mírné zvýšení počtu studentů, na některých oborech jich má fakulta podle něj velmi málo. doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D. (* 1975)  Rodák z Pelhřimova je absolventem oboru učitelství dějepisu a anglického jazyka na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde také pokračoval v doktorském studiu až do roku 2006. Od roku 2000 působí na Univerzitě Pardubice, kde se také v roce 2011 habilitoval a kde od února 2019 vede Ústav historických věd na Fakultě filozofické. Čtrnáct let je členem Akademického senátu, který i jako předseda čtyři roky vedl. Specializuje se na dějiny raného novověku a zejména na dějiny habsburských panovníků, jejich dvorů, české a moravské šlechty a jejího životního stylu. Za 20 let v oboru publikoval šest monografií a skoro pět desítek domácích i zahraničních studií. Poslední kniha „V zastoupení císaře. Česká a moravská aristokracie v habsburské diplomacii 1640-1740‟ vznikla z řešení grantového projektu Grantové agentury České republiky v roce 2018 a sepsal ji tým deseti historiků z Pardubic a Prahy pod jeho vedením. V posledních letech vystoupil na mnoha zahraničních konferencích a je jedním z výkonných redaktorů historického časopisu Theatrum historiae, u jehož vzniku v roce 2006 stál. Jeho studenti obhájili dvě doktorské, devatenáct diplomových a třicet bakalářských prací. Fakulta filozofická je jednou ze 7 fakult Univerzity Pardubice. Vznikla v roce 2001 a studuje na ní více než tisíc studentů. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.1.

Univerzita padubice pořádá Dny otevřených dveří

Navíc! - Každý 100. zaregistrovaný zájemce dostane od univerzity dárek.

Vzdělání celý článek
20.2.

Zastupitelé sloučili dvě střední školy

Nástupnickou školou se tak stane Střední škola potravinářství a služeb Pardubice.

Vzdělání celý článek
1.2.

K zápisu půjde více než 950 dětí

Rozhoduje ředitel, který musí v případě nadměrného zájmu přednostně zařadit děti s trvalým pobytem v příslušném obvodě.

Vzdělání celý článek
3.2.

Hejtman Martínek: Vojenská škola patří mezi elitní

Trojnásobný až čtyřnásobný nadbytek studentů, kteří touží po vojenské kariéře, může vykázat jen málokteré školské zařízení.

Vzdělání celý článek
12.6.

Druhý ročník soutěže Social Innovation Relay (SIR), kterou pořádají nezisková vzdělávací organizace JA Czech a NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost, zná svého vítěze.

K nápadu nás přivedla naše nevidomá spolužačka. Zjistili jsme, že je na českém trhu nedostatek her pro nevidomé. Proto jsme vytvořili hru OLÁ, kterou mohou hrát zdraví i nevidomí a navzájem se tak lépe poznat. Dnešní den jsem si moc užila. Úspěchem pro mě bylo už jen to, že jsem hru představila dalším lidem a ukázala, že něco takového existuje. Z vítězství mám ale samozřejmě velkou radost,“ okomentovala vítězství zástupkyně LAMcuties Lucie Částková z Obchodní akademie a Střední školy cestovního ruchu Choceň.

Vzdělání celý článek
14.11.

Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta chemicko-technologická, jejíž sportovci nasbírali v 11 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Celoroční soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 1 241 sportovců.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting