Opravárenské učiliště v Králíkách bude mít nové elektrorozvody

11.4.

Opravárenské učiliště v Králíkách bude mít nové elektrorozvody

Krajští radní na svém posledním jednání rozhodli o zahájení výběru dodavatele pro rekonstrukci elektroinstalace v dílnách Středního odborného učiliště (SOU) opravárenského v Králíkách.

„Od června letošního roku do září 2019 by měla proběhnout první etapa rekonstrukce elektroinstalace. Předpokládané náklady dle zpracované dokumentace pro zadání stavby jsou ve výši 17, 8 milionu korun. Postupně tak rekonstruujeme zastaralé objekty školy, která má nezastupitelné místo v systému středních škol Pardubického kraje. Studují zde budoucí zemědělští opraváři, po nichž trh práce velmi naléhavě volá,“ uvedl radní pro školství Bohumil Bernášek.

„Na učilišti dojde k výměně a rekonstrukci stávajících rozvodů elektroinstalace, které jsou již v havarijním stavu. Vyměněno bude i osvětlení,“ vysvětlil Bohumil Bernášek. „Rekonstrukci necháme provést v administrativní budově včetně kuchyně a jídelny a v hale dílen a učebnách,“ dodal radní s tím, že dále bude provedena realizace venkovního osvětlení a nová elektro přípojka od trafostanice k administrativní budově.

Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.4.

V Litomyšli se koná kurz renesančního sgrafita

Projekt se snaží reagovat na měnící se požadavky oborového pracovního trhu.

Vzdělání celý článek
30.10.

Do základní školy Závodu míru se žáci vrátí už v pondělí

Škola je bez azbestu, děti se můžou bezpečně vrátit. To jsou výsledky měření na základní škole Závodu míru, která byla od září kvůli výskytu nebezpečného materiálu uzavřena. 4. listopadu se dětem brána jejich školy opět otevře.

Vzdělání celý článek
8.10.

Děti z Mateřské školy Klubíčko se učily dopravní bezpečnosti

Během preventivního představení si děti prověřily, zda dobře znají, která je pravá a levá strana, a naučily se také základní dopravní značky.

Vzdělání celý článek
30.8.

Na střední školy nastupuje méně žáků než vloni

Kraj investoval do zkvalitnění podmínek sloučených škol a do dalších rekonstrukcí přibližně 120 milionů korun.

Vzdělání celý článek
10.12.

Školám hrozí existenční potíže, zachrání je splynutí

„Nemůžeme v této situaci zůstat nečinní,“ říká náměstkyně Jana Pernicová. „V příštím roce budeme mít od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o 33 milionů korun méně na platy učitelů a zaměstnanců škol. Chceme předejít neřízenému zániku škol a zachovat přitom potřebné obory, o jejichž absolventy je na trhu práce největší zájem,“ dodává.

Vzdělání celý článek
22.11.

Základní škola v Holicích vyhrála mininotebook

O grant zažádalo přes jeden tisíc škol, z nichž jednadvacet peníze získalo.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting