Přehlídka nejnovější zahraniční odborné literatury na Univerzitě Pardubice

11.6.

 Přehlídka nejnovější zahraniční odborné literatury na Univerzitě Pardubice


Od úterý 11. června do pátku 14. června pořádá Univerzitní knihovna prodejní výstavu nejnovější zahraniční odborné literatury pod názvem „SCIENTIFIC BOOKS FOR PROFESSIONALS AND STUDENTS“.
Akademická obec Univerzity Pardubice i odborná veřejnost z regionu má jedinečnou možnost nahlédnout do aktuální nabídky prestižních světových vydavatelství odborné a vědecké literatury.


Akce se koná ve spolupráci s vydavatelstvím a knihkupectvím Malé centrum v Brně. Na výstavě se prezentuje řada významných vydavatelství z celého světa např. Cambridge University Press, CRC Press, Elsevier, Lippincott Williams and Wilkins, McGraw-Hill, Oxford University Press, Pearson, Royal Society of Chemistry, Springer, Taylor and Francis, Thieme Verlag, Walter de Gruyter, Wiley-Blackwell a World Scientific.


Vystavena bude řada nejnovějších monografií, vysokoškolských učebnic a referenčních děl, a to zejména z oblasti přírodních věd (především chemie, biochemie a chemického inženýrství), ošetřovatelství, ekonomických a technických věd. Celkem bude vystaveno kolem tisíce titulů v celkové hodnotě více než 4 milionů korun. Zájemci si mohou vystavené zahraniční učebnice a monografie nejen prohlédnout, ale i zakoupit, a to se speciální výstavní slevou.


Tradiční, a mezi vědeckými a pedagogickými pracovníky univerzity velice oblíbená, přehlídka nejnovější odborné literatury, která se koná letos již po čtrnácté, je přístupná zájemcům z univerzity i veřejnosti v zasedací místnosti děkanátu Fakulty chemicko-technologické, ve Studentské ulici 573, Pardubice – Polabiny, v úterý od 10 hodin (zahájení výstavy) do 18 hodin, od středy do čtvrtka od 9 do 18 hodin, v pátek pouze do 12 hodin. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.4.

Králícké gymnázium neotevře první ročník

Bude velmi těžké dodržet to, co jsme slíbili, když jsme o gymnáziu rozhodovali.

Vzdělání celý článek
11.5.

Letošní Cenu Neuron pro mladé vědce v oboru chemie získal Jan Macák z Fakulty chemicko-technologické

Jan Macák z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice obdržel letošní cenu právě v oblasti chemie. „Je to pro mne mimořádně prestižní ocenění a jsem samozřejmě velmi potěšen. Získávám jej za své vědecké výsledky v syntéze a využití nanotrubic oxidu titaničitého.

Vzdělání celý článek
4.3.

Univerzita Pardubice představuje novou publikaci.

Přehledná kolekce fotografií budov Univerzity Pardubice nám umožňuje vytvořit si představu prostorového rámce této vzdělávací instituce. Různorodá stavební díla postavená v průběhu pěti staletí však zároveň vybízí k obecným úvahám o architektuře a k srovnání dobových přístupů - vzdělávání jako funkce architektury klade totiž zcela zvláštní nároky na architekty a projektanty staveb.

Vzdělání celý článek
15.11.

V Žamberku se budou od příštího roku nově učit klempíři. Úspěšná spolupráce s Bühlerem pokračuje

„Zaměření oboru je v regionu jedinečné a vhodně doplňuje současnou nabídku školy o další strojírenský obor, který bude mít vysokou uplatnitelnost absolventů na trhu práce.

Vzdělání celý článek
31.1.

Univerzita Pardubice otevřela novou jídelnu za tři milióny korun

Toto moderní stravovací zařízení vzniklo rekonstrukcí a dvorní vestavbou u pravého křídla novější části objektu. Výstavbu, která přišla na tři milióny korun, jsme financovali z našeho institucionálního rozvojového plánu.

Vzdělání celý článek
20.11.

Profesorka Lenderová získává Řád rytíře Akademických palem

V úterý 20. listopadu bude udělen rytířský řád Akademických palem prof. PhDr. Mileně Lenderové, CSc.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting