Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

24.1.

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

V sobotu 26. ledna začíná první přípravný kurz pro přijímací řízení a následné studium na fakultách Univerzity Pardubice, a to na Fakultě chemicko-technologické. Čtyři fakulty Univerzity Pardubice nabízejí zájemcům v jarních měsících přípravné kurzy, které by jim měly pomoci s přípravou na červnové přijímací zkoušky a doplnit si středoškolské znalosti ze základních předmětů pro úspěšné zvládnutí počátků vysokoškolského studia. Kurzy jsou placené a jsou organizovány v různých termínech (viz příloha). Fakulta chemicko-technologická pořádá přípravný kurz z chemie. Ten probíhá šest sobot od konce ledna až do března. Dopravní fakulta Jana Pernera pořádá kurz z matematiky a fyziky a probíhat vždy o sobotách od konce února až do počátku dubna. Fakulta filozofická umožní zájemcům připravit se z anglického a německého jazyka - o sobotách v březnu, ale také v humanitních oborech ve dvoudenním kurzu, kde si zájemci budou moci vyzkoušet i ukázky testů, které čekají studenty při přijímacích zkouškách. Kurz proběhne po dvě páteční odpoledne 11. a 25. dubna. Fakulta ekonomicko-správní má připraveno několik různých druhů kurzů z matematiky - dlouhodobý o rozsahu 40 hodin o sobotách od února do dubna, víkendový kurz o sobotách od poloviny dubna do května (v rozsahu 24 hodin) nebo intenzivní dvoudenní kurz v rozsahu 14 hodin těsně před přijímacími zkouškami v sobotu 31. května a v neděli 1. června. Fakulta nabízí případně i kurz korespondenční s možností dvou konzultací. Na přípravné kurzy se mohou uchazeči hlásit přímo na fakultách, které je pořádají.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.10.

TECHNOhrátky v Litomyšli – s ještěrkami, dívčím triumfem a významným jubileem

„Právě litomyšlská střední škola je jednou z těch, do které uvažuji příští rok podat přihlášku ke studiu. Bavilo by mě být chovatelkou. Nadchly mě zejména laboratoře, v nichž se vyučuje obor chovatel cizokrajných zvířat, a krajtu bych si klidně odnesla domů,“ přiznala Alice Zavoralová.

Vzdělání celý článek
26.1.

Pardubice nesouhlasí s redukcí gymnazijních tříd

V Pardubicích bude otvírána jediná třída, naděje na přijetí je mizivá, necelá tři procenta,“ vypočítává náměstkyně.

Vzdělání celý článek
16.1.

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

Materiál Desatero pro rodiče vytvořila pracovní skupina, z řad odborníků na předškolní vzdělávání a pedagogů z praxe, která vytvářela materiál pro pedagogy mateřských škol s názvem Konkretizované očekávané výstupy.

Vzdělání celý článek
28.6.

Veleúspěšní studenti Pardubického kraje

Na předních místech celostátních kol středoškolských soutěží se umístili studenti středních škol z Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
19.3.

Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

Účastníci schůzky se informovali o možnostech partnerství při získávání českých či evropských grantů pro výzkum a vzdělávání.

Vzdělání celý článek
31.3.

V roce 1994 byla Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích přejmenována na Univerzitu Pardubice

V listopadu 1953 se status školy změnil a nařízením vlády vznikla „Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích“ známá 40 let pod zkratkou VŠChT, v jejímž čele stál rektor.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting