Pardubice jsou znepokojeny situací na Gymnáziu Dašická

11.6.

Pardubice jsou znepokojeny situací na Gymnáziu Dašická

Představitelé pardubické radnice jsou znepokojeni situací kolem výběrového řízení na místo ředitele Gymnázia Dašická. Dosavadní ředitelku Jitku Svobodovou výběrová komise po konkurzním řízení radě Pardubického kraje ke jmenování nedoporučila, nevybrala však ani jiného aspiranta na vedení prestižní pardubické střední školy. „Znepokojuje mě, že kraj dosud s městem o této věci nehovořil, přestože změna ve vedení školy se týká převážně pardubických dětí. Překvapuje mě, že dosavadní ředitelka gymnázia, která se může chlubit vynikajícími výsledky nejen v rámci kraje, ale i v rámci republiky, neobhájila svůj post a velmi by mě zajímaly konkrétní důvody nespokojenosti kraje s jejím dosavadním působením,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „Studenti Gymnázia Dašická vykazují dlouhodobě vynikající znalosti, bodují v celonárodních i mezinárodních soutěžích a projektech, 95 procent jejích absolventů odchází na vysoké školy, řada z nich na ty s největším převisem uchazečů a úspěšně je absolvují. Nechápu tedy, jaká další očekávání v ředitelku Pardubický kraj, jako zřizovatel, skládal,“ dodává primátorka, která považuje celé výběrové řízení za neprůhledné. „Pokud má být skutečně důvodem nespokojenost zřizovatele s provozem nové sportovní haly, jejíž správa gymnáziu připadla, budí to ve mně vážné obavy z toho, že pro kraj není prioritou kvalita výuky. To je alarmující,“ řekla Fraňková. „Důrazně žádám kraj o to, aby při výběru ředitele gymnázia postupoval objektivně a s plnou zodpovědností za vzdělávání našich nejnadanějších dětí. V minulosti se hovořilo o slučování pardubických gymnázií a já jen doufám, že toto není první krok. Byl by to totiž krok velice špatný,“ uzavřela. Jitka Svobodová řídí Gymnázium Dašická od roku 2005, kdy je převzala po dlouholetém úspěšném řediteli Josefu Kubátovi. Za jejího vedení si škola udržela vysokou úroveň výuky a studium na ní je prestižní záležitostí. Loni bylo gymnáziumpodle výsledků státní maturitní zkoušky sedmou nejlepší školou v České republice.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

1.4.

Jsme čtvrtstoletí Univerzita Pardubice

Univerzita Pardubice si tuto neděli připomene čtvrtstoletí svého názvu. Právě 31. března 1994 se totiž z původní Vysoké školy chemicko-technologické stala Univerzitou Pardubice.

Vzdělání celý článek
1.2.

K zápisu půjde více než 950 dětí

Rozhoduje ředitel, který musí v případě nadměrného zájmu přednostně zařadit děti s trvalým pobytem v příslušném obvodě.

Vzdělání celý článek
25.9.

Mezinárodní konference o speciálních anorganických pigmentech a práškových materiálech na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Posterová sekce bude umístěna ve foyer 2. NP budovy HA Fakulty chemicko-technologické. Nabídne celkem 16 plakátových příspěvků, které jsou většinou prezentací výsledků odborných prací studentů doktorského studijního programu Fakulty chemicko-technologické.

Vzdělání celý článek
22.7.

Univerzita Pardubice pořádá letos poprvé letní školy pro žáky základních a středních škol

S indexem letní školy v ruce stráví každý den na jedné ze sedmi fakult univerzity, seznámí se s univerzitním prostředím, zažijí atmosféru laboratoří a poslucháren, podívají se do dopravního sálu, vyzkouší si práci vědců a celou řadu zajímavých úloh a pokusů z mnoha oborů.

Vzdělání celý článek
19.1.

Univerzita Pardubice se představí budoucím studentům na veletrhu Gaudeamus v Praze

Studuj a nechej tu svůj otisk, vybízí Univerzita Pardubice své budoucí studenty. Příští týden se jim představí na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Praha 2020. Zájemcům nabídne největší novinky v oborech na 7 fakultách a osloví je hravým vizuálním stylem.

Vzdělání celý článek
3.4.

Hejného metodu výuky matematiky si učitelé i žáci chválí

„Nové přístupy ve výuce jsou bezesporu přínosem nejen pro žáky, ale i pro učitele. Rád jsem tedy přijal pozvání na hodinu matematiky, kde se učí alternativní metodou. Překvapilo mě logické myšlení žáků při řešení zadaných úloh i jejich soustředění a zájem“ sdělil Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting