Mladí řidiči budou trénovat na Univerzitě Pardubice

8.10.

Mladí řidiči budou trénovat na Univerzitě Pardubice

Rádi bychom vás pozvali na akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích, jejímž partnerem je i Univerzita Pardubice. V univerzitním areálu v Polabinách si budou moci zájemci vyzkoušet jízdu na zručnost, uvidí ukázky vyprošťování, nácvik první pomoci nebo si vyzkouší svůj odhad. Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice zde představí své experimentální vozidlo se samostatně řiditelnými nápravami a bude všechny řidiče učit správné a bezpečné jízdě (např. i parkovat a couvat).

Program lze absolvovat s vlastním automobilem a zároveň budou k dispozici různé typy vozů k zapůjčení. Zájemci si tak budou moci vyzkoušet automobil s pravostranným i levostranným řízením či s manuální i automatickou převodovkou. Akce se mohou zúčastnit všichni bez rozdílu věku, přednost k praktickým jízdám budou mít řidiči do 24 let věku.

Akce pokračuje i ve čtvrtek 10. října v prostorách vojenského letiště ve Starém Máteřově. Akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích pořádá odbor sociálních věcí Magistrátu města Pardubic ve spolupráci s partnery.

KDY: ve středu 9. října od 10 do 16 hodin

KDE: kampus Univerzity Pardubice

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

28.4.

Dopravní fakulta Jana Pernera nabádá mimořádnou akcí k bezpečnému chování na silnicích i na železnici

„Na obou trenažérech se zájemci přesvědčí, že bezpečnostní pásy mají smysl a nejsou zbytečné. Budou překvapeni, jaké síly působí na řidiče či spolucestující v autě již při zdánlivě nízké rychlosti 40 km/h,“ uvedl Ing. Pavel Svoboda z Dopravní fakulty Jana Pernera, spoluorganizátor akce. „Poučný bude i doprovodný program BESIPu, kde se zájemci blíže seznámí s pravidly bezpečnosti silničního provozu a dopravními předpisy,“ dodal Ing. Svoboda.

Vzdělání celý článek
31.1.

Soutěž mladých chemiků vyvrcholila projektovým dnem

Projektový den byl poslední soutěžní kategorií „mladého chemika“. Zatímco pořadí jednotlivců je už definitivní, výsledky projektů mohly ještě zamíchat konečným umístěním ve dvou kategoriích: v soutěži o nejúspěšnějšího učitele chemie a školu s nejlepšími mladými chemiky.

Vzdělání celý článek
19.1.

Jak začlenit lidi do běžného života? Odpoví v Pardubicích lednová studentská vědecká Kavárna Universitas.

Důležitá je akceptace multioborového přístupu k porozumění a následnému řešení problematiky začleňování lidí do běžného života. Na Univerzitě Pardubice, zejména pak na její Fakultě filozofické, proto pomáhají vytvářet síť odborníků a laiků se silně vyvinutým smyslem pro sociální práci, kteří rozvíjejí tyto aktivity s využitím nejnovějších poznatků z výzkumu činnosti mozku a tzv. neurověd včetně neuropedagogiky.

Vzdělání celý článek
8.11.

Na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice vrcholí rok připomínání 25. výročí založení fakulty.

Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je proto propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. Celotýdenní akce umožní především studentům navštívit více než čtyřicet přednášek na vybraná ekonomická témata. Na nich vystoupí jak odborníci z českých i slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, tak úspěšní představitelé ekonomické praxe.

Vzdělání celý článek
2.9.

Podzimní sponze na Univerzitě Pardubice

Více jak dvě stovky absolventů získá diplom a titul „bakalář“, a to v jednom ze sedmi studijních oborů.

Vzdělání celý článek
16.10.

Do Pardubic přijedou odborníci z japonské NIMS

V pátek 16. října přijede na Univerzitu Pardubice delegace z japonské partnerské instituce NIMS

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting