Kroutil: vzdělání další generace pekařů je důležité

8.6.

Kroutil: vzdělání další generace pekařů je důležité

Již 18. ročník největší pekařské slavnosti v České republice, na níž se koná soutěž o nejchutnější Chléb roku 2012, přivítal dnes pardubický Ideon. Akci pořádanou Podnikatelským svazem pekařů a cukrářů v ČR přišel podpořit Václav Kroutil, radní Pardubického kraje zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov. Do soutěže letos výrobci přihlásili ve dvou kategoriích zúčastnilo 46 chlebů. V příjemné atmosféře vůně chleba v rámci zahajovacího ceremoniálu zdůraznil krajský radní Václav Kroutil potřebu výchovy a vzdělávání další generace pekařů a mlynářů: „Jsme prvním krajem, kde byla podepsána sektorová dohoda v oblasti středoškolského potravinářského vzdělávání. Nositelem tohoto projektu je Střední škola potravinářství a služeb Pardubice. Bez dostatečného vzdělání mladých pekařů bychom mohli přijít o to nejcennější, kvalitní chléb z českých polí a pekáren.“ Na setkání pekařů a cukrářů rovněž zazněly obavy v souvislosti se zvyšováním daně z přidané hodnoty u potravinářských výrobků. „Jsem přesvědčen, že lidé mají zájem o kvalitní české pečivo. Avšak kroky naší současné vlády spočívající v neúměrném zvyšování daňové zátěže rozhodně našim výrobcům neulehčují cestu ke spotřebiteli,“ doplnil radní Kroutil. Akce mezinárodního významu se zúčastnil také papežský prelát a generální vikář Josef Socha, který symbolicky posvětil bochník českého chleba.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

24.1.

České logo Mezinárodního roku chemie v Pardubicích

Ze zaslaných návrhů pak odborná porota vybrala jako vítězný návrh studenta Jana Cihláře.

Vzdělání celý článek
5.9.

V Rosicích zahájila činnost bilingvní škola

Bilingvní škola navazuje na tříleté fungování dvojjazyčných mateřských škol Klásek v Pardubicích a v Hradci Králové.

Vzdělání celý článek
8.11.

Na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice vrcholí rok připomínání 25. výročí založení fakulty.

Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je proto propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. Celotýdenní akce umožní především studentům navštívit více než čtyřicet přednášek na vybraná ekonomická témata. Na nich vystoupí jak odborníci z českých i slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, tak úspěšní představitelé ekonomické praxe.

Vzdělání celý článek
28.4.

Dopravní fakulta Jana Pernera nabádá mimořádnou akcí k bezpečnému chování na silnicích i na železnici

„Na obou trenažérech se zájemci přesvědčí, že bezpečnostní pásy mají smysl a nejsou zbytečné. Budou překvapeni, jaké síly působí na řidiče či spolucestující v autě již při zdánlivě nízké rychlosti 40 km/h,“ uvedl Ing. Pavel Svoboda z Dopravní fakulty Jana Pernera, spoluorganizátor akce. „Poučný bude i doprovodný program BESIPu, kde se zájemci blíže seznámí s pravidly bezpečnosti silničního provozu a dopravními předpisy,“ dodal Ing. Svoboda.

Vzdělání celý článek
19.9.

Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

Po čtyřech měsících se škola Závodu míru může chlubit běžeckým oválem se čtyřmi drahami o délce 250 metrů a 100m dlouhou rovinkou se šesti 6 drahami s umělým, vodopropustným polyuretanovým povrchem.

Vzdělání celý článek
23.4.

Máme co nabídnout!

Zapojeni byli také studenti zahraničních škol, kteří se díky tomuto projektu dozví, co může Česká Republika nabídnout Evropě.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting