Radní Jana Pernicová reaguje na článek MF DNES ...

15.5.

Radní Jana Pernicová reaguje na článek MF DNES ...

V příloze MF DNES pro Pardubický kraj ze dne 13. května byl otištěn článek „Střední školy čeká vlna slučování“, v němž se objevilo několik nepřesností. Ty bezprostředně vyvolaly celou řadu telefonátů od lidí vázaných na školy, o nichž se v článku hovoří, a proto považuji za nutné uvést zveřejněné informace na pravou míru. Autorka článku v textu uvádí, že „od příštího školního roku se sloučí střední škola elektrotechnická a strojní v Pardubicích“. Tato informace se zřejmě opírá o reálnou dohodu mezi touto školou a soukromou střední odbornou školou EDUCAnet sídlící v Rybitví. Střední odborná škola elektrotechnická a strojní využívá areál v ulici Do Nového, který kapacitně přesahuje potřeby školy, nevyužité prostory byly tedy nabídnuty střední škole EDUCAnet. Nejde tedy o žádné slučování ani zánik některého ze dvou zmíněných zařízení, obě školy budou dále samostatné právnické osoby, dochází pouze ke změně vyučovacích prostor SOŠ EDUCAnet. Učitelé, žáci a rodiče žáků obou škol si tedy nemusí dělat žádné starosti s pokračováním studia v příštím školním roce. Pro úplnost jen dodávám, že pro Pardubický kraj tato dohoda znamená příjem z pronájmu prostor soukromé škole a tím úsporu provozních nákladů potřebných pro chod krajem zřizované střední školy. S ostatními informacemi v článku obsaženými však lze do značné míry souhlasit. Netajíme se tím, že k určitým změnám v síti krajem zřizovaných školských zařízení bude muset s ohledem na nepříznivý demografický vývoj dojít. V současné době proto s kolegy odboru školství připravujeme koncepci středního školství v Pardubickém kraji, která má název Program páteřních škol v Pardubickém kraji a bude vycházet z detailní analýzy škol zřizovaných pardubickým krajem. V tomto materiálu musí být zohledněna všechna místní specifika a také to , aby skupina obyvatel ve věku 15-19 let měla dostatečný přístup ke střednímu vzdělání v odpovídající nabídce oborů a aby počet, skladba a velikost škol zaručovala optimální efektivitu finančních prostředků vložených do vzdělávání.   Jana Pernicová členka Rady Pardubického kraje zodpovědná za oblast školství, kultury a památkové péče     Článek MF DNES, na nějž Jana Pernicová reaguje, najdete zde: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=110&r=mfpardubice&c=1189104

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

4.5.

Správní rada Univerzity Pardubice schválila rozpočet, plánované právní jednání a má nové předsednictvo. V čele správní rady stanul Roman Línek.

Na čtvrtečním zasedání bylo zvoleno na období následujících dvou let též nové předsednictvo správní rady. Do čela Správní rady Univerzity Pardubice byl zvolen Ing. Roman Línek, MBA, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje. Místopředsedy se stali doc. Ing. Václav Petříček, CSc., předseda představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS, s.o.k. Praha, a MUDr. Tomáš Gottvald, předseda představenstva a generální ředitel a. s. Nemocnice Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
14.10.

Hejtman se zajímal o maturity nanečisto

V Pardubickém kraji se připojilo k možnosti vyzkoušet si budoucí podobu státních maturit 69 středních škol.

Vzdělání celý článek
9.1.

Nejlepší mladí chemik bude vyhlášen 7. března

V prvním kole se jí zúčastnilo 108 škol z pěti krajů a více než 2 500 žáků devátých tříd.

Vzdělání celý článek
22.9.

Semestr začíná na Univerzitě Pardubice nejen vysokoškolákům, do poslucháren se za pár dnů vrátí i senioři

„Každým rokem zájem o studium U3V roste a momentálně je již kapacita letošních obou bloků naplněna,“ říká k programu letošní U3V na Univerzitě Pardubice Zlatuše Sojková z oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj pořádající dopravní fakulty. „Kromě toho připravujeme také zajímavé specializované kurzy, kde jsou místa stále ještě volná. Patří mezi ně například kurz Lékárna v přírodě, který poradí, jak využít bylinky pro léčitelské účely. Po celý akademický rok probíhá také výuka angličtiny pro tzv. falešné začátečníky a začíná nový kurz Psychologie.“

Vzdělání celý článek
21.10.

Zemědělská škola v Chrudimi se chlubí rekonstrukcí

V rámci projektu za 8,4 milionu korun spolufinancovaného Regionálním operačním programem Pardubický kraj rekonstruoval kravín v areálu školního statku ve Vestci.

Vzdělání celý článek
7.9.

Zahraniční partnerské smlouvy Univerzity Pardubice

V pondělí 7. září dopoledne proběhne na univerzitě diskuse s částí delegace o možnostech akademické spolupráce a prohlídka univerzitního kampusu v Polabinách, odpoledne bude celá delegace jednat v moderním univerzitním centru na náměstí Čs. legií.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting