Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

2.4.

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice u příležitosti letošního Dne učitelů založily novou tradici a poprvé udělily pamětní listy svým nejlepším pedagogům. Na pomyslné tabuli cti je zapsáno prvních 43 jmen. Město chce v tradici morálního ocenění kvalitní práce v oblasti vzdělávání a výchovy pokračovat i v následujících letech. Tak jako v celém školství byly i na oslavě v přesile ženy. Mezi 43 vyznamenanými je jediný muž, Josef Vinkler ze Základní školy Ohrazenice. „Práce pedagogů je fyzicky i psychicky náročná a společnost ji dostatečně nedoceňuje. Věříme, že prestiž pedagogické práce bude stoupat i díky pozornosti, kterou jí město Pardubice věnuje,“ řekla vedoucí odboru školství Jaroslava Zemánková. Návrh oceňovat pravidelně pedagogické pracovníky vzešel z komise pro výchovu a vzdělávání. Své nejlepší pracovníky navrhují ředitelé základních i mateřských škol a domů dětí a mládeže po dohodě s pedagogickým sborem. První ocenění převzalo z rukou primátora Pardubic Jaroslava Demla 27 učitelek věnujících se výchově dětí v mateřských školách , 15 pedagogů ze škol základních a jedna z DDM Alfa. V současné době je v Pardubicích 17 základních škol a 30 škol mateřských, město je také zřizovatelem jednoho DDM. Seznam oceněných pedagogů: viz příloha

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

24.5.

Univerzita volného času, kterou pořádá pro veřejnost Fakulta filozofická Univerzity Pardubice, tentokrát o počátcích sociální péče.

Ve čtvrtek 21. května pokračuje letošní série přednášek v rámci cyklu Univerzity volného času (UVČ) od 14 hodin v kongresovém sálu rektorátu, a to přednáškou prof. PhDr. Karla Rýdla, CSc. z katedry věd o výchově na téma „Počátky systémové sociální péče o hendikepované v Evropě po třicetileté válce“. Na ni naváže PhDr. Aleš Prázný, Ph.D. z katedry filosofie s přednáškou s názvem „Komenského pojetí politiky“.

Vzdělání celý článek
19.2.

Historicky první Američan studuje v Žamberku

O češtinu a Českou republiku jsem se začal zajímat už v USA, protože na naší škole jsem se často setkával s českými studenty.

Vzdělání celý článek
29.9.

V Litomyšli zahájí sponze a imatrikulace

Všichni absolventi získávají automaticky a zdarma k diplomu též dvojjazyčný dodatek, takzvaný Diploma Supplement.

Vzdělání celý článek
31.3.

V roce 1994 byla Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích přejmenována na Univerzitu Pardubice

V listopadu 1953 se status školy změnil a nařízením vlády vznikla „Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích“ známá 40 let pod zkratkou VŠChT, v jejímž čele stál rektor.

Vzdělání celý článek
17.4.

K přijímačkám jdou i žáci pátých tříd. Na osmiletá gymnázia míří většinou premianti

„Do 1. kola přijímacího řízení na osmileté gymnázium se nám přihlásilo 96 uchazečů, z čehož jich na první termín bylo 62. Přijímat budeme 30 žáků, máme tedy více než trojnásobný převis,“ řekl ředitel gymnázia Josef Menšík. Ten také uvedl, že v loňském roce se na víceleté gymnázium hlásilo 75 uchazečů, v roce 2016 jich bylo 69.

Vzdělání celý článek
15.9.

TECHNOhrátky odstartují podzimní program ve stavebním ráji i s českou hokejovou legendou

Dětské návštěvníky přijdou na úvod akce pozdravit také významní hosté – náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, vedoucí odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, a protože tato stavební průmyslovka má sídlo v Rybitví, tak i starosta města Radim Voltr.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting