Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

5.5.

Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

TECHNOhrátky Pardubického kraje – projekt na podporu zvýšení zájmu žáků základních škol o technické a odborné vzdělávání v regionu – zamíří ve středu 6. května do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí.


O pátou letošní akci TECHNOhrátek byl mezi školáky opět velký zájem. Během několika dnů přihlášku zaslalo čtrnáct základních škol z celého kraje a organizátoři museli opět pozorně vybírat nejvhodnější zájemce.


I přípravy jednotlivých středních škol na akce TECHNOhrátek se postupem času vylepšují. „Při posledním zastavení ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice studenti připravili vlastní grafické návrhy pozvánek i orientačních cedulí a vyrobili účastnické diplomy pro zúčastněné školy. V Ústí nad Orlicí zase vymysleli originální názvy pro jednotlivá stanoviště, kde čekají žáky manuální činnosti – například EKOhrátky zaměřené na ekologii nebo LAKOhrátky na obor autolakýrník,“ komentovala vzrůstající zájem o TECHNOhrátky manažerka projektu Helena Bártlová. 


V orlickoústecké automobilní škole se žáci ze sedmi vybraných základních škol budou během dopoledního programu postupně seznamovat s těmito šesti obory: silniční doprava, autotronik a autoelektrikář, průmyslové ekologie, karosář, automechanik a autolakýrník. Následně v nich budou také plnit dovednostní soutěžní úkoly.


„Na školáky čekají zajímavé aktivity jako například jízda na trenažéru, test BESIP, výroba jednoduchého výrobku či nástřik nápisu nebo loga. Další úkoly - třídění odpadů, výměnu všech kol na vozidle a jízdu na motokárách budou žáci plnit na čas,“ vyjmenovala aktivity, které SŠ automobilní Ústí nad Orlicí pro žáky připravila, manažerka projektu Helena Bártlová.


Akce začíná tentokrát již v 8:45 hodin za účasti zástupců odboru školství a kultury Pardubického kraje, Úřadu práce Ústí nad Orlicí, zástupců města Ústí nad Orlicí, Svazu průmyslu a dopravy ČR a Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje.
  

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

30.6.

Vrcholí promoce na pardubické Univerzitě

Nejúspěšnějším absolventům tradičně uděluje rektor pardubické univerzity Studentskou cenu I. a II. stupně.

Vzdělání celý článek
24.1.

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří pro zájemce o studium na fakultách Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
27.5.

Kdo bude nejlepší mladý chemik České republiky?

Mladí chemici ale nebudou jen soutěžit. „Pro odlehčení atmosféry jsme připravili přitažlivý doprovodný program v podobě vystoupení bublináře Matěje Kodeše. Ten kromě vlastní exhibice nabídne i praktický workshop a zvídavé zájemce zasvětí do svého umění. Proběhnou také exkurze v prostorách fakulty nebo ukázky efektních pokusů,“ přibližuje Gabriela Čebišová z agentury Czech marketing, která celostátní kolo organizačně zajišťuje.

Vzdělání celý článek
27.2.

Nový areál Fakulty chemicko-technologické ožil studenty

V pondělí 23. února začal na Univerzitě Pardubice a jejích sedmi fakultách letní semestr.

Vzdělání celý článek
7.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

Získat potřebné zkušenosti s prezentací i zajímavou položku do životopisu pomůže mladým a talentovaným studentům každoroční konference Historie, která se letos koná 6. a 7. dubna. Představí se na ní postupně celkem 26 studentů z jednotlivých pracovišť zabývajících se historií.

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice: Startujeme nový semestr i s kurzy pro všechny generace

Na konci února začne také další část přednášek v rámci litomyšlské univerzity třetího věku, kde zajímavá témata představí akademici z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting