Poslední šance ke studiu

7.9.

Poslední šance ke studiu

Ještě do 10. září tohoto roku mohou zájemci posílat přihlášky na Univerzitu Pardubice na studijní program Elektrotechnika a informatika ke studiu bakalářského oboru Komunikační a mikroprocesorová technika, který je vyučován na Ústavu elektrotechniky a informatiky. Vysokoškolský ústav, který nabízí studium oborů zaměřených na informační technologie a elektrotechniku, a z něhož by se během roku měla stát sedmá fakulta univerzity, vypsal druhé kolo přijímacího řízení, ve kterém bude doplňovat počty studentů ve studijním oboru Elektrotechnika a informatika v oboru Komunikační a mikroprocesorová technika. Počet studentů, kteří mohou studovat tento relativně nový studijní obor (vyučovaný na univerzitě 3. rokem), byl ze dvou třetin naplněn v rámci prvního kola přijímacího řízení (ze 173 uchazečů bylo přijato 114 a 60 se zapsalo ke studiu během zápisů v závěru měsíce srpna). V rámci druhého kola přijímacího řízení bude počet studentů doplněn, uchazeči budou přijati na základě výsledků středoškolského studia, bez vykonání speciální přijímací zkoušky. Mohou poslat i elektronickou přihlášku, což je bude stát o 100 korun méně než při odeslání její klasické podoby na předtištěném formuláři. Studium připravuje odborníky nejen pro elektrotechnický průmysl, ale uplatňující se v oblasti komunikační, automatizační a zabezpečovací techniky, tedy všude tam, kde potřebují odborníky na vývoj a výrobu elektrotechnických přístrojů a zařízení počítačové a komunikační techniky, na aplikaci mikroprocesorů a počítačů při řízení, výstupní a technické kontrole, ovládání a diagnostice elektronických systémů a zařízení. Při studiu se věnuje zvláštní pozornost přenosu a zpracování signálů a informací, řešení zabezpečovacích, identifikačních a přístupových systémů. Od letoška mohou absolventi tříletého bakalářského stupně studia pokračovat ve vysokoškolském studiu na Ústavu elektrotechniky a informatiky, a to ve dvouletém navazujícím magisterském studiu, vedoucímu k inženýrskému titulu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.2.

Před dvaceti lety byl zahájen proces přejmenování Vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích (VŠChT) na Univerzitu Pardubice.

Univerzita Pardubice je jednou z 26 veřejných vysokých škol v České republice, které jsou založeny zákonem. Patří v rámci republiky do skupiny středně velkých veřejných vysokých škol. Je jedinou univerzitou v Pardubickém kraji a nabízí více než 60 studijních programů s téměř 130 obory v bakalářském, navazujícím magisterském nebo doktorském studiu.

Vzdělání celý článek
4.9.

Pro vedoucí školních jídelen jsou připraveny semináře o výživových normách a hygieně stravování

Hygienické zásady a zásady aplikace výživových norem závazných pro školní stravování jsou jedním z témat celoplošného školení pracovníků zařízení školního stravování (vedoucích školních jídelen), které se uskuteční během září v prostorách Krajského úřadu v Pardubicích postupně pro všechny okresy našeho kraje.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzita Pardubice pokračuje v přednáškách pro veřejnost – otevírá další semestr Univerzity třetího věku a Univerzity volného času

Dopravní fakulta Jana Pernera ve spolupráci s U3V pořádá navíc také speciální kurzy určené pro širokou veřejnost bez omezení věkem, např. Kurz první pomoci, kurz Angličtina pro falešné začátečníky, praktický kurz Lékárna v přírodě I a Lékárna v přírodě II. a kurz cvičení. Všechny kurzy začínají také v říjnu.

Vzdělání celý článek
13.1.

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice vzdělává budoucí maminky v předporodních kurzech

„Jeden kurz zahrnuje čtyři lekce, které kromě teoretických a užitečných informací nabídnou také hodně praktických ukázek. Maminky si budou moci vyzkoušet především manipulaci s novorozencem, z níž mohou mít zpočátku obavy.

Vzdělání celý článek
22.11.

Den otevřených dveří na Fakultě restaurování v Litomyšli

V 10:00 hodin budou mít v ateliéru výtvarné přípravy možnost se zájemci seznámit s variantami studia.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting