Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

5.5.

Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

TECHNOhrátky Pardubického kraje – projekt na podporu zvýšení zájmu žáků základních škol o technické a odborné vzdělávání v regionu – zamíří ve středu 6. května do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí.


O pátou letošní akci TECHNOhrátek byl mezi školáky opět velký zájem. Během několika dnů přihlášku zaslalo čtrnáct základních škol z celého kraje a organizátoři museli opět pozorně vybírat nejvhodnější zájemce.


I přípravy jednotlivých středních škol na akce TECHNOhrátek se postupem času vylepšují. „Při posledním zastavení ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice studenti připravili vlastní grafické návrhy pozvánek i orientačních cedulí a vyrobili účastnické diplomy pro zúčastněné školy. V Ústí nad Orlicí zase vymysleli originální názvy pro jednotlivá stanoviště, kde čekají žáky manuální činnosti – například EKOhrátky zaměřené na ekologii nebo LAKOhrátky na obor autolakýrník,“ komentovala vzrůstající zájem o TECHNOhrátky manažerka projektu Helena Bártlová. 


V orlickoústecké automobilní škole se žáci ze sedmi vybraných základních škol budou během dopoledního programu postupně seznamovat s těmito šesti obory: silniční doprava, autotronik a autoelektrikář, průmyslové ekologie, karosář, automechanik a autolakýrník. Následně v nich budou také plnit dovednostní soutěžní úkoly.


„Na školáky čekají zajímavé aktivity jako například jízda na trenažéru, test BESIP, výroba jednoduchého výrobku či nástřik nápisu nebo loga. Další úkoly - třídění odpadů, výměnu všech kol na vozidle a jízdu na motokárách budou žáci plnit na čas,“ vyjmenovala aktivity, které SŠ automobilní Ústí nad Orlicí pro žáky připravila, manažerka projektu Helena Bártlová.


Akce začíná tentokrát již v 8:45 hodin za účasti zástupců odboru školství a kultury Pardubického kraje, Úřadu práce Ústí nad Orlicí, zástupců města Ústí nad Orlicí, Svazu průmyslu a dopravy ČR a Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje.
  

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.11.

Historik Univerzity Pardubice profesor Petr Vorel otevřel v Mexiku autorskou výstavu OD STŘÍBRNÉHO ČESKÉHO TOLARU K SVĚTOVÉMU DOLARU

Slavnostní vernisáž výstavy DEL TÁLERO DE PLATA BOHEMIO AL DÓLAR MUNDIAL neboli Od stříbrného českého tolaru k světovému dolaru se uskutečnila v pondělí 5. listopadu. Otevření výstavy se konalo pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.

Vzdělání celý článek
22.2.

Nejlepší mladí chemici jsou ze ZŠ Npor. Eliáše

Celé třídy se mohly zapojit do Soutěže o nejlepší chemický projekt na téma voda.

Vzdělání celý článek
2.7.

Školáci malovali horkým voskem

Premiéru měly také děti třetích tříd, které si vyzkoušely točení na hrnčířském kruhu.

Vzdělání celý článek
14.11.

Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta chemicko-technologická, jejíž sportovci nasbírali v 11 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Celoroční soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 1 241 sportovců.

Vzdělání celý článek
17.10.

Budou holičtí studenti spolupracovat s Čínou?

Na návštěvu České republiky a především Střední školy automobilní v Holicích přijeli zástupci obdobné školy v Číně.

Vzdělání celý článek
21.1.

Rektorát nové univerzity bude možná v Kutné Hoře

Přímo v Kutné Hoře by měla vzniknout fakulta umění a restaurátorství.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting