Poslední letošní lekce ZDRAVOhrátek čeká na žáky ve Střední zdravotnické škole Pardubice

12.12.

Poslední letošní lekce ZDRAVOhrátek čeká na žáky ve Střední zdravotnické škole Pardubice

 Znalost první pomoci, prevence zubního kazu, ale také infekčních onemocnění či AIDS. Tyto i další lekce čekají účastníky z řad žáků základních škol při posledním letošním zastavení projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje. To se uskuteční ve středu 13. prosince, kdy v něm bude mít svou premiéru Střední zdravotnická škola Pardubice.

Nový projekt Pardubického kraje na podporu středních zdravotnických škol v regionu se setkal hned ve své první sezoně s velkým zájmem žáků 8. a 9. tříd. Předcházejících tří akcí v Chrudimi, Svitavách i Ústí nad Orlicí se zúčastnilo téměř 220 vybraných školáků se zájmem o budoucí studium oborů zaměřených na zdravotnictví nebo sociální služby.

Zájem byl mnohem větší, ale kapacita středních zdravotnických škol i specifika této práce už vyšší účast neumožňují. Ohlas dětí je přesto mimořádný, neboť prostřednictvím ZDRAVOhrátek mají jedinečnou příležitost seznámit se formou atraktivních aktivit a soutěží s prostředím konkrétní školy, pedagogy i spolužáky. Na konci akce už převážná většina ví, zda si sem počátkem příštího roku podá přihlášku a při závěrečném hlasování nám to také dávají najevo. Pro regionální zdravotnictví by to mohla být potěšující zpráva,“ reaguje na dosavadní reakce aktérů ZDRAVOhrátek jejich manažer Vladimír Zemánek.

Dosud rekordní zájem

Akce v pardubické „zdrávce“ vyvolala dosud rekordní zájem a chtěla se jí zúčastnit více než stovka vybraných žáků. Do nominace se jich nakonec dostalo 75 z osmi základních škol z celého pardubického okresu. I tak mnohé z nich musely složení svých výprav početně redukovat. ZDRAVOhrátek se zúčastní zástupci těchto základních škol: ZŠ Dašice; Masarykova ZŠ Dolní Roveň; ZŠ Choltice; ZŠ Opatovice nad Labem; ZŠ Štefánikova, Pardubice; ZŠ Smetanova, Přelouč; ZŠ Řečany nad Labem a ZŠ Sezemice.

Účastníky tradičně čekají nejrůznější aktivity na šesti speciálních pracovištích. Už samotné názvy vypovídají o jejich zaměření – zdravé zoubky, prevence AIDS, první pomoc, zdravý životní styl, nebát se pomoci druhým a čisté ruce. Žáci budou na každém stanovišti plnit určený soutěžní úkol a na vítězné družstvo – stejně jako v odpoledním vědomostním kvízu – je připravená sladká odměna v podobě velkého ovocného dortu,“ upřesňuje průběh posledních ZDRAVOhrátek v tomto roce manažerka Michaela Kratochvílová.

Dorazí také hosté

Slavnostní zahájení akce se koná ve středu 13. prosince od 9 hodin v jídelně Střední zdravotnické školy Pardubice (Průmyslová 395). V jeho průběhu se setkají s žáky a podpoří jejich volbu významní hosté – Bohumil Bernášek, radní Pardubického kraje pro školství, Petr Klimpl, ředitel krajského Úřadu práce Pardubického kraje, Štěpánka Franková, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice, Martin Kiss, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje, Miroslav Gregor, vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Pardubického kraje a Monika Jirásková, ředitelka Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje.

Součástí ZDRAVOhrátek bude také prezentace Pardubické nemocnice.

Více informací o projektu ZDRAVOhrátky na www.klickevzdelani.cz/zdravohratky.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

30.4.

Prezident Klaus zítra jmenuje nové profesory

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy.

Vzdělání celý článek
22.5.

Střední školy a učiliště mají volná místa ke studiu

Pardubický kraj – První kolo přijímacích zkoušek už je minulostí. Některé školy zřizované Pardubickým krajem stále hlásí volná místa a uchazeči o studium tak mohou posílat znovu přihlášky.

Vzdělání celý článek
18.9.

TECHNOhrátky ukazují, že zájem o řemesla mezi školáky nevymizel a že zajímavé formy prezentace je k nim mohou přitáhnout

Podstatou TECHNOhrátek, jejichž organizátorem je Centrum celoživotního vzdělávání Pardubického kraje, je aktivní zapojení žáků do veškerých aktivit, při nichž poznávají studijní nabídku vybrané střední školy a současně si vyzkoušejí své manuální schopnosti.

Vzdělání celý článek
14.11.

Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta chemicko-technologická, jejíž sportovci nasbírali v 11 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Celoroční soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 1 241 sportovců.

Vzdělání celý článek
16.4.

Přijímací zkoušky: Těžko na cvičišti, …

Je třeba připomenout, že nelze srovnávat bodové hranice potřebné pro přijetí na gymnázium a na odbornou školu.

Vzdělání celý článek
6.1.

Od září letošního roku vznikne v Pardubicích fotbalová škola

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje začne fungovat od září 2016, základnu bude mít v ZŠ Ohrazenice. Je určena žákům osmých a devátých tříd, které čeká, vedle běžných předmětů, osm hodin věnovaných sportovním aktivitám. Postaráno bude i o stravování žáků, ubytování mimopardubických dětí, ale také o zdraví a regeneraci mladých sportovců.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting