Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

10.5.

Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

V pátek 7. května zasedala Správní rada Univerzity Pardubice. Její jednání řídil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který byl v roce 2009 zvolen předsedou tohoto univerzitního orgánu. Na programu bylo hospodaření univerzity v minulém roce, rozpočet na rok letošní a dalších šest bodů.   „Výroční zpráva a zpráva o hospodaření univerzity za rok 2009, to byla hlavní témata našeho dnešního jednání. Mohu veřejně pochválit univerzitu za to, že v krizovém roce nejenže neskončila v červených číslech jako řada jiných institucí, ale 13 miliony korun mohla dokonce posílit svůj fond rozvoje investičního majetku. To významně usnadní kofinancování evropských projektů, se kterými univerzita v nadcházejícím období počítá,“ uvedl Roman Línek.   Univerzita Pardubice je jedinou vysokou školou v Pardubickém kraji, navštěvuje ji 10 tisíc studentů a dosahuje velmi dobrých výsledků na vědeckém poli. „Projednali jsme také rozpočet na rok 2010. Je sestaven jako vyrovnaný a počítá s celkovými výdaji a příjmy ve výši 957 milionů korun.“ dodal náměstek Línek, který pardubickou univerzitu považuje za jednu z nejsilnějších regionálních univerzit v České republice.   Páteční jednání správní rady bylo prvním v období, pro nějž se stal staronovým rektorem univerzity profesor Miroslav Ludwig. Proto bylo součástí zasedání i představení obměněného vedení univerzity. Jak dále uvedl Línek, rada také udělila vedení univerzity souhlas ke všem právním úkonům, u nichž o to požádalo a které podléhají schválení správní rady.   Správní rada univerzity zasedá zpravidla dvakrát do roka a její pravomoci jsou dány zákonem o vysokých školách. Tvoří jí celkem 11 členů. Vedle předsedy Romana Línka a místopředsedů - bývalého rektora Univerzity Karlovy Ivana Wilhelma a vládního zmocněnce pro R35 a D11 Iva Tomana - to jsou ústavní soudce Miloslav Výborný, senátor Jiří Stříteský, docent Václav Petříček a další osobnosti.  

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.8.

Fakulta restaurování bude mít nového děkana

Akademický senát Fakulty restaurování zvolil nového kandidáta na funkci děkana. Stal se jím Karol Bayer.

Vzdělání celý článek
8.11.

Město hodnotí školní webovky

Komise hodnotila samostatně internetové prezentace škol základních a mateřských.

Vzdělání celý článek
31.1.

Volba kandidáta na funkci děkana

Fakulta chemicko-technologická zvolila kandidáta na funkci děkana

Vzdělání celý článek
15.4.

Univerzita Pardubice seznámí žáky s vědou a technikou přímo na dvorech škol

Záchranáři je naučí první pomoci a na modelu v životní velikosti jim vysvětlí, jak probíhá reálný porod. Kromě toho se žáci naučí rozeznávat ochranné prvky bankovek a zjistí, že ty české patří mezi nejlépe chráněné bankovky na světě,“ popisuje ukázky demonstrací koordinátorka akce Věda a technika na dvorech škol Ing. arch. Iva Svobodová.

Vzdělání celý článek
16.9.

Gymnázia: neřešíme příčiny, ale důsledky

Školy by byly nuceny pro svou existenci získat v ročníku šedesát studentů, a to v žádném případě nedokážou.

Vzdělání celý článek
4.2.

Nejlepší chemici z Česka i ze Slovenska opět v Pardubicích Oznámení

V Pardubicích se tento pátek uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Chemiklání. Přes tři stovky účastníků z ČR i ze Slovenska se přijedou utkat v řešení netradičních soutěžních úloh inspirovaných chemickou tematikou na Fakultu chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Soutěž ve spolupráci s pardubickou univerzitou pořádá spolek Alumni scientiae bohemicae, spoluvyhlašovatelem klání je MŠMT.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting