Nejlepší zájemci o studium mají možnosti získat na Univerzitě Pardubice jednorázové stipendium pět tisíc korun.

13.1.

Nejlepší zájemci o studium mají možnosti získat na Univerzitě Pardubice jednorázové stipendium pět tisíc korun.


V pondělí 14. ledna a následující dny pokračují Dny otevřených dveří na fakultách Univerzity Pardubice.
V pátek ukončí týden otevřených dveří univerzity v Litomyšli na Fakultě restaurování, která si letos bude připomínat dvacetileté výročí výuky oborů restaurování ve městě.
Pardubice:


pondělí 14. ledna 2013 - FAKULTA EKONOMICKO-SPRÁVNÍ
- univerzitní aula v univerzitním kampusu v Pardubicích - Polabinách od 10:00 a od 13:00 hodin
středa 16. ledna 2013 - FAKULTA CHEMICKO-TECHNOLOGICKÁ
- areál fakulty v univerzitním kampusu v Pardubicích - Polabinách od 10:00 hodin
čtvrtek 17. ledna 2013 - FAKULTA FILOZOFICKÁ
- univerzitní aula v univerzitním kampusu v Pardubicích - Polabinách od 9:00 a 11:00 hodin
(podle příslušných oborů)
Litomyšl:
pátek 18. ledna 2013 – FAKULTA RESTAUROVÁNÍ v LITOMYŠLI
- areál fakulty v Jiráskově ulici 3, Litomyšl od 9 hodin


Pardubice:

pátek 25. ledna 2013 - FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY

- nová budova fakulty na nám. Čs. legií 565 v centru města od 10:00 hodin
Pro nadané uchazeče o studium v následujícícm akademickém roce 2013/2014 připravila Univerzita Pardubice speciální stipendium - 200 nejlepších z nich v přijímacím řízení získá mimořádné jednorázové stipendium pět tisíc korun.

Dvěstě oceněných studentů bude vybráno podle splněných podmínek příslušné fakulty, a to po ukončení všech kol přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014. Druhou podmínkou vyplacení mimořádného jednorázového stipendia 5 000 korun je, že tito nejlepší studenti z přijímacího řízení zahájí své první studium v 1. ročníku bakalářského studijního programu a úspěšně ukončí 1. semestr studia.


Během dnů otevřených dveří získají zájemci o studium podrobné informace o studijní nabídce fakult, o možnostech profesního uplatnění po absolvování studia, dozvědí se řadu podrobností k vlastnímu přijímacímu řízení, i to, jak např. podat správně přihlášku. Seznámí se také se studijním zázemím a dalšími podmínkami vysokoškolského studia v moderním univerzitním kampusu v Pardubicích.


Kdo bude mít zájem, může absolvovat PROHLÍDKY speciálních laboratoří a učeben fakult, kde budou i speciální demonstrační stánky, na nichž se mohou středoškoláci seznámit se zákulisím některých nabízených oborů interaktním způsobem a vyzkoušet si některé experimenty, laboratorní postupy, hry a zajímavostí ze světa moderní vědy.


Akademická poradna připravila pro dny otevřených dveří speciální informační program i pro ty studenty, kteří se vypořádávají s určitým hendikepem a potřebují speciální studijní podmínky, což některé studijní programy a obory Univerzity Pardubice také umožňují.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

2.11.

Nový děkan se ujal funkce

Ve čtvrtek 1. listopadu se ujal funkce nový děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice prof. PhDr. Petr Vorel, CSc.

Vzdělání celý článek
7.4.

Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

Středoškoláci prostřednictvím přednášek nahlédnou do několika témat, která je budou následně provázet během jejich studia. Seznámí se například s finanční krizí v minulosti i současnosti či s osobností prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Vyslechnou přednášku o způsobech výběrového řízení, o chování uživatelů na sociálních sítích nebo o formách verbální komunikace. Na jednu skupinu bude odpoledne čekat i přednáška v angličtině, která přiblíží možnosti studia v zahraničí.

Vzdělání celý článek
9.3.

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů (VŠVSMV) se sídlem v Praze-Strašnicích otevře v říjnu další tři pobočky.

Vzdělání celý článek
3.2.

Starostům se nelíbí jednání kraje

Školy měly být vždy výběrovými, což ve chvíli, kdy na nich studuje téměř polovina všech žáků v kraji, rozhodně neplatí.

Vzdělání celý článek
16.6.

Kraj nechá na svých školách opravit učebnu fyziky i kuchyň

Rekonstrukce, tentokrát však střechy, se dočká Gymnázium v Jevíčku. „Valbová střecha je napadena dřevokazným hmyzem a houbou, proto ji necháme naimpregnovat a stávající hliníkovou krytinu nahradíme střešní pálenou krytinou. Nad hygienickými místnostmi bude zastřešení z předzvětralého plechu,“ uvedl krajský radní zodpovědný za školství Bernášek s tím, že opravy střechy, která je nyní v havarijním stavu, budou stát necelých 7 milionů korun.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting