Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Pardubice – Den učitelů si senátorka a místopředsedkyně této parlamentní komory, Miloše Horská, každoročně připomíná setkáním s pedagogy a školskými zaměstnanci. To letošní se uskuteční v pátek 22. března od 16 hodin a Horská ke spolupořádání oslovila Univerzitu Pardubice. Hlavní hvězdou tohoto pátečního odpoledne bude mezzosopranistka a sólistka Národního divadla v Praze Andrea Tögel Kalivodová, která vystoupí v doprovodu klavíristky Konzervatoře Pardubice Vlasty Přidalové.

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení. „Pro mě je to naprosto zásadní aktivita. Jsem sama pedagožka a chci tím přispívat k tomu, aby učitelská veřejnost byla v kontaktu s aktuální legislativou“, řekla místopředsedkyně Senátu Miluše Horská. Jde o největší setkání učitelů na Pardubicku a podle senátorky Miluše Horské je to dobrá cesta k tomu, aby se otevřeně hovořilo a informovalo o problémech, které ve školství existují.

Dalšími hosty „Dne učitelů“ budou poslanec Parlamentu České republiky Marek Výborný, děkan Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové František Vaníček nebo ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra. K pedagogům také promluví zástupce Univerzity Pardubice prorektor pro vědu a tvůrčí činnosti Petr Vorel. Kromě pěveckého vystoupení operní divy Andrey Kalivodové se hosté mohou těšit na taneční vystoupení souboru školy Svítání Lamia´h. Představí se zde také Sbor Gymnázia, Pardubice, Mozartova. Programem návštěvníky provede herec Východočeského divadla Pardubice Ladislava Špiner.

Akci pořádá a zaštiťuje senátorka, dále první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za školství Bohumil Bernášek a rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.12.

Němčina nás (opravdu) baví 2009

Počet přihlášených poněkud poklesl vinou vlny chřipkového onemocnění.

Vzdělání celý článek
23.1.

Foxconn a pardubická SPŠE pojedou obhajovat krajské vítězství v soutěži Talenty pro firmy

Úkolem týmů bude v časovém limitu sestavit a zprovoznit nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice. Například loni to byl model tiskařského lisu. „Polytechnické stavebnice jsou pro děti ideálním nástrojem, jak si procvičit jemnou motoriku a vyzkoušet si postupy, které skutečně mají praktické využití v technických profesích. Takové soutěže mají opravdu smysl, s rozhodnutím o své účasti jsem proto neváhal ani vteřinu,“ říká Ladislav Kratochvíl.

Vzdělání celý článek
15.5.

Zopakovat si základy etikety umožní Univerzita Pardubice s mistrem na slovo vzatým – LADISLAVEM ŠPAČKEM.

„Dnes a denně se dostáváme do nejrůznějších společenských situací, v nichž si mnohdy nevíme rady, jak správně se zachovat, jak dotyčného oslovit nebo představit. Obzvláště v akademickém prostředí bývá použití správného oslovení velmi důležité. Proto jsme si na pomoc přizvali toho nejpovolanějšího,“ říká kancléřka Univerzity Pardubice Ing. Valerie Wágnerová.

Vzdělání celý článek
2.9.

Začátek školního roku i pro dospělé

Od 3. do 5. září mohou zájemci navštívit od 9.00 do 18.00 hodin stan na náměstí Republiky před Domem techniky v Pardubicích.

Vzdělání celý článek
6.11.

Univerzita Pardubice se účastní XX. ročníku veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2013

Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství.

Vzdělání celý článek
23.1.

Výměna zkušeností s absolventy je pro další výuku vysokoškolsky vzdělaných odborníků v dopravě pro dopravní fakultu významnou zpětnou vazbou.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice si uvědomuje, že v rámci zkvalitnění výuky je nezbytné brát v úvahu podněty, nápady a vlastní zkušenosti z pracovního prostředí absolventů. Ty mohou přispět k ještě lepší konkurenceschopnosti absolventů na trhu práce.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting