Rozhodovala znalost součástek i zručnost

19.3.

Rozhodovala znalost součástek i zručnost

Na Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí se uskutečnilo ve čtvrtek regionální kolo soutěže Autooprovář Junior 2019. Účastnilo se jí deset nejlepších žáků z domácí školy, ISŠT Vysoké Mýto a SŠ automobilní Holice.
„Tato soutěž má více jak třicetiletou tradici a je velmi dobře, že se jí kromě automechaniků zúčastňují karosáři nebo autotronici. Oceňuji pořadatele, že připravují absolventy na klání, které má prestiž a ti nejlepší pak mohou porovnat své dovednosti s kolegy ze zbytku republiky,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.
Deset žáků se probojovalo po absolvování jednotlivých školních kol do Ústí nad Orlicí. Zde museli splnit test teoretických znalostí, praktickou část a poznávací část. Ta se stala nakonec tou nejobtížnější. „Každá škola vybírá autosoučástky nebo nářadí, které musejí žáci poznat. Připravili si schválně chytáky, aby měli postupující na republikové finále dobrou průpravu,“ sdělil ředitel pořádající školy Petr Vojtěch. Pět postupujících pojede na celostátní finále v polovině dubna do Mladé Boleslavi.
„Soutěž má velmi dobrou úroveň. Svědčí o tom výsledky z praktické části soutěže, kde byli účastníci nejúspěšnější. Jsem rád, že se tři školy dokáží prostřídat v rámci organizace regionálního kola a navíc posílají své pedagogy jako rozhodčí,“ dodal Bohumil Bernášek
Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí v letošním roce 70 let od svého založení. Oslavy jsou naplánovány na 28. září, kdy se uskuteční Autosalon. Ten je letos věnován stoletému výročí značky Citroën.
Kategorie Autotronik
Tomáš Tauchman SŠA Ústí nad Orlicí 
Jiří Hilscher SŠA Holice
Kategorie Automechanik
Josef Hejlek SŠA Ústí nad Orlicí 
Antonín Čehlovský SŠA Ústí nad Orlicí 
Lukáš Janíček SŠA Holice
Jiří Januš SŠA Holice
Kategorie Karosář
Marek Johan ISŠT Vysoké Mýto 
Filip Puhlovský SŠA Holice
Tomáš Klofanda ISŠT Vysoké Mýto 
Jakub Kněžour SŠA Holice
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.2.

Science café, aneb na slovíčko s vědcem

Klub 29, Pardubice – úterý 26. února, začátek v 19 hodin. Vstup je volný.

Vzdělání celý článek
8.9.

TECHNOhrátky v elektrotechnické průmyslovce v Pardubicích s robotickým vozítkem, blikačkou a ministerskou návštěvou

Ve spolupráci s vedením SPŠ elektrotechnické a VOŠ nakonec pozvánku do království elektrotechniky a informačních technologií obdrželo devět základních škol z Chrudimska a Pardubicka: Masarykova ZŠ Dolní Roveň; ZŠ Komenského, Holice; ZŠ Horní Jelení; ZŠ Mistra Choceňského, Choceň; ZŠ Čáslavská, Chrudim; ZŠ Nasavrky; ZŠ Prosetín; ZŠ Sezemice a ZŠ Včelákov.

Vzdělání celý článek
11.4.

Opravárenské učiliště v Králíkách bude mít nové elektrorozvody

Studují zde budoucí zemědělští opraváři, po nichž trh práce velmi naléhavě volá,“ uvedl radní pro školství Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
21.1.

Rektorát nové univerzity bude možná v Kutné Hoře

Přímo v Kutné Hoře by měla vzniknout fakulta umění a restaurátorství.

Vzdělání celý článek
10.2.

O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

Nepoužíváme zahraniční polotovary, nepřidáváme podpůrné stabilizátory a naše výroba se obejde téměř bez konzervantů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting