Město hodnotí školní webovky

8.11.

Město hodnotí školní webovky

Město hodnotí školní webovky

V těchto dnech v Pardubicích vrcholí soutěž o nejlepší internetové stránky pardubických základních a mateřských škol a domů dětí a mládeže. Město se jejím vyhlášením rozhodlo motivovat svá školská zařízení k dalšímu rozvoji webové prezentace, kterou považuje za důležitý nástroj moderní komunikace. „Tuto soutěž jsme vyhlásili proto, abychom zjistili, jaká je úroveň webových prezentací našich zařízení a pak nastavili určitý standard, kterého chceme aby dosáhly. Musím říci, že jsem byl velmi překvapen rozdílnou úrovní jednotlivých webových stránek, některé jsou špatné. Vítězné weby budou jakýmsi standardem, jak by postupně měly vypadat stránky všech našich škol, jakou by měly mít funkci, zkrátka kam by se měly posunout,“ řekl náměstek primátorky František Brendl. Kvalitu webových stránek 29 mateřských a 17 základních škol, stejně jako tří DDM, hodnotila komise, v níž byly zastoupeni odborníci z magistrátu, pardubické univerzity, ale i soukromého sektoru. Zaměřili se na rozsah, aktuálnost a relevanci informací, stejně jako na grafickou prezentaci, použitelnost webů, nápaditost, ale i technické parametry. Komise hodnotila samostatně internetové prezentace škol základních a mateřských a v každé kategorii vybrala tři nejlepší, domy dětí a mládeže budou mít jediného vítěze. Výsledky soutěže, která je spojena s finanční odměnou pro vítěze, budou vyhlášeny ve čtvrtek 10. listopadu ve 14:00 ve Společenském sále pardubické radnice. Součástí slavnostního vyhlášení vítězů bude také prezentace nejlepších stránek.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

5.1.

Gymnázium v Litomyšli dostane nového ředitele

Rada Pardubického kraje vypíše v nejbližší době konkurz na ředitele Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli.

Vzdělání celý článek
2.11.

Nový děkan se ujal funkce

Ve čtvrtek 1. listopadu se ujal funkce nový děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice prof. PhDr. Petr Vorel, CSc.

Vzdělání celý článek
26.1.

Spolupráce škol se zaměstnavateli

Pardubický kraj má zpracován vlastní projekt, kterým pomáhá zaměstnavatelům shánět kvalifikované pracovníky

Vzdělání celý článek
21.6.

Fakulta elektrotechniky a informatiky pořádá pro středoškoláky Letní školu elektroniky

Při výběru studentů pro Letní školu jsme se soustředili na studenty třetích ročníků středních škol. Chceme je seznámit jak s naší prací a fakultou, tak kromě nabitého odborného programu také s nabídkou našich studijních oborů. Proto jsme jako místo realizace letní školy zvolili specializovanou laboratoř katedry elektrotechniky naší fakulty,“ uzavírá Ing. Jiří Roleček.

Vzdělání celý článek
30.6.

Fakulta zdravotnických studií otevírá nové obory

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá pro akademický rok 2010/2011 dva nové bakalářské studijní obory

Vzdělání celý článek
4.5.

Začaly ústní maturity

Nová maturitní zkouška se skládá ze dvou částí – společné (státní) a profilové (školní).

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting