Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

10.5.

Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

V pátek 7. května zasedala Správní rada Univerzity Pardubice. Její jednání řídil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který byl v roce 2009 zvolen předsedou tohoto univerzitního orgánu. Na programu bylo hospodaření univerzity v minulém roce, rozpočet na rok letošní a dalších šest bodů.   „Výroční zpráva a zpráva o hospodaření univerzity za rok 2009, to byla hlavní témata našeho dnešního jednání. Mohu veřejně pochválit univerzitu za to, že v krizovém roce nejenže neskončila v červených číslech jako řada jiných institucí, ale 13 miliony korun mohla dokonce posílit svůj fond rozvoje investičního majetku. To významně usnadní kofinancování evropských projektů, se kterými univerzita v nadcházejícím období počítá,“ uvedl Roman Línek.   Univerzita Pardubice je jedinou vysokou školou v Pardubickém kraji, navštěvuje ji 10 tisíc studentů a dosahuje velmi dobrých výsledků na vědeckém poli. „Projednali jsme také rozpočet na rok 2010. Je sestaven jako vyrovnaný a počítá s celkovými výdaji a příjmy ve výši 957 milionů korun.“ dodal náměstek Línek, který pardubickou univerzitu považuje za jednu z nejsilnějších regionálních univerzit v České republice.   Páteční jednání správní rady bylo prvním v období, pro nějž se stal staronovým rektorem univerzity profesor Miroslav Ludwig. Proto bylo součástí zasedání i představení obměněného vedení univerzity. Jak dále uvedl Línek, rada také udělila vedení univerzity souhlas ke všem právním úkonům, u nichž o to požádalo a které podléhají schválení správní rady.   Správní rada univerzity zasedá zpravidla dvakrát do roka a její pravomoci jsou dány zákonem o vysokých školách. Tvoří jí celkem 11 členů. Vedle předsedy Romana Línka a místopředsedů - bývalého rektora Univerzity Karlovy Ivana Wilhelma a vládního zmocněnce pro R35 a D11 Iva Tomana - to jsou ústavní soudce Miloslav Výborný, senátor Jiří Stříteský, docent Václav Petříček a další osobnosti.  

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

23.1.

V Třemošnici se pokusí o duální vzdělávání

„Nechceme nechat situaci postupně vyhnívat, jak tomu bylo například v roce 2007 u samovolného zániku gymnázia v Králíkách. Shodli jsme se, že strojírenství je oborem, který má budoucnost. Vítám vůli podniků zapojit se více například v oblasti stipendií, zajištění odborné praxe, ale i při úpravě studijních plánů, aby více vyhovovaly jejich potřebám budoucích zaměstnavatelů,“ podělil se o některé ze závěrů jednání hejtman Netolický.

Vzdělání celý článek
18.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

Vzdělání celý článek
21.10.

Zvyšování kvality škol a školských zařízení v Pardubickém kraji

Výhodou modelů kvality je, že jsou postaveny na hodnocením založeném na faktech, což eliminuje prvek subjektivního hodnocení.

Vzdělání celý článek
10.10.

Peněz máme dost, chybí ale informace, jak s nimi hospodařit, shodují se školáci z Pardubicka v průzkumu

Pravidelné kapesné má jen necelá polovina školáků na Pardubicku, 22 % jej vůbec nedostává. Rodiče se snaží vést děti k finanční gramotnosti, přesto většina z nich očekává pomoc od škol.

Vzdělání celý článek
8.10.

Mladí řidiči budou trénovat na Univerzitě Pardubice

Rádi bychom vás pozvali na akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích, jejímž partnerem je i Univerzita Pardubice.

Vzdělání celý článek
20.11.

Profesorka Lenderová získává Řád rytíře Akademických palem

V úterý 20. listopadu bude udělen rytířský řád Akademických palem prof. PhDr. Mileně Lenderové, CSc.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting