Silničáři ve škole

23.2.

Silničáři ve škole

Silničáři ve škole

Ve čtvrtek 22. února 2007 se na lodi Arnošt z Pardubic setkali pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk), kteří jsou zapojeni v projektu celoživotního vzdělávání, s náměstkem hejtmana Pardubického kraje Ivo Tomanem, rektorem Univerzity Pardubice Jiřím Málkem a děkanem Dopravní fakulty Bohumilem Culkem a také s vedením SÚS Pk. V rámci setkání se uskutečnil i pohovor se zaměstnanci, kteří si zvyšují svou kvalifikaci studiem vysoké školy. „Zároveň jsme vyhodnotili probíhající projekt spolufinancovaný Evropskou unií, v rámci kterého si prostřednictvím Střední školy průmyslové strojnické, technické a Vyšší dborné školy v Chrudimi prohlubuje kvalifikaci na 140 zejména řídících pracovníků naší organizace. Ve školním roce 2006-2007 kvalifikačním procesem prošlo šedesát zaměstnanců,“ řekl ředitel SÚS Pk Miroslav Němec a dodal: „Překvapivým zjištěním je zájem zaměstnanců o studium a velice pěkné výsledky při závěrečných pohovorech.“ Projekt bude dokončen v září letošního roku. „Často hovoříme o tom, že v Pardubickém kraji chybí technické profese a že je třeba k němu lákat děti už na základních školách. Pracovníci SÚS-ky však dokazují, že na vzdělávání není nikdy pozdě a že vždy můžeme prohlubovat své znalosti. Projekt s chrudimskou průmyslovkou je v České republice ojedinělý a mně dělá radost, že v něm jsou pardubičtí silničáři tak úspěšní,“ doplnil náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

21.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

V pátek 22. června (v 9.00, 11:00 a 13:30 hod.) proběhne v univerzitní aule první letošní slavnostní promoce, a to 139 absolventů Fakulty chemicko-technologické:

Vzdělání celý článek
24.4.

Dvě zajímavé antropologické přednášky

Katedra sociálních věd pokračuje i v měsíci dubnu s nabídkou přednášek zahraničních antropologů.

Vzdělání celý článek
22.12.

Kraj připomínkuje návrh reformy školství

To, jaké budou optimální či minimální počty žáků, vzejde až z diskuze.

Vzdělání celý článek
25.8.

Automobilová škola dostává regenerační kůru

V současné době jsou dokončeny bourací práce a hotové jsou i nové příčky.

Vzdělání celý článek
17.4.

Ing. Petr Kalenda, CSc.- nový profesor UP

V pondělí 16. dubna byly předány profesorské dekrety 68 novým profesorům českých vysokých škol.

Vzdělání celý článek
7.7.

Na Univerzitu Pardubice je ještě možné se přihlásit ke studiu

Pět fakult pardubické univerzity bude doplňovat počty studentů do prvních ročníků bakalářských studií.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting