O trychtýř Christiana Morgensterna

26.3.

O trychtýř Christiana Morgensterna

O trychtýř Christiana Morgensterna

O trychtýř Christiana Morgensterna

Na středu 28. března vyhlašují Goethe-Zentrum Pardubice, JUKON (organizace sdružující mladé germanisty a členy německé menšiny u nás), Goethe-Institut Praha a Evropský spolkový dům Pardubice již 4. ročník recitační a pěvecké soutěže v německém jazyce „O trychtýř Christiana Morgensterna“. Soutěž začíná v 10.00 hodin v pardubickém Divadle 29, ulice Svaté Anežky České 29. Je určená žákům základních, středních škol a víceletých gymnázií, kteří se učí německy. Jejím cílem je podpořit zájem o německý jazyk a literaturu a motivovat žáky i učitele. Christian Morgenstern v titulu soutěže má prezentovat zábavnost a kreativitu v přístupu k učení. Organizátoři tak chtějí touto hravou formou odbourat předsudky představující němčinu jako těžký a nezáživný jazyk, založený na striktních gramatických pravidlech. Soutěž je výzva. Výzva pro učitele i žáky. Protože je nový ročník součástí kulturní kampaně s názvem „Česko-německé kulturní jaro“ (Deutsch-tschechischer Kulturfrühling), bude soutěž svým zaměřením odpovídat tematicky této kampani. Letošní ročník nese motto: „Probuzení jara“ (Frühlingserwachen). Organizátoři proto uvítají všechny příspěvky s tématy jaro, příroda na jaře, Velikonoce, láska … Časový plán středeční soutěže najdete v příloze k článku.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

21.9.

Univerzita Pardubice představí netradičně vědu a techniku

Naše spolupráce byla zaměřena na průzkum vybraných kamenných kvádrů z úložiště demontovaných kamenných kvádrů z Karlova mostu

Vzdělání celý článek
7.7.

V kraji roste zájem o Montessori pedagogiku na základních školách

Podle budoucích provozovatelů školy mají o tento druh výuky zájem rodiče nejenom ve městě, ale i z okolí. „Spádová oblast je tedy výrazně vyšší, lze proto očekávat široký zájem zejména z celé východní části kraje, projekt má proto mou plnou podporu.

Vzdělání celý článek
19.2.

Byznys trefa – soutěž pro podnikavé studenty Univerzity Pardubice jde do finále

Každý student, který podal do soutěže přihlášku, dostal cennou zpětnou vazbu ve formě komentáře silných a slabých stránek zpracovaného projektu ze strany zkušených členů poroty. Deset finalistů bude navíc ve středu 19. února v podvečer prezentovat své podnikatelské záměry před odbornou porotou při finálovém večeru soutěže. Teprve potom porota rozhodne o vítězi prvního ročníku soutěže. Vítěz si odnese finanční prémii 50 tisíc Kč, smartphone a další ceny. S prázdnou neodejdou ani ostatní finalisté.

Vzdělání celý článek
18.9.

Mezinárodní konference o poštovních službách a elektronických komunikacích na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice

Konference IPoCC se koná ve dnech 18. a 19. září v konferenčním sále Hotelu Zlatá štika v Pardubicích (Štrossova 127, 530 03 Pardubice) pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a osobní záštitou děkana Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice doc. Ing Ivo Drahotského, Ph.D.

Vzdělání celý článek
25.3.

Psychologové zřejmě na školách zůstanou

Odborníci na lidské a zejména dětské duše pomáhají školákům v pardubických školách se začleněním do kolektivu, radí jim při problémech s vrstevníky, s učením, ale i v případech problémů v rodině či při výběru budoucího povolání.

Vzdělání celý článek
20.6.

V Pardubicích začínají absolventské promoce

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting