Konference na choceňské obchodní akademii měla vysokou úroveň

25.11.

Konference na choceňské obchodní akademii měla vysokou úroveň

Obchodní akademie a střední odborná škola cestovního ruchu Choceň uspořádala ve středu 4. ročník odborné konference „Škola a podnikání“. Určena byla pro studenty, pedagogy, podnikatele i zástupce samosprávných a státních orgánů. Konference se aktivně zúčastnil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Setkávání žáků středních škol a jejich potencionálních budoucích zaměstnavatelů je velmi důležité a motivující. Musím ocenit profesionalitu, se kterou škola celou akci připravila. Úroveň přednášejících a zajímavá témata dělají z této konference prestižní akci,“ sdělil radní Bohumil Bernášek. 

Program nabídl účastníkům přednášky a workshopy několika desítek prezentujících. Tématem byly například: Svět financí a rizika v digitálním světě, Crowfunding v praxi, Daně a nástroje finanční správy. Úspěšný byl i „kulatý stůl“ pro zástupce škol i firem, kde si mohli účastníci vyměnit kontakty a pobavit se o konkrétních projektech či problémech.  

„Cílem konference je vzájemná inspirace a získávání zkušeností. Hlavním tématem jsou finance, vyhradili jsme ale prostor i pro prezentace pedagogických záležitostí či alternativních přístupů ke vzdělávání. Už nyní se připravujeme na další ročník, který se stane součástí oslav školy, která si připomene stoletou historii,“ řekl ředitel školy Jaroslav Studnička. 

Do Chocně zavítalo 40 učitelů a 200 studentů z Pardubického i Královehradeckého kraje. Pozváno také bylo 50 hostů z 30 organizací.

„Velice mne těší, že konference rychle přináší reálné výsledky. Někteří bývalí účastníci se už stali přednášejícími, jiní podnikají a to i díky znalostem a kontaktům, které získali na obchodní akademii,“ dodal Bohumil Bernášek.

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

23.9.

V úterý 29. září zahajuje Univerzita Pardubice nový akademický rok

Počet studujících na vysoké škole ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia.

Vzdělání celý článek
15.11.

Město ani letos nezapomnělo na své nadané žáky a studenty

Účast v celorepublikových finále, obsazení předních příček v krajských kolech či reprezentace města na olympiádách nebo v soutěžích mezinárodních. Právě za takové úspěchy dnes v prostorách auly Univerzity Pardubice město ocenilo formou pamětního listu a finanční odměny více jak stovku žáků a studentů pardubických základních a středních škol, včetně základních škol uměleckých.

Vzdělání celý článek
4.1.

Vylosovaní účastníci převezmou dárky

Vylosovaní účastníci Týdne vzdělávání dospělých převezmou dárky

Vzdělání celý článek
30.4.

Kavárna Universitas zahajuje další semestr oblíbených setkání s osobnostmi vědy, pátý rok přednášek pořádaných studenty Univerzity Pardubice v neformálním prostředí pardubické kavárny a Klubu 29.

„V přednášce se například dozvíme, jak probíhá příprava kosmického experimentu a jak je náročná, kolik vlastně experimentů na mezinárodní kosmické stanici probíhá a které jsou ty vědecky nejhodnotnější.

Vzdělání celý článek
13.1.

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice vzdělává budoucí maminky v předporodních kurzech

„Jeden kurz zahrnuje čtyři lekce, které kromě teoretických a užitečných informací nabídnou také hodně praktických ukázek. Maminky si budou moci vyzkoušet především manipulaci s novorozencem, z níž mohou mít zpočátku obavy.

Vzdělání celý článek
7.11.

Nepotřebné budovy jsou nabízeny k odprodeji

V okrese Svitavy se podařilo po delší době odprodat dvě nepotřebné budovy.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting