Předvánoční dárek pro seniory

5.12.

Předvánoční dárek pro seniory

Předvánoční dárek pro seniory

Pardubický kraj podporuje celoživotní vzdělávání nejen pro lidi v aktivním pracovním věku, ale i pro seniory, kteří patří k velmi aktivním návštěvníkům nabízených akcí. Univerzity 3. věku jsou stále přeplněny a ani nestačí všechny zájemce uspokojit a stále také vzrůstá zájem o kurzy počítačové. Pardubický dům techniky nabízí tyto kurzy pro seniory i díky finančnímu příspěvku kraje, který umožňuje absolventům navštěvovat i po skončení kurzu stejnou učebnu a pracovat s počítačem, který umějí ovládat. Díky novým dovednostem pak mohou nejen vyhledávat informace, ale jsou i v kontaktu se svými blízkými díky elektronické poště nebo se scházejí se svými vrstevníky při stejném koníčku. Protože zájem o počítačový kurz je stále velký, přispěl Pardubický kraj finanční částkou 7 tisíc korun na uspořádání dalšího předvánočního kurzu, který proběhl od 19. listopadu v Domě techniky a díky kterému už budou moci jeho účastníci třeba posílat vánoční přání svým blízkým přes počítač. „Poprvé se mi stalo, že mi účastníci počítačového kurzu přišli osobně poděkovat a měla jsem velikou radost z toho, že jsem jejich přání mohla vyhovět a finančně podpořit kurz, o který měli zájem,“ uvedla krajská radní Jana Smetanová, která je zodpovědná za rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost. „Další zájemci se už hlásí na začátek nového roku a i pro ně bude mít Pardubický kraj podporu. Aktivní prožívání seniorského věku je tou nejlepší prevencí proti nemocem a osamělosti a jsem velmi ráda, že můžeme zájemce o vzdělávání podporovat,“ dodala Smetanová.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.12.

Dětem s oční vadou bude pomáhat zařízení vyvinuté studenty Univerzity Pardubice

Navíc hospitalizaci některé děti předškolního věku nesnášejí dobře. Tak se tedy zrodil nápad využít možností dnešních informačních technologií a stará elektromechanická zařízení, která používají léčebná zařízení, nahradit modernějšími, levnějšími a dostupnějšími tablety.

Vzdělání celý článek
26.1.

Spolupráce škol se zaměstnavateli

Pardubický kraj má zpracován vlastní projekt, kterým pomáhá zaměstnavatelům shánět kvalifikované pracovníky

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice přivítala tento týden zahraniční studenty, kteří stráví letní semestr v Pardubicích

Zmírnit zahraničním studentům stres spojený s příjezdovými povinnostmi má tzv. orientation week (orientační týden), během něhož studenti poznají místo, kam přijeli za studiem a kde stráví několik měsíců svého života. Od pondělí do pátku na zahraniční pardubické nováčky čekala řada aktivit, organizované prohlídky univerzitního kampusu i města, informace vztahující se ke studiu, řada seznamovacích aktivit i úvodní hodiny češtiny.

Vzdělání celý článek
24.7.

Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

Škola tak získá vybavení pro 3D technologie a vybavení pro výukové pracoviště 3D, Industry 4.0 a pracoviště pneumatiky.

Vzdělání celý článek
16.9.

Gymnázia: neřešíme příčiny, ale důsledky

Školy by byly nuceny pro svou existenci získat v ročníku šedesát studentů, a to v žádném případě nedokážou.

Vzdělání celý článek
11.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

V pátek 11. března mohou zájemci v Pardubicích navštívit 5. reprezentativní ples Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ples se uskuteční od 19:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách. K poslechu zahraje „EGO Retro Music“, ke zhlédnutí budou ukázky společenských tanců, přítomné průběh večera zpestří i vystoupení pohybového studia Hroch a Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting