Silničáři ve škole

23.2.

Silničáři ve škole

Silničáři ve škole

Ve čtvrtek 22. února 2007 se na lodi Arnošt z Pardubic setkali pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk), kteří jsou zapojeni v projektu celoživotního vzdělávání, s náměstkem hejtmana Pardubického kraje Ivo Tomanem, rektorem Univerzity Pardubice Jiřím Málkem a děkanem Dopravní fakulty Bohumilem Culkem a také s vedením SÚS Pk. V rámci setkání se uskutečnil i pohovor se zaměstnanci, kteří si zvyšují svou kvalifikaci studiem vysoké školy. „Zároveň jsme vyhodnotili probíhající projekt spolufinancovaný Evropskou unií, v rámci kterého si prostřednictvím Střední školy průmyslové strojnické, technické a Vyšší dborné školy v Chrudimi prohlubuje kvalifikaci na 140 zejména řídících pracovníků naší organizace. Ve školním roce 2006-2007 kvalifikačním procesem prošlo šedesát zaměstnanců,“ řekl ředitel SÚS Pk Miroslav Němec a dodal: „Překvapivým zjištěním je zájem zaměstnanců o studium a velice pěkné výsledky při závěrečných pohovorech.“ Projekt bude dokončen v září letošního roku. „Často hovoříme o tom, že v Pardubickém kraji chybí technické profese a že je třeba k němu lákat děti už na základních školách. Pracovníci SÚS-ky však dokazují, že na vzdělávání není nikdy pozdě a že vždy můžeme prohlubovat své znalosti. Projekt s chrudimskou průmyslovkou je v České republice ojedinělý a mně dělá radost, že v něm jsou pardubičtí silničáři tak úspěšní,“ doplnil náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

22.4.

Univerzita nabízí nový obor: mangement finančních rizik

Absolventi získají i potřebné znalosti ze systémového inženýrství a informatiky, ze základů programování.

Vzdělání celý článek
10.6.

Avízo: Finále soutěže Mladý chemik hostí opět Univerzita Pardubice

Letos soutěžilo bezmála 18 tisíc dětí z 660 škol a v pardubickém finále se utká 40 nejúspěšnějších žáků z krajských kol. Finálový den žákovského mistrovství republiky v chemii se na Univerzitě Pardubice bude skládat nejen z písemného testu a praktických dovedností v laboratoři, které určí vítěze, ale nabídne dětem i jejich pedagogům mnohem víc. Čeká je exkurze po Fakultě chemicko-technologické, ukázky efektních pokusů, přednáška, science show Michaela Londesborougha, ale také možnost okusit život vysokoškoláků – práce v moderní laboratoři, bezplatný oběd v menze nebo noc na univerzitních kolejích.

Vzdělání celý článek
12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.

Vzdělání celý článek
3.9.

Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice si prohlédne na sto dvacet žáků

Mladí návštěvníci během úterního dopoledne nahlédnou do odborných laboratoří Fakulty zdravotnických studií, kde se postupně seznámí s aktivitami fakulty a současně si vyzkouší řadu zdravotnických postupů, modelů a pomůcek.

Vzdělání celý článek
25.11.

Konference na choceňské obchodní akademii měla vysokou úroveň

Obchodní akademie a střední odborná škola cestovního ruchu Choceň uspořádala ve středu 4. ročník odborné konference „Škola a podnikání“. Určena byla pro studenty, pedagogy, podnikatele i zástupce samosprávných a státních orgánů. Konference se aktivně zúčastnil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
10.2.

O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

Nepoužíváme zahraniční polotovary, nepřidáváme podpůrné stabilizátory a naše výroba se obejde téměř bez konzervantů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting