Mladí řidiči budou trénovat na Univerzitě Pardubice

8.10.

Mladí řidiči budou trénovat na Univerzitě Pardubice

Rádi bychom vás pozvali na akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích, jejímž partnerem je i Univerzita Pardubice. V univerzitním areálu v Polabinách si budou moci zájemci vyzkoušet jízdu na zručnost, uvidí ukázky vyprošťování, nácvik první pomoci nebo si vyzkouší svůj odhad. Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice zde představí své experimentální vozidlo se samostatně řiditelnými nápravami a bude všechny řidiče učit správné a bezpečné jízdě (např. i parkovat a couvat).

Program lze absolvovat s vlastním automobilem a zároveň budou k dispozici různé typy vozů k zapůjčení. Zájemci si tak budou moci vyzkoušet automobil s pravostranným i levostranným řízením či s manuální i automatickou převodovkou. Akce se mohou zúčastnit všichni bez rozdílu věku, přednost k praktickým jízdám budou mít řidiči do 24 let věku.

Akce pokračuje i ve čtvrtek 10. října v prostorách vojenského letiště ve Starém Máteřově. Akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích pořádá odbor sociálních věcí Magistrátu města Pardubic ve spolupráci s partnery.

KDY: ve středu 9. října od 10 do 16 hodin

KDE: kampus Univerzity Pardubice

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

13.3.

Průvodce kariérovým poradenstvím

Publikaci Průvodce kariérovým poradenstvím pro základní školy vydal Pardubický kraj jako pomůcku pro výchovné pracovníky.

Vzdělání celý článek
12.8.

Letní školy a denní kempy pro žáky základních a středních škol letos na Univerzitě Pardubice poprvé.

Kromě dvou univerzitních letních škol navíc ještě Dopravní fakulta Jana Pernera připravila od pondělí 19. srpna pětidenní, speciálně zaměřenou letní školu technologie a řízení dopravy.

Vzdělání celý článek
2.12.

Školy nejsou naplněné.

Zásadní pro rozhodování kraje bude také nový státní rozpočet. „Důležité je, že máme zpracovanou aktuální koncepci školství a známe konkrétní potřebu i požadavky zaměstnavatelů na jednotlivé profese.

Vzdělání celý článek
16.9.

Gymnázia: neřešíme příčiny, ale důsledky

Školy by byly nuceny pro svou existenci získat v ročníku šedesát studentů, a to v žádném případě nedokážou.

Vzdělání celý článek
5.11.

Autorem nejlepší diplomové práce 2014 je absolvent FEI

„Diplomová práce je zaměřena na rozbor vlastností dielektrických materiálů (jakými jsou např. keramika či plast) při použití jako vyzařovací prvky antén. Tyto teoretické souvislosti jsou promítány do praktického využití při samotném návrhu od analytických vzorců, přes simulační výpočty až po samotné praktické měření,“ říká ke své vítězné práci Michal Šilhán.

Vzdělání celý článek
20.12.

Mladí chemici se utkali o postup do finále

Snažili jsme se mladé chemiky motivovat cenami nejen symbolickými, ale skutečně hodnotnými.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting