O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

10.2.

O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

Osmnáct absolventů Střední školy potravinářství a služeb Pardubice našlo v uplynulých letech profesní uplatnění v mlýnsko pekárenské, cukrářské, gastronomické a obchodní společnosti Adélka a.s. v Pelhřimově Generální ředitel této společnosti Roman Teisler si spolupráci s pardubickou průmyslovkou pochvaluje. Oceňuje především odbornou přípravu nových zaměstnanců i jejich zájem o obor. Dnešní pekařská výroba se dynamicky rozvíjí, je plně automatizovaná a tudíž vyžaduje technicky vzdělané kvalifikované odborníky. A těch je na trhu práce stále velký nedostatek. „Stroje jsou řízené počítači, kterým ale musí zadávat jasné pokyny technolog. Pekař pracuje s živou hmotou, musí respektovat technologické postupy a reagovat například na různou kvalitu mouky,“ vysvětluje Roman Teisler. Tradiční rodinná firma, založená v roce 1990 otcem současného ředitele Ladislavem Teislerem, staví jedinečnost svých výrobků na původních recepturách a kvalitním surovinovém základu. Denně se tu vyrábí více než 500 druhů výrobků, složených z mnoha druhů chleba, běžného pečiva, jemného pečiva, klasické a trvanlivé cukrařiny, lahůdek, salátů, hotových jídel a v neposlední řadě několik druhů pšeničných a žitných mouk. „Nepoužíváme zahraniční polotovary, nepřidáváme podpůrné stabilizátory a naše výroba se obejde téměř bez konzervantů,“ dodává výrobní ředitelka Markéta Štěpáníková, která je rovněž absolventkou pardubické potravinářské školy a v současné době v Pardubicích studuje i její syn. Vysokou kvalitu výrobků garantují nejen dlouholetá tradice firmy, používání moderních technologií, ale také (a možná především) odborná vzdělanost zaměstnanců ve všech profesích a úcta k dobrému řemeslu. „O to vyšší nároky na odbornou přípravu potravinářský průmysl na naše absolventy klade. Jejich dobré uplatnění ve špičkových moderních provozech dokládá, že je pro praxi připravujeme dobře,“ konstatuje ředitel školy Petr Šedivý. Adélka, a.s., člen podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v České republice a družstva MP Produkt, zaměstnává 270 lidí.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.9.

Dopravní fakulta Jana Pernera slaví 25 let

Dopravní fakulta, dnes jedna ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dopravy a dále rozvíjí svoji vzdělávací a výzkumnou činnost v ryze technických i technologicko-manažerských oborech. Za čtvrt století vzešlo z fakulty mnoho odborníků, kteří mají na poli dopravy nezastupitelné místo.

Vzdělání celý článek
14.2.

Finanční gramotnost pro školáky

Nový ročník kurzů finanční gramotnosti pro školáky s názvem Abeceda peněz odstartovaly děti z Lanškrouna.

Vzdělání celý článek
19.1.

Univerzita Pardubice se představí budoucím studentům na veletrhu Gaudeamus v Praze

Studuj a nechej tu svůj otisk, vybízí Univerzita Pardubice své budoucí studenty. Příští týden se jim představí na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Praha 2020. Zájemcům nabídne největší novinky v oborech na 7 fakultách a osloví je hravým vizuálním stylem.

Vzdělání celý článek
15.10.

Cyklus přednášek o matematice, fyzice a příbuzných oborech vstupuje na Univerzitě Pardubice do jedenáctého roku

Nejen česká energetika zažívá v roce 2015 jedno zajímavé výročí – 60 let mírového využívání jaderné energie. Svou krizí si ale prošla – po haváriích v Three Mile Island a v Černobylu se v rozvinutých zemích téměř přestaly jaderné elektrárny stavět.

Vzdělání celý článek
22.3.

Dopravní fakulta Jana Pernera chystá pro studenty sdílené auto

Unikátní projekt sdíleného automobilu chystá Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice. Auto, které by si mohli třeba studenti půjčovat k jízdám po městě bez toho, aby nadměrně zatěžovali životní prostředí, bude k dispozici během několika měsíců. Fakulta už jedná s dodavateli sdílených automobilů o možnosti umístit vůz v kampusu Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září. Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting