Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

24.7.

Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

S moderními průmyslovými technologiemi budou pracovat žáci Střední průmyslové školy elektrotechnické (SPŠE) v Pardubicích. Krajští radní v pondělí na svém jednání schválili vyhlášení výběrového řízení na dodavatele, který školu vybaví technologiemi spojenými se čtvrtou průmyslovou revolucí. Finanční prostředky na vybavení půjdou z Integrovaného operačního regionálního programu (IROP).

„S pomocí evropských dotací se snažíme zvyšovat kvalitu vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce. Práce s moderními průmyslovými technologiemi bude bezesporu čím dál více potřebnou a vyhledávanou specializací,“ řekl hejtman Martin Netolický. Škola tak získá vybavení pro 3D technologie a vybavení pro výukové pracoviště 3D, Industry 4.0 a pracoviště pneumatiky.

„V rámci výzvy IROP zajistíme Střední průmyslové škole elektrotechnické vybavení za téměř 11 milionů bez DPH. Na 3D pracovišti tak bude mít škola k dispozici pracovní stanici, monitor, tiskárnu, řídící a programovací jednotku, 3D brýle, 3D skenner a 3D tiskárnu,“ upřesnil radní zodpovědný za oblast školství Bohumil Bernášek. Na pracovišti Industry 4.0 se budou studenti učit s výukovou sestavou pro pneumatiku a příslušným softwarem, na pracoviště pneumatiky pak bude dodáno vybavení v podobě výukové sady, kompresoru a pojízdného stolu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.5.

Výuka dopravní výchovy přímo s odborníky

Na besedě jsme se zaměřili především na chodce a cyklisty a na jejich hlavní povinnosti v silničním provozu.

Vzdělání celý článek
10.6.

Avízo: Finále soutěže Mladý chemik hostí opět Univerzita Pardubice

Letos soutěžilo bezmála 18 tisíc dětí z 660 škol a v pardubickém finále se utká 40 nejúspěšnějších žáků z krajských kol. Finálový den žákovského mistrovství republiky v chemii se na Univerzitě Pardubice bude skládat nejen z písemného testu a praktických dovedností v laboratoři, které určí vítěze, ale nabídne dětem i jejich pedagogům mnohem víc. Čeká je exkurze po Fakultě chemicko-technologické, ukázky efektních pokusů, přednáška, science show Michaela Londesborougha, ale také možnost okusit život vysokoškoláků – práce v moderní laboratoři, bezplatný oběd v menze nebo noc na univerzitních kolejích.

Vzdělání celý článek
13.1.

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice vzdělává budoucí maminky v předporodních kurzech

„Jeden kurz zahrnuje čtyři lekce, které kromě teoretických a užitečných informací nabídnou také hodně praktických ukázek. Maminky si budou moci vyzkoušet především manipulaci s novorozencem, z níž mohou mít zpočátku obavy.

Vzdělání celý článek
24.2.

Celostátní kolo fyzikální olympiády v laboratořích

V rámci soutěže mohou změřit síly s dalšími stejně nadanými studenty a předvést své znalosti i praktické dovednosti.

Vzdělání celý článek
2.7.

Školáci malovali horkým voskem

Premiéru měly také děti třetích tříd, které si vyzkoušely točení na hrnčířském kruhu.

Vzdělání celý článek
8.10.

Hledá se nejlepší mladý chemik!

Žáci devátých tříd Pardubického kraje si formou soutěže porovnají své znalosti v oblasti chemie.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting