Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

24.1.

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

V sobotu 26. ledna začíná první přípravný kurz pro přijímací řízení a následné studium na fakultách Univerzity Pardubice, a to na Fakultě chemicko-technologické. Čtyři fakulty Univerzity Pardubice nabízejí zájemcům v jarních měsících přípravné kurzy, které by jim měly pomoci s přípravou na červnové přijímací zkoušky a doplnit si středoškolské znalosti ze základních předmětů pro úspěšné zvládnutí počátků vysokoškolského studia. Kurzy jsou placené a jsou organizovány v různých termínech (viz příloha). Fakulta chemicko-technologická pořádá přípravný kurz z chemie. Ten probíhá šest sobot od konce ledna až do března. Dopravní fakulta Jana Pernera pořádá kurz z matematiky a fyziky a probíhat vždy o sobotách od konce února až do počátku dubna. Fakulta filozofická umožní zájemcům připravit se z anglického a německého jazyka - o sobotách v březnu, ale také v humanitních oborech ve dvoudenním kurzu, kde si zájemci budou moci vyzkoušet i ukázky testů, které čekají studenty při přijímacích zkouškách. Kurz proběhne po dvě páteční odpoledne 11. a 25. dubna. Fakulta ekonomicko-správní má připraveno několik různých druhů kurzů z matematiky - dlouhodobý o rozsahu 40 hodin o sobotách od února do dubna, víkendový kurz o sobotách od poloviny dubna do května (v rozsahu 24 hodin) nebo intenzivní dvoudenní kurz v rozsahu 14 hodin těsně před přijímacími zkouškami v sobotu 31. května a v neděli 1. června. Fakulta nabízí případně i kurz korespondenční s možností dvou konzultací. Na přípravné kurzy se mohou uchazeči hlásit přímo na fakultách, které je pořádají.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

22.8.

Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy mateřské a základní školy

Pardubice chtějí tyto peníze využít na výstavbu nové mateřské školy a družiny. Do nového objektu by se mělo vejít nejméně 50 dětí chodících do školky, a 90 dětí družiny,

Vzdělání celý článek
20.10.

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

V chrudimské Hotelové škole Bohemia nastavili projekt, který je v České republice zcela ojedinělý.

Vzdělání celý článek
19.3.

Rozhodovala znalost součástek i zručnost

„Soutěž má velmi dobrou úroveň. Svědčí o tom výsledky z praktické části soutěže, kde byli účastníci nejúspěšnější. Jsem rád, že se tři školy dokáží prostřídat v rámci organizace regionálního kola a navíc posílají své pedagogy jako rozhodčí,“ dodal Bohumil Bernášek

Vzdělání celý článek
27.2.

Nový areál Fakulty chemicko-technologické ožil studenty

V pondělí 23. února začal na Univerzitě Pardubice a jejích sedmi fakultách letní semestr.

Vzdělání celý článek
7.1.

Univerzita Pardubice zahajuje dny otevřených dveří

Jako první mohou zájemci o vysokoškolské studium navštívit ve čtvrtek 7. ledna Fakultu zdravotnických studií. V průběhu měsíce ledna a února 2016 se otevře uchazečům o studium všech sedm fakult Univerzity Pardubice:

Vzdělání celý článek
25.2.

K zápisu letos přišlo přes 1200 předškoláků

Přibližně 150 dětí bude mít povinnou školní docházku odloženou i v letošním roce, přesná čísla však v tuto chvíli neznáme, žádosti o odklad podávají rodiče dětí až do 31. května 2013.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting