Rozhodovala znalost součástek i zručnost

19.3.

Rozhodovala znalost součástek i zručnost

Na Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí se uskutečnilo ve čtvrtek regionální kolo soutěže Autooprovář Junior 2019. Účastnilo se jí deset nejlepších žáků z domácí školy, ISŠT Vysoké Mýto a SŠ automobilní Holice.
„Tato soutěž má více jak třicetiletou tradici a je velmi dobře, že se jí kromě automechaniků zúčastňují karosáři nebo autotronici. Oceňuji pořadatele, že připravují absolventy na klání, které má prestiž a ti nejlepší pak mohou porovnat své dovednosti s kolegy ze zbytku republiky,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.
Deset žáků se probojovalo po absolvování jednotlivých školních kol do Ústí nad Orlicí. Zde museli splnit test teoretických znalostí, praktickou část a poznávací část. Ta se stala nakonec tou nejobtížnější. „Každá škola vybírá autosoučástky nebo nářadí, které musejí žáci poznat. Připravili si schválně chytáky, aby měli postupující na republikové finále dobrou průpravu,“ sdělil ředitel pořádající školy Petr Vojtěch. Pět postupujících pojede na celostátní finále v polovině dubna do Mladé Boleslavi.
„Soutěž má velmi dobrou úroveň. Svědčí o tom výsledky z praktické části soutěže, kde byli účastníci nejúspěšnější. Jsem rád, že se tři školy dokáží prostřídat v rámci organizace regionálního kola a navíc posílají své pedagogy jako rozhodčí,“ dodal Bohumil Bernášek
Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí v letošním roce 70 let od svého založení. Oslavy jsou naplánovány na 28. září, kdy se uskuteční Autosalon. Ten je letos věnován stoletému výročí značky Citroën.
Kategorie Autotronik
Tomáš Tauchman SŠA Ústí nad Orlicí 
Jiří Hilscher SŠA Holice
Kategorie Automechanik
Josef Hejlek SŠA Ústí nad Orlicí 
Antonín Čehlovský SŠA Ústí nad Orlicí 
Lukáš Janíček SŠA Holice
Jiří Januš SŠA Holice
Kategorie Karosář
Marek Johan ISŠT Vysoké Mýto 
Filip Puhlovský SŠA Holice
Tomáš Klofanda ISŠT Vysoké Mýto 
Jakub Kněžour SŠA Holice
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

31.1.

Soutěž mladých chemiků vyvrcholila projektovým dnem

Projektový den byl poslední soutěžní kategorií „mladého chemika“. Zatímco pořadí jednotlivců je už definitivní, výsledky projektů mohly ještě zamíchat konečným umístěním ve dvou kategoriích: v soutěži o nejúspěšnějšího učitele chemie a školu s nejlepšími mladými chemiky.

Vzdělání celý článek
1.9.

Ministři podpořili změny ve školském zákoně

Ministerstvo školství také bude prostřednictvím Národního ústavu pro vzdělávání zabezpečovat konání státních zkoušek z těsnopisu, psaní na klávesnici a zpracování textu na počítači.

Vzdělání celý článek
28.1.

Nejvíce trofejí do pardubických škol

Zdravotnické školy bojovaly o žáky atraktivním obsahem akcí. V Chrudimi vzniklo stanoviště Sestry a lékaři bez hranic simulující polní vojenskou nemocnici ve stylu americké M.A.S.H., kde působily učitelky i studentky s pomalovanými tvářemi a v maskáčích hovořící pouze anglicky.

Vzdělání celý článek
29.8.

Rektor Univerzity Pardubice jmenuje děkana Fakulty restaurování do funkce na další čtyřleté období

Devítičlenný akademický senát, složený ze zvolených zástupců akademické obce fakulty z řad akademických pracovníků i studentů, potvrdil navrhovaného kandidáta v tajné volbě a doporučil jej rektorovi univerzity ke jmenování do funkce děkana i pro druhé čtyřleté funkční období (2013 – 2017).

Vzdělání celý článek
16.6.

Univerzitní vědecká kavárna se podívá na Mezinárodní kosmickou stanici

„Dozvíme se také, jak probíhá a jak náročná je příprava kosmického experimentu, kolik vlastně experimentů na mezinárodní kosmické stanici probíhá a které jsou ty vědecky nejhodnotnější. Náš host také posluchačům vysvětlí, v čem spočívá zapojení českých vědců a zamyslí se nad otázkou, zda je kosmická stanice vůbec potřeba nebo už je přítomnost člověka v kosmickém prostoru přežitek,“ doplnila k pozvánce na setkání studentka Šraitrová.

Vzdělání celý článek
7.7.

Na Univerzitu Pardubice je ještě možné se přihlásit ke studiu

Pět fakult pardubické univerzity bude doplňovat počty studentů do prvních ročníků bakalářských studií.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting