O trychtýř Christiana Morgensterna

26.3.

O trychtýř Christiana Morgensterna

O trychtýř Christiana Morgensterna

O trychtýř Christiana Morgensterna

Na středu 28. března vyhlašují Goethe-Zentrum Pardubice, JUKON (organizace sdružující mladé germanisty a členy německé menšiny u nás), Goethe-Institut Praha a Evropský spolkový dům Pardubice již 4. ročník recitační a pěvecké soutěže v německém jazyce „O trychtýř Christiana Morgensterna“. Soutěž začíná v 10.00 hodin v pardubickém Divadle 29, ulice Svaté Anežky České 29. Je určená žákům základních, středních škol a víceletých gymnázií, kteří se učí německy. Jejím cílem je podpořit zájem o německý jazyk a literaturu a motivovat žáky i učitele. Christian Morgenstern v titulu soutěže má prezentovat zábavnost a kreativitu v přístupu k učení. Organizátoři tak chtějí touto hravou formou odbourat předsudky představující němčinu jako těžký a nezáživný jazyk, založený na striktních gramatických pravidlech. Soutěž je výzva. Výzva pro učitele i žáky. Protože je nový ročník součástí kulturní kampaně s názvem „Česko-německé kulturní jaro“ (Deutsch-tschechischer Kulturfrühling), bude soutěž svým zaměřením odpovídat tematicky této kampani. Letošní ročník nese motto: „Probuzení jara“ (Frühlingserwachen). Organizátoři proto uvítají všechny příspěvky s tématy jaro, příroda na jaře, Velikonoce, láska … Časový plán středeční soutěže najdete v příloze k článku.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.3.

Univerzita Pardubice se zapojila do mezinárodní kampaně EURAXESS Roadshow

Posláním akce EURAXESS Roadshow je podpora kariéry ve vědě a výzkumu s důrazem na mezinárodní mobilitu. Cílovou skupinou jsou především studenti, začínající výzkumníci.

Vzdělání celý článek
26.1.

Jak vzbudit zájem dětí o technické předměty?

Jsou právě výchovní poradci, kteří mají stále vliv na rozhodnutí školáků, kam pokračovat po ukončení základní školy.

Vzdělání celý článek
2.6.

Na Fakultě chemicko-technologické se opět rozhoduje o nejlepším mladém chemikovi v republice

Stejně jako v loňském roce čeká na talentované chemiky nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání testů i praktické úlohy opět připravil tým akademiků pořádající chemické fakulty. O vítězi rozhodne součet bodových zisků z obou částí soutěže.

Vzdělání celý článek
20.11.

Profesorka Lenderová získává Řád rytíře Akademických palem

V úterý 20. listopadu bude udělen rytířský řád Akademických palem prof. PhDr. Mileně Lenderové, CSc.

Vzdělání celý článek
15.5.

Seminář o šíření vln a vlivu ionosféry na Univerzitě Pardubice

Na seminář je zaregistrováno 15 účastníků jak z domácí univerzity, tak i odborníci z výzkumných ústavů a vysokých škol, i několika českých společností, které se zabývají vývojem radarů, antén a mikrovlnných komponent (např. vyhlášené pardubické společnosti ERA, Eldis, Retia, T-CZ atd.).

Vzdělání celý článek
26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting