Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Pardubice – Den učitelů si senátorka a místopředsedkyně této parlamentní komory, Miloše Horská, každoročně připomíná setkáním s pedagogy a školskými zaměstnanci. To letošní se uskuteční v pátek 22. března od 16 hodin a Horská ke spolupořádání oslovila Univerzitu Pardubice. Hlavní hvězdou tohoto pátečního odpoledne bude mezzosopranistka a sólistka Národního divadla v Praze Andrea Tögel Kalivodová, která vystoupí v doprovodu klavíristky Konzervatoře Pardubice Vlasty Přidalové.

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení. „Pro mě je to naprosto zásadní aktivita. Jsem sama pedagožka a chci tím přispívat k tomu, aby učitelská veřejnost byla v kontaktu s aktuální legislativou“, řekla místopředsedkyně Senátu Miluše Horská. Jde o největší setkání učitelů na Pardubicku a podle senátorky Miluše Horské je to dobrá cesta k tomu, aby se otevřeně hovořilo a informovalo o problémech, které ve školství existují.

Dalšími hosty „Dne učitelů“ budou poslanec Parlamentu České republiky Marek Výborný, děkan Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové František Vaníček nebo ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra. K pedagogům také promluví zástupce Univerzity Pardubice prorektor pro vědu a tvůrčí činnosti Petr Vorel. Kromě pěveckého vystoupení operní divy Andrey Kalivodové se hosté mohou těšit na taneční vystoupení souboru školy Svítání Lamia´h. Představí se zde také Sbor Gymnázia, Pardubice, Mozartova. Programem návštěvníky provede herec Východočeského divadla Pardubice Ladislava Špiner.

Akci pořádá a zaštiťuje senátorka, dále první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za školství Bohumil Bernášek a rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

27.8.

Dočasná dopravní omezení v souvislosti s úpravami venkovních ploch v části univerzitního kampusu ve Studentské ulici – Stavařově

V rámci projektu VAP - výukový areál Polabiny se buduje za budovou EA nové parkoviště s kapacitou 92 parkovacích míst. Parkoviště bude dokončeno v září 2015.

Vzdělání celý článek
3.6.

Prorektor Univerzity Pardubice historik Petr Vorel otevře výstavu ve Štrasburku

Výstava s názvem Od stříbrného českého tolaru k světovému dolaru, jejímž autorem je přední český historik a numismatik profesor Petr Vorel z Univerzity Pardubice, se v pondělí otevře ve Štrasburku. Do sídla Rady Evropy se výběr ze sbírky Východočeského muzea v Pardubicích přesouvá z Mexika, kde se prezentoval loni v listopadu.

Vzdělání celý článek
18.2.

Slučování škol je nezbytné …

Sloučením některých škol se Pardubický kraj snaží stabilizovat a zkvalitňovat jednotlivé obory.

Vzdělání celý článek
26.9.

Evropská noc vědců

Hvězdárna v Pardubicích ve spolupráci s Astronomickou společností Pardubice pořádají v pátek 26. září večer zajímavý program

Vzdělání celý článek
12.3.

Rektor Málek hodnotil rok 2007

Úspěšně proběhla rovněž transformace vysokoškolského ústavu na sedmou fakultu - Fakultu elektrotechniky a informatiky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting