Silničáři ve škole

23.2.

Silničáři ve škole

Silničáři ve škole

Ve čtvrtek 22. února 2007 se na lodi Arnošt z Pardubic setkali pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk), kteří jsou zapojeni v projektu celoživotního vzdělávání, s náměstkem hejtmana Pardubického kraje Ivo Tomanem, rektorem Univerzity Pardubice Jiřím Málkem a děkanem Dopravní fakulty Bohumilem Culkem a také s vedením SÚS Pk. V rámci setkání se uskutečnil i pohovor se zaměstnanci, kteří si zvyšují svou kvalifikaci studiem vysoké školy. „Zároveň jsme vyhodnotili probíhající projekt spolufinancovaný Evropskou unií, v rámci kterého si prostřednictvím Střední školy průmyslové strojnické, technické a Vyšší dborné školy v Chrudimi prohlubuje kvalifikaci na 140 zejména řídících pracovníků naší organizace. Ve školním roce 2006-2007 kvalifikačním procesem prošlo šedesát zaměstnanců,“ řekl ředitel SÚS Pk Miroslav Němec a dodal: „Překvapivým zjištěním je zájem zaměstnanců o studium a velice pěkné výsledky při závěrečných pohovorech.“ Projekt bude dokončen v září letošního roku. „Často hovoříme o tom, že v Pardubickém kraji chybí technické profese a že je třeba k němu lákat děti už na základních školách. Pracovníci SÚS-ky však dokazují, že na vzdělávání není nikdy pozdě a že vždy můžeme prohlubovat své znalosti. Projekt s chrudimskou průmyslovkou je v České republice ojedinělý a mně dělá radost, že v něm jsou pardubičtí silničáři tak úspěšní,“ doplnil náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Ivo Toman.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

4.10.

UPa: zahraniční studenti zahajují zimní semestr

Ve čtvrtek 4. října a v pátek 5. října se uskuteční na fakultách Univerzity Pardubice oficiální setkání a přivítání studentů.

Vzdělání celý článek
22.6.

„Věda v ulicích“

Ve dnech 22. a 23. června se Univerzita Pardubice se účastní v Praze akce „Věda v ulicích“.

Vzdělání celý článek
18.10.

Litomyšl přivítá 11.ročník Figurama

Pořádající školou je Fakulta restaurování Univerzity Pardubice, která se účastní této mezinárodní akce druhým rokem.

Vzdělání celý článek
24.1.

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří pro zájemce o studium na fakultách Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice: Startujeme nový semestr i s kurzy pro všechny generace

Na konci února začne také další část přednášek v rámci litomyšlské univerzity třetího věku, kde zajímavá témata představí akademici z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
16.10.

Univerzita Pardubice se účastní Evropského veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2014 v Nitře

Český veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, ale i pro všechny zájemce o celoživotní vzdělávání, případně studium v zahraničí. Tradiční veletrh v Brně se před několika lety rozšířil i do Prahy a letos již podruhé zavítá mezi středoškoláky i na Slovensko.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting