Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

24.7.

Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

S moderními průmyslovými technologiemi budou pracovat žáci Střední průmyslové školy elektrotechnické (SPŠE) v Pardubicích. Krajští radní v pondělí na svém jednání schválili vyhlášení výběrového řízení na dodavatele, který školu vybaví technologiemi spojenými se čtvrtou průmyslovou revolucí. Finanční prostředky na vybavení půjdou z Integrovaného operačního regionálního programu (IROP).

„S pomocí evropských dotací se snažíme zvyšovat kvalitu vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce. Práce s moderními průmyslovými technologiemi bude bezesporu čím dál více potřebnou a vyhledávanou specializací,“ řekl hejtman Martin Netolický. Škola tak získá vybavení pro 3D technologie a vybavení pro výukové pracoviště 3D, Industry 4.0 a pracoviště pneumatiky.

„V rámci výzvy IROP zajistíme Střední průmyslové škole elektrotechnické vybavení za téměř 11 milionů bez DPH. Na 3D pracovišti tak bude mít škola k dispozici pracovní stanici, monitor, tiskárnu, řídící a programovací jednotku, 3D brýle, 3D skenner a 3D tiskárnu,“ upřesnil radní zodpovědný za oblast školství Bohumil Bernášek. Na pracovišti Industry 4.0 se budou studenti učit s výukovou sestavou pro pneumatiku a příslušným softwarem, na pracoviště pneumatiky pak bude dodáno vybavení v podobě výukové sady, kompresoru a pojízdného stolu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.8.

Město letos investuje do svých škol 100 milionů

Za celý rok 2011 investuje město do školských zařízení z rozpočtu zhruba 100 milionů.

Vzdělání celý článek
16.9.

Univerzita Pardubice na veletrhu a konferenci Evropské asociace mezinárodního vzdělávání, která se poprvé koná v Praze

Vedle českých vysokých škol budou své univerzitní vzdělávání prezentovat zástupci prestižních světových univerzit, například z anglické z Cambridge, z francouzské univerzity v Lyonu, z nizozemské univerzity v Utrechtu, ale také agenti z americké bostonské či kalifornské univerzity a mnoho dalších vysokoškolských institucí z celého světa.

Vzdělání celý článek
26.1.

Vědci z univerzity zvláknili kyselinu hyaluronovou. Je základem unikátních krytů ran, které se právě testují

A po sedmi letech došli pardubičtí chemici k přelomovým výsledkům a dvěma zásadním výstupům – umějí vytvořit nekonečné vlákno a staplová mikrovlákna kyseliny hyaluronové!

Vzdělání celý článek
24.4.

Zasedala správní rada Univerzity Pardubice

V letošním roce studuje rekordní počet téměř 11 tisíc lidí na sedmi fakultách.

Vzdělání celý článek
4.2.

Nejlepší chemici z Česka i ze Slovenska opět v Pardubicích Oznámení

V Pardubicích se tento pátek uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Chemiklání. Přes tři stovky účastníků z ČR i ze Slovenska se přijedou utkat v řešení netradičních soutěžních úloh inspirovaných chemickou tematikou na Fakultu chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Soutěž ve spolupráci s pardubickou univerzitou pořádá spolek Alumni scientiae bohemicae, spoluvyhlašovatelem klání je MŠMT.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting