Projekt TECHNOhrátky se představil ředitelům středních škol

7.5.

Projekt TECHNOhrátky se představil ředitelům středních škol

V pondělí 6. května odstartoval v Pardubicích unikátní projekt na podporu technického vzdělávání a řemesel v regionu s názvem TECHNOhrátky. Za účasti náměstkyně hejtmana zodpovědné za školství, kulturu a památkovou péči Jany Pernicové, vedoucího odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje Ladislava Formana a ředitelky Centra celoživotního vzdělávání Moniky Jiráskové se s novým projektem seznámili ředitelé deseti vybraných středních škol v regionu. Projekt potrvá od května do prosince letošního roku.


     Kampaň svým zaměřením osloví především žáky základních škol, veřejnost i velké zaměstnavatele v regionu. Zástupci odboru školství a organizátoři projektu TECHNOhrátky představili časový harmonogram i jednotlivé pilíře netradiční kampaně, která obsahuje praktické, edukační i zábavné formy popularizace technických profesí, které jsou zároveň podporované stipendii Pardubického kraje. „Pardubický kraj dlouhodobě podporuje studium na technicky zaměřených školách. Navzdory těmto aktivitám se však stále nedaří dosáhnout kýženého stavu a zájem o tyto obory stále klesá. Od tohoto projektu si slibujeme, že mladou generaci osloví neotřelými a pro ni atraktivními formami,“ řekla náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.


     Od projektu TECHNOhrátky si slibují výraznou pomoc v propagaci řemesel a prezentaci svých škol také jejich ředitelé. „Vidím v tom velký přínos, protože žákům základních škol se dostanou potřebné informace. I když školy pořádají dny otevřených dveří, tisknou letáčky a hledají i další způsoby své prezentace, tak je to stále málo. Právě prostřednictvím médií i sociálních sítí nyní budeme moci prodat to, co máme a co umíme,“ uvedl ředitel Střední integrované školy v Moravské Třebové Miloš Mička. „Je třeba otevřít dětem možnosti pro jejich manuální zručnost a dovednosti, což bohužel dnešní základní školy kvůli absenci dílen nenabízejí. Oceňuji iniciativu tohoto projektu, kéž by bylo více takových aktivit,“ doplnila ředitelka Střední průmyslové školy stavební v Pardubicích Renata Petružálková.


     Projekt TECHNOhrátky postupně navštíví deset vybraných středních škol v deseti městech Pardubického kraje – tři do konce června, zbývajících sedm do začátku prosince letošního roku. První akce se uskuteční ve čtvrtek 23. května ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice - Rybitví.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

2.10.

Univerzita Pardubice zahajuje 65. akademický rok

Vlastní zahájení výuky a akademického roku letos významně narušilo anonymní oznámení a následně řada mimořádných a složitých opatření, které v souvislosti s tím Policie ČR a vedení univerzity muselo přijmout včetně zrušení výuky v pondělí a úterý 29. a 30. září. Ochromily chod vysoké školy, nepříjemně zasáhly život vysokoškoláků, práci zaměstnanců a pobyt všech návštěvníků Univerzity Pardubice i působení externích subjektů v univerzitních areálech.

Vzdělání celý článek
8.12.

TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky na zámku bilancovaly rok a vyhlásily vítěze soutěží

Hlavním bodem programu bylo vyhodnocení 5. ročníku projektu TECHNOhrátky. Ten pouze v letošním roce přivedl do patnácti středních odborných škol 2 143 žáků 8. a 9. tříd ze 76 základních škol, aby je seznámil se základy 42 strojírenských, stavebních, elektrotechnických, gastronomických, službových, zemědělských a zahradnických oborů.

Vzdělání celý článek
4.3.

Suterén zdravotnické školy se dočkal odvlhčení

„Investice do suterénu do zdravotní školy byla více než nutná. Odvlhčení prostor stálo 5,1 milionů korun. Jejich vybavení následně 472 tisíc korun,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
1.10.

Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

Studovna byla pořízena a vybavena díky finančnímu daru z pozůstalosti Karla Holbika, bývalého studenta českotřebovského gymnázia. Karel Holbik (1920-2006) studoval na českotřebovském gymnáziu v letech 1932 až 1939.

Vzdělání celý článek
4.9.

Největší investice ve školství dokončena

„Víme, že na trhu práce chybí technické profese a věřím, že toto moderní zázemí přiláká k řemeslu více dětí,“...

Vzdělání celý článek
17.5.

Akademický senát volí děkana

Ve 14 hodin odpoledne se představí dva kandidáti, kteří byli navrženi akademickou obcí.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting