Samá chvála a dort k tomu! ZŠ Čáslavská z Chrudimi slaví první výhru na TECHNOhrát

4.3.

Samá chvála a dort k tomu! ZŠ Čáslavská z Chrudimi slaví první výhru na TECHNOhrát

Sama ředitelka Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického Třemošnice Jana Sýkorová tipovala, že by v manuální soutěži mohli zvítězit právě oni. Učitelé odborného výcviku na jednotlivých soutěžních stanovištích pro ně měli jen samá pěkná slova. A skutečně – letošní druhé TECHNOhrátky znamenaly premiérové prvenství a zisk ovocného dortu pro žáky Základní školy Čáslavská z Chrudimi! Radost v týmu byla nesmírná, jak potvrdila i doprovázející učitelka Marie Malá.
Jak se poslouchaly všechny superlativy na adresu vašich žáků?
Předně musím říct, že si to s nimi moc užívám pokaždé, ať už vyrazíme na jakékoliv TECHNOhrátky. Tento úspěch je úžasný. Domnívám se, že si ho naše děti plně zasloužily tím, jak vystupovaly, jak se chovaly, jak soutěžily a i tím, že hrály v duchu fair play.
Určitě jste se těšili, až ochutnáte dort. Měli jste po návratu ve škole snídani vítězů?
Výhru z TECHNOhrátek v rámci našeho zařízení rozhodně jsme vyzdvihli a vítěznému kolektivu připravili i prezentaci, kterou jsme pustili všem ostatním dětem, aby viděly, co vše se dá získat díky vlastní píli. Dort se rozdělil při první vyučovací hodině, takže se v ní žáci výjimečně neučili, ale mohli se chlubit a chválit.
Chystá se někdo z vašich žáků do Třemošnice? Paní ředitelka i mistři by to rozhodně uvítali, byli s nimi velmi spokojení...
Zrovna tamhle ten mladík, který utíká s dortem, bydlí kousek odsud a moc se mu tady líbilo.
Helena Bártlová
Zdroj: klickevzdelani.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

6.3.

Festival vědeckých a technických projektů

V úterý 11. března 2008 bude v Pardubicích zahájen Festival vědeckých a technických projektů dětí a mládeže.

Vzdělání celý článek
26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září. Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Vzdělání celý článek
26.1.

Diskusní večer Kavárna Universitas

Učí vysoké školy mladé lidi, jak být nacionalisty, anebo svou vlastní podstatou existence vytváří podmínky nacionalismu? Mohou se univerzity této své role zbavit?

Vzdělání celý článek
12.4.

V Litomyšli se koná kurz renesančního sgrafita

Projekt se snaží reagovat na měnící se požadavky oborového pracovního trhu.

Vzdělání celý článek
14.9.

TECHNOhrátky pomáhají technickému vzdělávání v Pardubickém kraji – zájem o maturitní obory narůstá, o učňovské profese neklesá

Zapojení základních škol z pardubického regionu je poměrně rovnoměrné. Dosud se jich projektu zúčastnilo 92 – z toho 19 z Chrudimska, 20 z Pardubicka, 23 z Orlickoústecka a 27 ze Svitavska. Zbývající tři pocházejí ze spádové oblasti Šumperska v Olomouckém kraji. Primát nejčastějšího hosta TECHNOhrátek patří Základní škole Chrast, která byla účastníkem už jedenácti akcí.

Vzdělání celý článek
9.9.

Univerzita Pardubice se otevírá veřejnosti i v neděli – V rámci Dnů evropského dědictví nabízí prohlídku historické budovy i posezení na Lavičce Václava Havla

Letos budou mít zájemci o Dny evropského dědictví hodně napilno. K projektu se totiž přihlásilo celkem 19 významných historických objektů a nabídnou návštěvníkům speciální doprovodný program. Při své pouti po památkách by návštěvníci neměli minout ani Univerzitu Pardubice, která otevírá mimořádně hned dva objekty.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting