Nadační fond Josefa Luxe ocenil výuku etiky

23.10.

Nadační fond Josefa Luxe ocenil výuku etiky

Nadační fond Josefa Luxe ocenil výuku etiky

Pod záštitou Pardubického kraje vyhodnotil v pondělí 22. října 2007 Nadační fond Josefa Luxe soutěž základních a středních škol, které vyučují předmět etická výchova. Tato soutěž byla letos vyhlášena už posedmé v rámci programu podpory etické výchovy. Potřetí byla za účasti vicehejtmana Romana Línka a radní zodpovědné za školství Marie Málkové ocenění předávána v sídle Pardubického kraje v Pardubicích. „Etika není jen o slušném pozdravení. Je to schopnost vnímat okolí a umět žít ve společnosti, což jsou hodnoty, které se v dnešním světě bohužel pomalu vytrácejí. Proto Pardubický kraj projekt podporuje a jsem velmi rád, že ti nejlepší v šíření etiky z celé republiky se sešli právě u nás,“ řekl vicehejtman Roman Línek. Jeho slova doplnila předsedkyně Nadačního fondu Josefa Luxe paní Věra Luxová: „Etická výchova je na školách stále Popelkou. Přitom právě školy v dnešní době nahrazují úlohu rodiny v přirozeném vštěpování úcty k lidem a v prohlubování vzájemných lidských vztahů. Etická výchova ale není o výuce, je o diskuzi, o sociálním cítění a o utváření hodnot.“ Etická výchova je v současné době vyučována jako volitelný předmět, uskutečňují se však jednání o jejím zařazení do Rámcových vzdělávacích projektů. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 15 škol z celé České republiky. Kvalita hodnocených projektů byla tak vysoká, že se Nadační fond Josefa Luxe rozhodl ocenit všechny. Udělil tak šest třetích míst, pět druhých míst a tři první místa. Prvenství si odvezli zástupci Cyrilometodějského gymnázia Prostějov, Základní školy Náchod-Plhov a Základní školy Sušice, Komenského náměstí. Pardubický kraj reprezentovaly dvě školy, a to Letohradské soukromé gymnázium (2. místo) a krajem zřizovaná Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun (3. místo). „Těší mě, že školy na území Pardubického kraje s etickou výchovou pracují. V dnešní době, kdy jde společnost tvrdě za úspěchem, se mnohdy ztrácí obyčejné lidství. Etika je jistou odpovědností každého jednotlivce a etickou výchovou na školách, která se bude skutečně prolínat v celé výuce snad můžeme tento krutý běh zlidštit,“ prohlásila radní Marie Málková. Projekty byly Nadačním fondem Josefa Luxe hodnoceny například podle rozsahu a organizace výuky, podle počtu zapojených dětí, podle provázanosti etiky s dalšími předměty i podle vzdělání pedagogů a zapojení metody profesora Roberta Roche Olivara.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

28.8.

Pardubice: zateplování omezí provoz školek

Podle aktuálních informací si většina rodičů poradí sama a děti na týden umístí například k příbuzným.

Vzdělání celý článek
5.4.

Dopravní fakulta Jana Pernera školí letecké techniky z Burkiny Faso

Čtyřiadvacet vojenských techniků z Burkiny Faso se v těchto měsících vzdělává na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
28.6.

Veleúspěšní studenti Pardubického kraje

Na předních místech celostátních kol středoškolských soutěží se umístili studenti středních škol z Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
31.3.

V roce 1994 byla Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích přejmenována na Univerzitu Pardubice

V listopadu 1953 se status školy změnil a nařízením vlády vznikla „Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích“ známá 40 let pod zkratkou VŠChT, v jejímž čele stál rektor.

Vzdělání celý článek
7.10.

Univerzita Pardubice na veletrzích

Informace k celoživotnímu vzdělávání Univerzity Pardubice naleznou zájemci na jejích webových stránkách www.uni-pardubice.cz

Vzdělání celý článek
29.8.

Rektor Univerzity Pardubice jmenuje děkana Fakulty restaurování do funkce na další čtyřleté období

Devítičlenný akademický senát, složený ze zvolených zástupců akademické obce fakulty z řad akademických pracovníků i studentů, potvrdil navrhovaného kandidáta v tajné volbě a doporučil jej rektorovi univerzity ke jmenování do funkce děkana i pro druhé čtyřleté funkční období (2013 – 2017).

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting