Rozhodovala znalost součástek i zručnost

19.3.

Rozhodovala znalost součástek i zručnost

Na Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí se uskutečnilo ve čtvrtek regionální kolo soutěže Autooprovář Junior 2019. Účastnilo se jí deset nejlepších žáků z domácí školy, ISŠT Vysoké Mýto a SŠ automobilní Holice.
„Tato soutěž má více jak třicetiletou tradici a je velmi dobře, že se jí kromě automechaniků zúčastňují karosáři nebo autotronici. Oceňuji pořadatele, že připravují absolventy na klání, které má prestiž a ti nejlepší pak mohou porovnat své dovednosti s kolegy ze zbytku republiky,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.
Deset žáků se probojovalo po absolvování jednotlivých školních kol do Ústí nad Orlicí. Zde museli splnit test teoretických znalostí, praktickou část a poznávací část. Ta se stala nakonec tou nejobtížnější. „Každá škola vybírá autosoučástky nebo nářadí, které musejí žáci poznat. Připravili si schválně chytáky, aby měli postupující na republikové finále dobrou průpravu,“ sdělil ředitel pořádající školy Petr Vojtěch. Pět postupujících pojede na celostátní finále v polovině dubna do Mladé Boleslavi.
„Soutěž má velmi dobrou úroveň. Svědčí o tom výsledky z praktické části soutěže, kde byli účastníci nejúspěšnější. Jsem rád, že se tři školy dokáží prostřídat v rámci organizace regionálního kola a navíc posílají své pedagogy jako rozhodčí,“ dodal Bohumil Bernášek
Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí v letošním roce 70 let od svého založení. Oslavy jsou naplánovány na 28. září, kdy se uskuteční Autosalon. Ten je letos věnován stoletému výročí značky Citroën.
Kategorie Autotronik
Tomáš Tauchman SŠA Ústí nad Orlicí 
Jiří Hilscher SŠA Holice
Kategorie Automechanik
Josef Hejlek SŠA Ústí nad Orlicí 
Antonín Čehlovský SŠA Ústí nad Orlicí 
Lukáš Janíček SŠA Holice
Jiří Januš SŠA Holice
Kategorie Karosář
Marek Johan ISŠT Vysoké Mýto 
Filip Puhlovský SŠA Holice
Tomáš Klofanda ISŠT Vysoké Mýto 
Jakub Kněžour SŠA Holice
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

4.9.

Největší investice ve školství dokončena

„Víme, že na trhu práce chybí technické profese a věřím, že toto moderní zázemí přiláká k řemeslu více dětí,“...

Vzdělání celý článek
9.9.

Noví studenti Univerzity Pardubice se připravují na nový akademický rok

„Pod dohledem akademických pracovníků fakulty budou studenti trénovat nejrůznější výtvarné techniky malby a kresby. V minulých letech se tak návštěvníci závěrečné výstavy mohli těšit pohledem na nejrůznější krajiny, zátiší nebo portréty malované akvarelem, temperou, pastelem apod. Je úžasné, jaké výsledky lze na závěrečné výstavě spatřit, a to jsou studenti teprve na samém počátku studia,“ dodává k plenéru Fakulty restaurování její proděkan Tomáš Kupka.

Vzdělání celý článek
7.6.

Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

Univerzitu Pardubice bude poprvé na veslařském závodě Univerzitní osmy v Praze reprezentovat smíšená posádka. Univerzita se zítřejší soutěže, která je součástí pražských Primátorek, zúčastní letos už po šesté

Vzdělání celý článek
24.10.

Univerzita Pardubice cílí na nové studenty, jede na veletrh Gaudeamus

Studenti, akademici i zaměstnanci Univerzity Pardubice se chystají zaujmout tisíce budoucích vysokoškoláků nabídkou zajímavých i přímo s praxí spojených studijních programů na celkem 7 fakultách.

Vzdělání celý článek
12.9.

Proběhnou další ze závěrečných akademických obřadů

84 bakalářů absolvovalo studijní obor Chemie a technická chemie.

Vzdělání celý článek
17.4.

K přijímačkám jdou i žáci pátých tříd. Na osmiletá gymnázia míří většinou premianti

„Do 1. kola přijímacího řízení na osmileté gymnázium se nám přihlásilo 96 uchazečů, z čehož jich na první termín bylo 62. Přijímat budeme 30 žáků, máme tedy více než trojnásobný převis,“ řekl ředitel gymnázia Josef Menšík. Ten také uvedl, že v loňském roce se na víceleté gymnázium hlásilo 75 uchazečů, v roce 2016 jich bylo 69.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting