Pardubice jsou znepokojeny situací na Gymnáziu Dašická

11.6.

Pardubice jsou znepokojeny situací na Gymnáziu Dašická

Představitelé pardubické radnice jsou znepokojeni situací kolem výběrového řízení na místo ředitele Gymnázia Dašická. Dosavadní ředitelku Jitku Svobodovou výběrová komise po konkurzním řízení radě Pardubického kraje ke jmenování nedoporučila, nevybrala však ani jiného aspiranta na vedení prestižní pardubické střední školy. „Znepokojuje mě, že kraj dosud s městem o této věci nehovořil, přestože změna ve vedení školy se týká převážně pardubických dětí. Překvapuje mě, že dosavadní ředitelka gymnázia, která se může chlubit vynikajícími výsledky nejen v rámci kraje, ale i v rámci republiky, neobhájila svůj post a velmi by mě zajímaly konkrétní důvody nespokojenosti kraje s jejím dosavadním působením,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „Studenti Gymnázia Dašická vykazují dlouhodobě vynikající znalosti, bodují v celonárodních i mezinárodních soutěžích a projektech, 95 procent jejích absolventů odchází na vysoké školy, řada z nich na ty s největším převisem uchazečů a úspěšně je absolvují. Nechápu tedy, jaká další očekávání v ředitelku Pardubický kraj, jako zřizovatel, skládal,“ dodává primátorka, která považuje celé výběrové řízení za neprůhledné. „Pokud má být skutečně důvodem nespokojenost zřizovatele s provozem nové sportovní haly, jejíž správa gymnáziu připadla, budí to ve mně vážné obavy z toho, že pro kraj není prioritou kvalita výuky. To je alarmující,“ řekla Fraňková. „Důrazně žádám kraj o to, aby při výběru ředitele gymnázia postupoval objektivně a s plnou zodpovědností za vzdělávání našich nejnadanějších dětí. V minulosti se hovořilo o slučování pardubických gymnázií a já jen doufám, že toto není první krok. Byl by to totiž krok velice špatný,“ uzavřela. Jitka Svobodová řídí Gymnázium Dašická od roku 2005, kdy je převzala po dlouholetém úspěšném řediteli Josefu Kubátovi. Za jejího vedení si škola udržela vysokou úroveň výuky a studium na ní je prestižní záležitostí. Loni bylo gymnáziumpodle výsledků státní maturitní zkoušky sedmou nejlepší školou v České republice.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

23.4.

Máme co nabídnout!

Zapojeni byli také studenti zahraničních škol, kteří se díky tomuto projektu dozví, co může Česká Republika nabídnout Evropě.

Vzdělání celý článek
20.12.

Dětem s oční vadou bude pomáhat zařízení vyvinuté studenty Univerzity Pardubice

Navíc hospitalizaci některé děti předškolního věku nesnášejí dobře. Tak se tedy zrodil nápad využít možností dnešních informačních technologií a stará elektromechanická zařízení, která používají léčebná zařízení, nahradit modernějšími, levnějšími a dostupnějšími tablety.

Vzdělání celý článek
26.1.

Spolupráce škol se zaměstnavateli

Pardubický kraj má zpracován vlastní projekt, kterým pomáhá zaměstnavatelům shánět kvalifikované pracovníky

Vzdělání celý článek
15.2.

Na Dopravní fakultě Jana Pernera se v těchto dnech vzdělávají středoškolští učitelé

Kurz nazvaný Nejnovější poznatky v dopravě, logistice a managementu nabízí účastníkům sérii přednášek od pondělí až do pátku. V úterý je například čekaly přednášky o územním plánování či zasilatelské činnosti při přepravě nebezpečného nákladu. Ve středu se podívají blíže na hodnocení emisních vlastností silničních motorových vozidel a odpoledne zjistí, jak se provádí inženýrsko-geologický průzkum při přípravě stavby. Ve čtvrtek mají na programu elektromobilitu a seznámí se s evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS a jeho implementací v prostředí státní organizace Správa železniční dopravní cesty.

Vzdělání celý článek
23.10.

Nadační fond Josefa Luxe ocenil výuku etiky

Pod záštitou kraje vyhodnotil v pondělí 22. října 2007 Nadační fond Josefa Luxe soutěž škol, které vyučují předmět etika

Vzdělání celý článek
9.1.

Osm univerzit se spojilo, aby si dlouhodobě zajistily kvalitní světové chemické elektronické informační zdroje pro výzkjm a vývoj

Během prvního pololetí 2013 bude realizována na pracovištích všech zúčastněných vysokých škol řada školení a informačních seminářů s cílem propagovat tyto důležité informační zdroje a naučit studenty, akademické pracovníky a výzkumníky co nejefektivněji využívat obrovský informační potenciál, který tyto zdroje nabízejí.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting