Poslední šance ke studiu

7.9.

Poslední šance ke studiu

Ještě do 10. září tohoto roku mohou zájemci posílat přihlášky na Univerzitu Pardubice na studijní program Elektrotechnika a informatika ke studiu bakalářského oboru Komunikační a mikroprocesorová technika, který je vyučován na Ústavu elektrotechniky a informatiky. Vysokoškolský ústav, který nabízí studium oborů zaměřených na informační technologie a elektrotechniku, a z něhož by se během roku měla stát sedmá fakulta univerzity, vypsal druhé kolo přijímacího řízení, ve kterém bude doplňovat počty studentů ve studijním oboru Elektrotechnika a informatika v oboru Komunikační a mikroprocesorová technika. Počet studentů, kteří mohou studovat tento relativně nový studijní obor (vyučovaný na univerzitě 3. rokem), byl ze dvou třetin naplněn v rámci prvního kola přijímacího řízení (ze 173 uchazečů bylo přijato 114 a 60 se zapsalo ke studiu během zápisů v závěru měsíce srpna). V rámci druhého kola přijímacího řízení bude počet studentů doplněn, uchazeči budou přijati na základě výsledků středoškolského studia, bez vykonání speciální přijímací zkoušky. Mohou poslat i elektronickou přihlášku, což je bude stát o 100 korun méně než při odeslání její klasické podoby na předtištěném formuláři. Studium připravuje odborníky nejen pro elektrotechnický průmysl, ale uplatňující se v oblasti komunikační, automatizační a zabezpečovací techniky, tedy všude tam, kde potřebují odborníky na vývoj a výrobu elektrotechnických přístrojů a zařízení počítačové a komunikační techniky, na aplikaci mikroprocesorů a počítačů při řízení, výstupní a technické kontrole, ovládání a diagnostice elektronických systémů a zařízení. Při studiu se věnuje zvláštní pozornost přenosu a zpracování signálů a informací, řešení zabezpečovacích, identifikačních a přístupových systémů. Od letoška mohou absolventi tříletého bakalářského stupně studia pokračovat ve vysokoškolském studiu na Ústavu elektrotechniky a informatiky, a to ve dvouletém navazujícím magisterském studiu, vedoucímu k inženýrskému titulu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.10.

Avízo: Kavárna Universitas přiblíží život mezi Indiány

O původních obyvatelích Mexika a o zkušenostech se soužitím s potomky Indiánů bude v další Kavárně Universitas vyprávět historik a etnolog Oldřich Kašpar. Vědec a pedagog z Katedry kulturní a sociální antropologie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice je expertem na předkolumbovskou kulturu a držitelem nejvyššího mexického státního vyznamenání.

Vzdělání celý článek
11.6.

Českotřebovská technická škola se inspiruje na Slovensku. UNICORN umožní studentům práci přímo ve svém vývojovém centru

Spolupráce Střední odborné školy technické v České Třebové a Střední průmyslové školy elektrotechnické v Prešově byla hlavním tématem setkání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a ředitele českotřebovské školy Jana Kováře s představiteli prešovské školy a technologické společnosti Unicorn. Ta na jaře letošního roku otevřela svojí pobočku také právě v České Třebové a nabízí zkušenosti při vzdělávání středoškoláků v oblasti informačních technologií.

Vzdělání celý článek
7.11.

Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

Komise pro výchovu a vzdělávání každoročně oceňuje úspěšné žáky pardubických základních a středních škol. Oceňováni jsou všichni ti, kteří se umístili na předních místech v krajských, národních i mezinárodních vědomostních, uměleckých a sportovních soutěžích a olympiádách. Všem byl dnes předán pamětní list i finanční odměna.

Vzdělání celý článek
22.5.

Střední školy a učiliště mají volná místa ke studiu

Pardubický kraj – První kolo přijímacích zkoušek už je minulostí. Některé školy zřizované Pardubickým krajem stále hlásí volná místa a uchazeči o studium tak mohou posílat znovu přihlášky.

Vzdělání celý článek
16.2.

Před 15 lety se VŠCHT přejmenovala na Univerzitu Pardubice

Za posledních 15 let prošla univerzita nebývalým rozvojem studijních programů a pěstovaných věd.

Vzdělání celý článek
6.3.

Dotace do školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky poskytlo Pardubickému kraji dotaci ve výši 753 tisíc korun.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting