Kraj nechá na svých školách opravit učebnu fyziky i kuchyň

16.6.

Kraj nechá na svých školách opravit učebnu fyziky i kuchyň

 Nová kuchyň na Gymnáziu Svitavy, oprava střechy jevíčského gymnázia nebo rekonstrukce učeben fyziky, chemie i biologie na Gymnáziu v Holicích. Tyto a další projekty schválila Rada Pardubického kraje na svém jednání. Většina prací by se měla uskutečnit o prázdninách.

Prostory kuchyně na svitavském gymnáziu čeká kompletní rekonstrukce a modernizace. Rozhodla o tom na jednání Rada Pardubického kraje. „V kuchyni bude provedena řada úprav tak, aby prostory odpovídaly novým požadavkům na přípravu a výdej jídel podle platné legislativy,“ řekl radní zodpovědný za oblast školství Bohumil Bernášek. „Z větší části budou vybourány všechny svislé nenosné konstrukce a podlahy, rekonstruovat se budou i rozvody zdravotně technické instalace a navrhli jsme také opatření k odhlučnění jídelny. Součástí oprav bude i kompletní rekonstrukce kanceláře vedoucí kuchyně,“ vysvětlil Bohumil Bernášek. Kraj počítá, že modernizace kuchyně vyjde na necelých 13,5 milionu korun.

Rekonstrukce, tentokrát však střechy, se dočká Gymnázium v Jevíčku. „Valbová střecha je napadena dřevokazným hmyzem a houbou, proto ji necháme naimpregnovat a stávající hliníkovou krytinu nahradíme střešní pálenou krytinou. Nad hygienickými místnostmi bude zastřešení z předzvětralého plechu,“ uvedl krajský radní zodpovědný za školství Bernášek s tím, že opravy střechy, která je nyní v havarijním stavu, budou stát necelých 7 milionů korun.

Přístavba a odborné učebny v Poličce

Cílem oprav, které se uskuteční na domovu mládeže Středního odborného učiliště Svitavy a které také Rada kraje schválila, je snížit energetickou náročnost budovy. Zde kraj nechá zateplit obvodové zdi i plochou část střechy.

O něco náročnější opravy podstoupí Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Poličce. Projekt spolufinancovaný Integrovaným regionálním operačním programem bude spočívat v přístavbě a vybavení odborných učeben. „V části objektu budou provedeny demolice stávajících svislých nenosných konstrukcí za účelem nového dispozičního řešení. Nové přístavby necháme provést obdobně jako stávající, tedy zděné, zastřešené jednoplášťovými, plochými, zateplenými střechami,“ komentoval radní pro školství Bohumil Bernášek a dodal, že předpokládané náklady jsou ve výši 30 milionů korun.

Na opravené laboratoře a učebny fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a výpočetní techniky se mohou těšit studenti holického gymnázia. S pomocí Integrovaného regionálního operačního programu zde Pardubický kraj počítá i s modernizací datových rozvodů a pokrytím Wi-fi signálem. „Na střešní terase dojde k rekonstrukci skladby vegetační střechy a úpravě zelených ploch pro potřeby výuky biologie,“ dodal Bohumil Bernášek. Předpokládané náklady na stavbu jsou zhruba ve výši jednoho a čtvrt milionu korun. Do nových učeben nechá kraj pořídit novou IT a audiovizuální techniku v hodnotě asi 1,5 milionu korun a školní pomůcky a přístroje za necelé dva miliony. Rada Pardubického kraje projednávala i projekt dodávky strojního vybavení školních dílen pro Střední průmyslovou školu v Chrudimi, ve kterém stále ve veřejné soutěži hledá dodavatele zakázky.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

6.1.

Od září letošního roku vznikne v Pardubicích fotbalová škola

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje začne fungovat od září 2016, základnu bude mít v ZŠ Ohrazenice. Je určena žákům osmých a devátých tříd, které čeká, vedle běžných předmětů, osm hodin věnovaných sportovním aktivitám. Postaráno bude i o stravování žáků, ubytování mimopardubických dětí, ale také o zdraví a regeneraci mladých sportovců.

Vzdělání celý článek
15.5.

Pardubické školky v září přivítají přes 900 dětí

Pardubice přitom seznam školek i počet volných míst každoročně zveřejňují na webu. „Některé děti jejich rodiče přihlásili pouze do jedné školky nejblíže bydliště, jiní si vybrali školku s malou kapacitou,“ vyjmenoval časté příčiny nepřijetí tříletých dětí náměstek Tauber. I přes velký počet nepřijatých dětí však zůstalo do druhého kola šest volných míst v MŠ Lány na Důlku a v MŠ Hostovice.

Vzdělání celý článek
20.2.

Univerzita Pardubice zahajuje letní semestr. Čeští i zahraniční studenti se vrátili do univerzitního kampusu

Studentům všech sedmi fakult Univerzity Pardubice začíná výuka v pondělí 20. února. Chodit na přednášky, cvičení, lekce a kurzy a poctivě plnit studijní povinnosti budou po následující tři měsíce do 21. května, kdy letní semestr oficiálně skončí. Po něm ve zkouškovém období prokáží, co všechno se za akademický rok naučili. Obhajobou závěrečných bakalářských či diplomových prací, složením závěrečných zkoušek a při slavnostních promocích univerzitu pak opustí na 2 tisíce úspěšných absolventů.

Vzdělání celý článek
18.12.

Slavnostní jmenování nových profesorů českých vysokých škol

Slavnostní ceremonie s předáním jmenovacích dekretů proběhne 18. prosince ve 13:00 hodin ve Velké aule Karolina v Praze. Slavnostní Jmenování nových profesorů českých vysokých škol - mezi nimi i dva noví profesoři Univerzity Pardubice

Vzdělání celý článek
22.5.

Vítězové soutěže „O nejlepší program obnovy vesnice“ převezmou diplomy v Senátu Parlamentu ČR

Studenti si tak mohli ověřit své vědomosti a dovednosti v praxi. Soutěž byla zahájena iniciačním workshopem v dubnu 2014, v jejím průběhu byly pro soutěžící pořádány odborné workshopy, na které studenti v součinnosti se zástupci příslušných obcí navázali analytickou prací, ústící do konstruktivní, syntetizující tvorby programu obnovy a rozvoje dané obce.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting