Pardubice pokračují v MAPování škol

25.5.

Pardubice pokračují v MAPování škol

Učitelé základních škol z Pardubic a okolí opustili na chvíli své třídy, aby se sešli na pardubické radnici. V rámci vzdělávacího semináře, který vedl zkušený lektor, psycholog a terapeut Oldřich Šolta, se zabývali otázkou, jak vytvářet zdravé vztahy ve třídních kolektivech.

„Semináře, kurzy a workshopy, které organizujeme pro školy a školská zařízení, vycházejí z potřeb, jež jsme ve školách zmapovali loni na podzim. Největší zájem ze strany učitelů byl o logopedii, utváření vztahů ve třídách a aktivizující formy učení,“ uvedla Ivana Liedermanová z pardubického magistrátu, která je garantkou strategického rámce projektu MAP.

Seminář je jen jednou z řady vzdělávacích aktivit, které v rámci budování znalostních kapacit v území projekt Místní akční plán (MAP) rozvoje vzdělávání v ORP Pardubice nabízí. V únoru letošního roku schválil Řídicí výbor MAP ORP Pardubice aktualizaci strategického rámce projektu a investičních záměrů ve vzdělávání. Tento krok je přitom jednou z hlavních podmínek při podávání žádostí o dotace ve výzvách z operačního programu IROP, které jsou průběžně vyhlašovány. Realizační tým projektu nyní připravuje dohodu o partnerství mezi důležitými aktéry vzdělávání napříč územím ORP.

Pedagogové se podle potřeb škol a svých zájmových oblastí mohou setkat ve vzdělávacích aktivitách zhruba dvakrát měsíčně. Úspěšné byly například semináře se zaměřením na logopedii a na polytechnické vzdělávání, workshopy pro asistenty pedagoga či kurzy environmentálního vzdělávání. Vedoucí pracovníci mohli navštívit školení v leadershipu a zajímavý byl i seminář o tandemové výuce.

Další semináře pořadatelé plánují ještě teď v květnu nebo v polovině června. „Na konec května chystáme workshop s příklady dobré praxe v inkluzívním vzdělávání. Všechny zmiňované příklady vzdělávání jsou hrazeny z projektu, takže pro účastníky jsou bezplatné,“ dodala Liedermanová.

Červnové setkání pak bude patřit čerpání dotací. „Na 14. června také chystáme konferenci, kde bychom rádi připravili bloky o možnostech čerpání prostředků z různých dotačních zdrojů, o úspěšných projektech z jiných MAP a dalších možnostech spolupráce mezi školami, protože kvalitní a spolupracující síť škol je vizí celého projektu MAP ORP Pardubice,“ připojila manažerka projektu Iva Svobodová.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

27.5.

O obor Obráběč kovů je zájem

V dalším programu semináře je Návrh koncepce psychiatrické péče v Pardubickém kraji, který představí Petr Hejzlar, zástupce primáře psychiatrického oddělení Pardubické nemocnice.

Vzdělání celý článek
5.11.

Jindřich, Jáchym a Michal jsou vítězi krajské Logické olympiády

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Jindřich Morávek z Vysokého Mýta. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jáchym Krampera z Hlinska. A v neposlední řadě Michal Urban z České Třebové v kategorii C (střední školy).

Vzdělání celý článek
15.5.

Radní Jana Pernicová reaguje na článek MF DNES ...

„Od příštího školního roku se sloučí střední škola elektrotechnická a strojní v Pardubicích“.

Vzdělání celý článek
15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová.

Vzdělání celý článek
27.9.

Slavnostní zahájení akademického roku 2013/2014 českých vysokých škol se koná letos na Univerzitě Pardubice. Rektor Univerzity Pardubice udělí dva čestné doktoráty.

V Pardubicích se setká téměř padesátka představitelů českých vysokoškolských institucí - rektorů veřejných, státních i soukromých vysokých škol, aby společně s akademickou obcí Univerzity Pardubice zahájili nový akademický rok.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting