Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

2.4.

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice u příležitosti letošního Dne učitelů založily novou tradici a poprvé udělily pamětní listy svým nejlepším pedagogům. Na pomyslné tabuli cti je zapsáno prvních 43 jmen. Město chce v tradici morálního ocenění kvalitní práce v oblasti vzdělávání a výchovy pokračovat i v následujících letech. Tak jako v celém školství byly i na oslavě v přesile ženy. Mezi 43 vyznamenanými je jediný muž, Josef Vinkler ze Základní školy Ohrazenice. „Práce pedagogů je fyzicky i psychicky náročná a společnost ji dostatečně nedoceňuje. Věříme, že prestiž pedagogické práce bude stoupat i díky pozornosti, kterou jí město Pardubice věnuje,“ řekla vedoucí odboru školství Jaroslava Zemánková. Návrh oceňovat pravidelně pedagogické pracovníky vzešel z komise pro výchovu a vzdělávání. Své nejlepší pracovníky navrhují ředitelé základních i mateřských škol a domů dětí a mládeže po dohodě s pedagogickým sborem. První ocenění převzalo z rukou primátora Pardubic Jaroslava Demla 27 učitelek věnujících se výchově dětí v mateřských školách , 15 pedagogů ze škol základních a jedna z DDM Alfa. V současné době je v Pardubicích 17 základních škol a 30 škol mateřských, město je také zřizovatelem jednoho DDM. Seznam oceněných pedagogů: viz příloha

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

31.1.

Univerzita Pardubice otevřela novou jídelnu za tři milióny korun

Toto moderní stravovací zařízení vzniklo rekonstrukcí a dvorní vestavbou u pravého křídla novější části objektu. Výstavbu, která přišla na tři milióny korun, jsme financovali z našeho institucionálního rozvojového plánu.

Vzdělání celý článek
22.11.

Základní škola v Holicích vyhrála mininotebook

O grant zažádalo přes jeden tisíc škol, z nichž jednadvacet peníze získalo.

Vzdělání celý článek
11.5.

Při zemědělských TECHNOhrátkách v Chrudimi rozdojili žáci makety krav a obdivovali živá zvířata

„Práce v zemědělství vypadá někdy jako složitá, ale má budoucnost. Mladá generace je a bude potřeba na soukromých farmách i v zemědělských podnicích. Všude je poptávka po kvalifikovaných odbornících, kteří ovládají nejmodernější techniku,“ řekl Václav Kroutil, radní Pardubického kraje pro životní prostředí, zemědělství a venkov a sám také absolvent této chrudimské střední školy.

Vzdělání celý článek
12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.

Vzdělání celý článek
10.11.

Univerzita si připomíná události listopadu 1989

Hlavní program probíhá v pátek 13. listopadu a ve středu 18. listopadu proběhne vyhlášení výsledků 57. ročníku sportovních soutěží o Standartu rektora a nejlepších sportovců univerzity v akademickém roce 2014/2015.

Vzdělání celý článek
15.5.

Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích

Účast na Socioconu může být užitečná všem, kteří uvažují o studiu oboru Sociální antropologie, nebo pro zástupce institucí, kteří hledají vhodné spolupracovníky, praktikanty a dobrovolníky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting