Malotřídky v kraji mají nové počítače

21.3.

Malotřídky v kraji mají nové počítače

Malotřídky v kraji mají nové počítače

Osm malotřídních základních škol v Pardubickém kraji se může radovat z nových počítačů. Polovina z nich si dar převzala v úterý 20. března 2007, druhá půlka je dostane právě dnes. První den si počítače převzali v Ostřetíně, Rybníku, Žichlínku a ve Starém Městě. Ve všech těchto školách počítače využívají k výuce cizích jazyků, ale i matematiky, českého jazyka, prvouky a dalších předmětů. Někde dokonce na počítačích zpracovávají i vlastní školní časopis. Děti za dárek děkovaly především písničkou, básničkou či dokonce tancem a také roztomilými dárky v podobě vlastních výrobků. Školu v Ostřetíně navštěvuje 33 dětí od 1. do 5. ročníku, které jsou sloučeny ve třech třídách. V příštím školním roce k nim přibude pravděpodobně 17 prvňáčků. V Rybníku u České Třebové mají ve dvou třídách 31 dětí od 1. do 4. ročníku a těší se na 15 budoucích prvňáčků. Pochlubili se tu také jednou raritou – ve škole vyučují hned dva muži. Naopak v Žichlínku pracují ve škole pouze ženy, včetně školnice. Dětí od 1. do 5. ročníku tu mají 44, k zápisu pak přišlo 10 předškoláků. Staré Město je mezi těmito čtyřmi školami početně největší – navštěvuje ji 54 dětí od 1. do 5. ročníku. Prvňáčky tu ale ve školním roce 2007/2008 mít nebudou. Předávání počítačů pokračuje dnes 21. března 2007 ve Vraclavi, Českých Heřmanicích, Květné a Koclířově.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

10.5.

Studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice pořádají tento týden v Divadle 29 v centru Pardubic hned dvě studentské konference.

Setkaní účastníkům poskytne nejenom vzájemnou inspiraci, ale také příležitost k reflexi své dosavadní práce. Konference je ryze studentská, záštitu nad ní převzal vedoucí Katedry filozofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Hejduk, Ph.D.

Vzdělání celý článek
17.10.

Cenu Genus v soutěži „České hlavičky 2013" získal student 1. ročníku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice JAN HRABOVSKÝ Odborná porota soutěže České hlavičky 2013 udělila Janu Hrabovskému 1. místo, jako laureátovi ceny Genus

V rámci soutěže se udělují ceny v pěti kategoriích, o jejichž vítězích rozhoduje odborná porota složená z představitelů zájmových sdružení, zástupců vysokých škol, univerzit a vědeckých ústavů.

Vzdělání celý článek
5.9.

Nejmodernější centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Vzdělání celý článek
16.2.

Před 15 lety se VŠCHT přejmenovala na Univerzitu Pardubice

Za posledních 15 let prošla univerzita nebývalým rozvojem studijních programů a pěstovaných věd.

Vzdělání celý článek
28.8.

Pardubice: zateplování omezí provoz školek

Podle aktuálních informací si většina rodičů poradí sama a děti na týden umístí například k příbuzným.

Vzdělání celý článek
17.3.

Soutěži mladých chemiků dominovala ZŠ Cerekvice nad Loučnou

Ze čtyř soutěžních kategorií byla jako první vyhlášena soutěž o nejlepší školu. V té suverénně zvítězila ZŠ Cerekvice nad Loučnou, která v posledních letech nenachází konkurenci. Druhé místo získala ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod a na třetí pozici se umístila pardubická ZŠ Štefánikova.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting