Končí dny otevřených dveří

24.1.

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří pro zájemce o studium na fakultách Univerzity Pardubice. Dalším krokem pro ty, co chtějí studovat vysokou školu, je podání přihlášky. Ve čtvrtek 25. ledna se koná na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice den otevřených dveří pro zájemce o studium společenskovědních oborů. Tím bude ukončena série dnů otevřených dveří, které v lednu pořádaly pro uchazeče o vysokoškolské studium fakulty a jeden vysokoškolský ústav Univerzity Pardubice. V posluchárnách dopravní fakulty ve Studentské ulici 95 budou mít možnost zájemci o studium získat podrobné informace o studijní nabídce Fakulty filozofické a organizaci přijímacího řízení pro akademický rok 2007/2008, konkrétně v 9 hodin o studijních oborech Filozofie, Religionistika a Humanitní studia, od 11 hodin o oborech v rámci programu Historické vědy (Kulturní dějiny, Spisová a archivní služba, Historicko-literární studia, Historie a Slavistická studia zemí Evropské unie), případně o jazykově orientované nabídce a od 13:30 hodin pak o Sociologii a Sociální antropologii. Kromě toho bude během dne otevřených dveří poskytována řada dalších informací o profilu oborů, uplatnění absolventů po dokončení studia, zázemí studia v Pardubicích a podobně. K dispozici je řada informačních materiálů, včetně přihlášek ke studiu, kdykoliv také na studijním oddělení fakulty. Fakulta pořádá v březnu též přípravné kurzy z angličtiny nebo němčiny a v dubnu zaměřené na humanitní studia. Jejich absolvování by mělo zájemcům pomoci s přípravou na přijímací testy. Přihlášky do bakalářských studií na Fakultu filozofickou se mohou podávat písemně i elektronicky do 28. února. Přijímací řízení proběhne v měsíci červnu. Letošní novinkou v nabídce Fakulty filozofické je dvouoborové studium bakalářského (Bc.) studijního programu Historické vědy, studijního oboru Historie v kombinaci s Bc. studijním programem Filologie, studijním oborem Slavistická studia zemí Evropské unie (forma studia je prezenční, standardní doba studia 3 roky)a Bc. studijní program se stejnojmenným oborem Filozofie (forma studia je prezenční, standardní doba studia 3 roky). Fakulta filozofická přijme 460 uchazečů do bakalářských oborů, 70 do navazujících magisterských. Z loňských 2,5 tisíc uchazečů o studijní programy fakulty byla přijat každý čtvrtý a studia skutečně zahájil každý šestý uchazeč. Letos studuje na fakultě 1.520 studentů. Podrobnosti ke studiu poskytují studijní oddělení fakult nebo je možné je najít na webových stránkách http://www.upce.cz .

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

21.1.

Výzva pro pardubické studenty

Úkolem zástupců pardubických středních škol je co nejlépe zachytit aktuální stav města Pardubic v oblastech školství, kultura a cestovního ruchu, doprava a sport a nastínit možnosti zlepšení.

Vzdělání celý článek
7.9.

Dopravní fakulta Jana Pernera slaví 25 let

Dopravní fakulta, dnes jedna ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dopravy a dále rozvíjí svoji vzdělávací a výzkumnou činnost v ryze technických i technologicko-manažerských oborech. Za čtvrt století vzešlo z fakulty mnoho odborníků, kteří mají na poli dopravy nezastupitelné místo.

Vzdělání celý článek
9.2.

TECHNOhrátky v Třemošnici provedly školáky královstvím strojařů a truhlářů

V rámci manuálních činností se žáci 7. až 9. tříd seznamovali v průběhu TECHNOhrátek s učebními a maturitními obory obráběč kovů, nástrojař, mechanik seřizovač, strojní mechanik, mechanik strojů a zařízení a truhlář – operátor dřevařské a nábytkářské výroby. Při této příležitosti se dozvěděli, že strojírenské podniky ve městě i blízkém okolí nabízejí 2 100 pracovních míst. „Absolutorium SOŠ a SOU technického v Třemošnici tak skýtá velice dobrou perspektivu pracovního uplatnění,“ doporučil účastníkům radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
30.4.

Prezident Klaus zítra jmenuje nové profesory

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy.

Vzdělání celý článek
23.10.

Nadační fond Josefa Luxe ocenil výuku etiky

Pod záštitou kraje vyhodnotil v pondělí 22. října 2007 Nadační fond Josefa Luxe soutěž škol, které vyučují předmět etika

Vzdělání celý článek
19.4.

Do Pardubic zavítá projekt Supervlákna 2012

V Pardubicích proběhne seminář k projektu, který se zaměří na rozvoj technického a komerčního vzdělání studentů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting