Na Fakultě chemicko-technologické se opět rozhoduje o nejlepším mladém chemikovi v republice

2.6.

Na Fakultě chemicko-technologické se opět rozhoduje o nejlepším mladém chemikovi v republice


Ve středu 1. června vyvrcholí na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice největší oborová soutěž svého druhu. Již počtvrté se do Pardubic sjedou mladí soutěžící z posledních ročníků základních škol a utkají se v celostátním finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR.


Soutěž určená žákům devátých tříd základních škol započala již v říjnu loňského roku, kdy se postupně konala regionální kola. Soutěží letos prošlo na 12 tisíc žáků. Do finále postoupilo čtyřicet nejlepších z nich. Ti ve středu 1. června změří své síly v celostátním chemickém finále na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice.
„Dnešní finalisté jsou elitou své generace, a protože naše fakulta nabízí ideální podmínky pro jejich další růst, s mnohými z nich se jistě za pár let potkáme jako s našimi studenty,“ konstatuje profesor Petr Kalenda, děkan pořádající Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a pokračuje: „Celostátní finále završuje nejen celoroční práci těchto nadaných žáků, ale také spolupráci všech stupňů školství a partnerů z průmyslu, kteří soutěž v průběhu roku podporovali.“


Stejně jako v loňském roce čeká na talentované chemiky nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání testů i praktické úlohy opět připravil tým akademiků pořádající chemické fakulty. O vítězi rozhodne součet bodových zisků z obou částí soutěže.


„Kromě soutěžení jsme na naší fakultě pro mladé chemiky připravili také malé zpestření. Nejenže si díky speciálním exkurzím důkladně prohlédnou fakultu, která se pyšní nejmodernějším zázemím v republice, ale zhlédnou také ukázky nejrůznějších efektních pokusů přímo z rukou našich akademiků,“ doplňuje k programu finále děkan fakulty. Pro zábavu a zpestření odborného dne mladých chemiků mezi ně zavítá i „bublinář“ Matěj Kodeš, který kromě vlastní exhibice nabídne soutěžícím i praktický workshop svého umění.


Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční rovněž na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice, a to ve středu 1. června v posluchárně C1 v 17 hodin. Zúčastní se ho jak vedení fakulty, tak významní hosté z řad partnerů i čestných hostů jako například místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská. Letošní vítěz získá navíc také čestné uznání ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové.


Soutěžící se letos díky partnerům finále mohou těšit na hodnotné ceny. Ti nejlepší si odnesou notebook, iPad, dotykový telefon nebo elektronickou čtečku. S velkorysou nabídkou přišla pořádající Fakulta chemicko-technologická, která pro prvních pět finalistů připravila příslib stipendia během prvního roku studia na této fakultě Univerzity Pardubice v celkové hodnotě 120 000 Kč.


Podrobné informace o soutěži lze nalézt také na webu: www.mladychemikcr.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.2.

Univerzita Pardubice zahajuje letní semestr. Čeští i zahraniční studenti se vrátili do univerzitního kampusu

Studentům všech sedmi fakult Univerzity Pardubice začíná výuka v pondělí 20. února. Chodit na přednášky, cvičení, lekce a kurzy a poctivě plnit studijní povinnosti budou po následující tři měsíce do 21. května, kdy letní semestr oficiálně skončí. Po něm ve zkouškovém období prokáží, co všechno se za akademický rok naučili. Obhajobou závěrečných bakalářských či diplomových prací, složením závěrečných zkoušek a při slavnostních promocích univerzitu pak opustí na 2 tisíce úspěšných absolventů.

Vzdělání celý článek
24.1.

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří pro zájemce o studium na fakultách Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
1.9.

V pondělí usedne do lavic hradeckých městských škol na devět stovek prvňáčků

Jako dárek město prvňáčkům zdarma zařídí městskou kartu, kterou pak mohou platit jízdné v hradecké MHD nebo vstup na koupaliště Flošna.

Vzdělání celý článek
22.10.

Rada kraje schválila na několika školách nové obory

Ke studiu nových oborů se budou moci uchazeči hlásit již pro následující školní rok

Vzdělání celý článek
23.1.

Výměna zkušeností s absolventy je pro další výuku vysokoškolsky vzdělaných odborníků v dopravě pro dopravní fakultu významnou zpětnou vazbou.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice si uvědomuje, že v rámci zkvalitnění výuky je nezbytné brát v úvahu podněty, nápady a vlastní zkušenosti z pracovního prostředí absolventů. Ty mohou přispět k ještě lepší konkurenceschopnosti absolventů na trhu práce.

Vzdělání celý článek
11.1.

Poštovnictví se v kraji mohou učit žáci pouze na Střední škole řemesel a služeb

Střední škola řemesel a služeb, s.r.o. v současné době nabízí čtyři tříleté obory, a to Tesař, Zedník, Elektrikář – silnoproud a Manipulant poštovního provozu a přepravy.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting