Místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek navštíví Univerzitu Pardubice

2.10.

Místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek navštíví Univerzitu Pardubice

Na Univerzitu Pardubice zavítá ve čtvrtek 2. října 2014 MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., místopředseda vlády pro vědu a výzkum a předseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Během své návštěvy se setká s představiteli univerzity a studenty zejména doktorských studijních programů.

Místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek navštíví Univerzitu Pardubice v rámci své cesty do Pardubického kraje.

Ve 14 hodin se sejde s vedením Univerzity Pardubice, rektorem prof. Ing. Miroslavem Ludwigem, CSc., a jeho prorektory. Během krátkého setkání budou diskutovat otázky spojené především s oblastí rozvoje a hodnocení vědeckých činností.

V rámci návštěvy si místopředseda vlády prohlédne též moderní univerzitní kampus a areál Fakulty chemicko-technologické.

Následovat bude od 15 hodin v posluchárně C2 budovy HA Fakulty chemicko-technologické krátká beseda Pavla Bělobrádka se studenty, zejména doktorských studijních programů, a dalšími zájemci o téma vědecko-výzkumné práce, rozvoje tvůrčích činností na vysokých školách, možnostech dalšího financování univerzitní vědy a výzkumu atd.

Rektor předá Pavlu Bělobrádkovi při příležitosti této návštěvy Pamětní medaili Univerzity Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.4.

Restaurátoři z Univerzity Pardubice spolupořádají v Litomyšli mezinárodní kolokvium a podílejí se na dalších restaurátorských projektech obnovy kulturního dědictví

Ve dnech 24. a 25. dubna se tak na Fakultě restaurování v Litomyšli potká na 40 odborníků z univerzit a vzdělávacích institucí zaměřených na restaurování a konzervování uměleckých děl z celé Evropy. Se svými příspěvky vystoupí například kolegové z Univerzity pro užité umění ve Vídni, Polytechnické univerzity ve Valencii, Akademie výtvarných umění v Drážďanech, Akademie výtvarných umění ve Varšavě, Akademie výtvarných umění v Praze, Univerzity v Liege nebo Akademie výtvarných umění a designu v Bratislavě. Představí probíhající nebo nedávno ukončené doktorské práce a diskutovat budou především jejich problematiku, uplatnění i další vývoj.

Vzdělání celý článek
6.8.

Jednotné přijímací zkoušky

Testovací provoz tohoto způsobu přijímacího řízení proběhne podle ministra školství již v roce 2015 a od roku 2016 by se tak dělo v celé České republice, a to bez rozdílu zřizovatele - tedy jak na veřejných, tak církevních a soukromých školách.

Vzdělání celý článek
4.8.

Stavební ruch na pardubických středních školách

Stavební práce probíhají v laboratořích, kde se vyměňují elektroinstalace, rozvody plynu a vody.

Vzdělání celý článek
15.9.

TECHNOhrátky odstartují podzimní program ve stavebním ráji i s českou hokejovou legendou

Dětské návštěvníky přijdou na úvod akce pozdravit také významní hosté – náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, vedoucí odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, a protože tato stavební průmyslovka má sídlo v Rybitví, tak i starosta města Radim Voltr.

Vzdělání celý článek
18.5.

Výuka dopravní výchovy přímo s odborníky

Na besedě jsme se zaměřili především na chodce a cyklisty a na jejich hlavní povinnosti v silničním provozu.

Vzdělání celý článek
26.1.

Pardubice nesouhlasí s redukcí gymnazijních tříd

V Pardubicích bude otvírána jediná třída, naděje na přijetí je mizivá, necelá tři procenta,“ vypočítává náměstkyně.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting