Nejlepší zájemci o studium mají možnosti získat na Univerzitě Pardubice jednorázové stipendium pět tisíc korun.

13.1.

Nejlepší zájemci o studium mají možnosti získat na Univerzitě Pardubice jednorázové stipendium pět tisíc korun.


V pondělí 14. ledna a následující dny pokračují Dny otevřených dveří na fakultách Univerzity Pardubice.
V pátek ukončí týden otevřených dveří univerzity v Litomyšli na Fakultě restaurování, která si letos bude připomínat dvacetileté výročí výuky oborů restaurování ve městě.
Pardubice:


pondělí 14. ledna 2013 - FAKULTA EKONOMICKO-SPRÁVNÍ
- univerzitní aula v univerzitním kampusu v Pardubicích - Polabinách od 10:00 a od 13:00 hodin
středa 16. ledna 2013 - FAKULTA CHEMICKO-TECHNOLOGICKÁ
- areál fakulty v univerzitním kampusu v Pardubicích - Polabinách od 10:00 hodin
čtvrtek 17. ledna 2013 - FAKULTA FILOZOFICKÁ
- univerzitní aula v univerzitním kampusu v Pardubicích - Polabinách od 9:00 a 11:00 hodin
(podle příslušných oborů)
Litomyšl:
pátek 18. ledna 2013 – FAKULTA RESTAUROVÁNÍ v LITOMYŠLI
- areál fakulty v Jiráskově ulici 3, Litomyšl od 9 hodin


Pardubice:

pátek 25. ledna 2013 - FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY

- nová budova fakulty na nám. Čs. legií 565 v centru města od 10:00 hodin
Pro nadané uchazeče o studium v následujícícm akademickém roce 2013/2014 připravila Univerzita Pardubice speciální stipendium - 200 nejlepších z nich v přijímacím řízení získá mimořádné jednorázové stipendium pět tisíc korun.

Dvěstě oceněných studentů bude vybráno podle splněných podmínek příslušné fakulty, a to po ukončení všech kol přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014. Druhou podmínkou vyplacení mimořádného jednorázového stipendia 5 000 korun je, že tito nejlepší studenti z přijímacího řízení zahájí své první studium v 1. ročníku bakalářského studijního programu a úspěšně ukončí 1. semestr studia.


Během dnů otevřených dveří získají zájemci o studium podrobné informace o studijní nabídce fakult, o možnostech profesního uplatnění po absolvování studia, dozvědí se řadu podrobností k vlastnímu přijímacímu řízení, i to, jak např. podat správně přihlášku. Seznámí se také se studijním zázemím a dalšími podmínkami vysokoškolského studia v moderním univerzitním kampusu v Pardubicích.


Kdo bude mít zájem, může absolvovat PROHLÍDKY speciálních laboratoří a učeben fakult, kde budou i speciální demonstrační stánky, na nichž se mohou středoškoláci seznámit se zákulisím některých nabízených oborů interaktním způsobem a vyzkoušet si některé experimenty, laboratorní postupy, hry a zajímavostí ze světa moderní vědy.


Akademická poradna připravila pro dny otevřených dveří speciální informační program i pro ty studenty, kteří se vypořádávají s určitým hendikepem a potřebují speciální studijní podmínky, což některé studijní programy a obory Univerzity Pardubice také umožňují.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.10.

Do Pardubic přijedou odborníci z japonské NIMS

V pátek 16. října přijede na Univerzitu Pardubice delegace z japonské partnerské instituce NIMS

Vzdělání celý článek
30.10.

Do základní školy Závodu míru se žáci vrátí už v pondělí

Škola je bez azbestu, děti se můžou bezpečně vrátit. To jsou výsledky měření na základní škole Závodu míru, která byla od září kvůli výskytu nebezpečného materiálu uzavřena. 4. listopadu se dětem brána jejich školy opět otevře.

Vzdělání celý článek
23.10.

Byznys Trefa motivuje studenty

Důležitým momentem celé soutěže bude také možnost kontaktu mezi podnikavými studenty a zavedenými podnikatelskými subjekty z regionu, kteří se mohou stát investory pro podnikatelské záměry předložené studenty v rámci soutěže.

Vzdělání celý článek
22.5.

Vítězové soutěže „O nejlepší program obnovy vesnice“ převezmou diplomy v Senátu Parlamentu ČR

Studenti si tak mohli ověřit své vědomosti a dovednosti v praxi. Soutěž byla zahájena iniciačním workshopem v dubnu 2014, v jejím průběhu byly pro soutěžící pořádány odborné workshopy, na které studenti v součinnosti se zástupci příslušných obcí navázali analytickou prací, ústící do konstruktivní, syntetizující tvorby programu obnovy a rozvoje dané obce.

Vzdělání celý článek
13.3.

Průvodce kariérovým poradenstvím

Publikaci Průvodce kariérovým poradenstvím pro základní školy vydal Pardubický kraj jako pomůcku pro výchovné pracovníky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting