O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

10.2.

O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

Osmnáct absolventů Střední školy potravinářství a služeb Pardubice našlo v uplynulých letech profesní uplatnění v mlýnsko pekárenské, cukrářské, gastronomické a obchodní společnosti Adélka a.s. v Pelhřimově Generální ředitel této společnosti Roman Teisler si spolupráci s pardubickou průmyslovkou pochvaluje. Oceňuje především odbornou přípravu nových zaměstnanců i jejich zájem o obor. Dnešní pekařská výroba se dynamicky rozvíjí, je plně automatizovaná a tudíž vyžaduje technicky vzdělané kvalifikované odborníky. A těch je na trhu práce stále velký nedostatek. „Stroje jsou řízené počítači, kterým ale musí zadávat jasné pokyny technolog. Pekař pracuje s živou hmotou, musí respektovat technologické postupy a reagovat například na různou kvalitu mouky,“ vysvětluje Roman Teisler. Tradiční rodinná firma, založená v roce 1990 otcem současného ředitele Ladislavem Teislerem, staví jedinečnost svých výrobků na původních recepturách a kvalitním surovinovém základu. Denně se tu vyrábí více než 500 druhů výrobků, složených z mnoha druhů chleba, běžného pečiva, jemného pečiva, klasické a trvanlivé cukrařiny, lahůdek, salátů, hotových jídel a v neposlední řadě několik druhů pšeničných a žitných mouk. „Nepoužíváme zahraniční polotovary, nepřidáváme podpůrné stabilizátory a naše výroba se obejde téměř bez konzervantů,“ dodává výrobní ředitelka Markéta Štěpáníková, která je rovněž absolventkou pardubické potravinářské školy a v současné době v Pardubicích studuje i její syn. Vysokou kvalitu výrobků garantují nejen dlouholetá tradice firmy, používání moderních technologií, ale také (a možná především) odborná vzdělanost zaměstnanců ve všech profesích a úcta k dobrému řemeslu. „O to vyšší nároky na odbornou přípravu potravinářský průmysl na naše absolventy klade. Jejich dobré uplatnění ve špičkových moderních provozech dokládá, že je pro praxi připravujeme dobře,“ konstatuje ředitel školy Petr Šedivý. Adélka, a.s., člen podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v České republice a družstva MP Produkt, zaměstnává 270 lidí.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.4.

Tři fakulty Univerzity Pardubice se během dvou let dočkají nového výukového areálu v srdci univerzitního kampusu v Polabinách.

Kromě přeměny původních laboratoří těžké dopravní techniky na posluchárny a laboratoře dojde k vybudování vnitřního atria a modernizaci stávajícího zařízení rychlého občerstvení, čímž vznikne kvalitní klidová a odpočinková zóna.

Vzdělání celý článek
4.1.

Vylosovaní účastníci převezmou dárky

Vylosovaní účastníci Týdne vzdělávání dospělých převezmou dárky

Vzdělání celý článek
10.11.

Univerzita si připomíná události listopadu 1989

Hlavní program probíhá v pátek 13. listopadu a ve středu 18. listopadu proběhne vyhlášení výsledků 57. ročníku sportovních soutěží o Standartu rektora a nejlepších sportovců univerzity v akademickém roce 2014/2015.

Vzdělání celý článek
19.3.

Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

Účastníci schůzky se informovali o možnostech partnerství při získávání českých či evropských grantů pro výzkum a vzdělávání.

Vzdělání celý článek
23.2.

Silničáři ve škole

Ve čtvrtek 22. února 2007 se na lodi Arnošt z Pardubic setkali pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje

Vzdělání celý článek
11.10.

Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku

Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě (tvoří 1/3 zahraničních studentů), chemicko-technologické obory jezdí do Pardubic studovat již tradičně přes padesát let.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting