Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

10.5.

Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

V pátek 7. května zasedala Správní rada Univerzity Pardubice. Její jednání řídil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který byl v roce 2009 zvolen předsedou tohoto univerzitního orgánu. Na programu bylo hospodaření univerzity v minulém roce, rozpočet na rok letošní a dalších šest bodů.   „Výroční zpráva a zpráva o hospodaření univerzity za rok 2009, to byla hlavní témata našeho dnešního jednání. Mohu veřejně pochválit univerzitu za to, že v krizovém roce nejenže neskončila v červených číslech jako řada jiných institucí, ale 13 miliony korun mohla dokonce posílit svůj fond rozvoje investičního majetku. To významně usnadní kofinancování evropských projektů, se kterými univerzita v nadcházejícím období počítá,“ uvedl Roman Línek.   Univerzita Pardubice je jedinou vysokou školou v Pardubickém kraji, navštěvuje ji 10 tisíc studentů a dosahuje velmi dobrých výsledků na vědeckém poli. „Projednali jsme také rozpočet na rok 2010. Je sestaven jako vyrovnaný a počítá s celkovými výdaji a příjmy ve výši 957 milionů korun.“ dodal náměstek Línek, který pardubickou univerzitu považuje za jednu z nejsilnějších regionálních univerzit v České republice.   Páteční jednání správní rady bylo prvním v období, pro nějž se stal staronovým rektorem univerzity profesor Miroslav Ludwig. Proto bylo součástí zasedání i představení obměněného vedení univerzity. Jak dále uvedl Línek, rada také udělila vedení univerzity souhlas ke všem právním úkonům, u nichž o to požádalo a které podléhají schválení správní rady.   Správní rada univerzity zasedá zpravidla dvakrát do roka a její pravomoci jsou dány zákonem o vysokých školách. Tvoří jí celkem 11 členů. Vedle předsedy Romana Línka a místopředsedů - bývalého rektora Univerzity Karlovy Ivana Wilhelma a vládního zmocněnce pro R35 a D11 Iva Tomana - to jsou ústavní soudce Miloslav Výborný, senátor Jiří Stříteský, docent Václav Petříček a další osobnosti.  

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost

Vzdělání celý článek
15.4.

Králícké gymnázium neotevře první ročník

Bude velmi těžké dodržet to, co jsme slíbili, když jsme o gymnáziu rozhodovali.

Vzdělání celý článek
4.6.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostí celostátní kolo soutěže o nejlepšího mladého chemika

Do celostátního kola postoupilo 40 finalistů a z Pardubického kraje bude 7 soutěžících. Na mladé chemiky čeká během dopoledne nejprve test teoretických znalostí a poté odpoledne zkouška laboratorních dovedností. Zadání soutěžních úloh je dílem pořádající Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Součet bodových zisků z obou částí soutěže rozhodne o vítězi, který se stane pomyslným mistrem České republiky v chemii.

Vzdělání celý článek
11.6.

Českotřebovská technická škola se inspiruje na Slovensku. UNICORN umožní studentům práci přímo ve svém vývojovém centru

Spolupráce Střední odborné školy technické v České Třebové a Střední průmyslové školy elektrotechnické v Prešově byla hlavním tématem setkání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a ředitele českotřebovské školy Jana Kováře s představiteli prešovské školy a technologické společnosti Unicorn. Ta na jaře letošního roku otevřela svojí pobočku také právě v České Třebové a nabízí zkušenosti při vzdělávání středoškoláků v oblasti informačních technologií.

Vzdělání celý článek
18.5.

Speciální základní škola v Moravské Třebové slaví padesátku

Dotace ve výši 26 850 000 Kč byla poskytnuta z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

Vzdělání celý článek
31.3.

V roce 1994 byla Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích přejmenována na Univerzitu Pardubice

V listopadu 1953 se status školy změnil a nařízením vlády vznikla „Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích“ známá 40 let pod zkratkou VŠChT, v jejímž čele stál rektor.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting