Skeptikové navštíví Litomyšl

27.5.

Skeptikové navštíví Litomyšl

Skeptikové navštíví Litomyšl

Skeptikové navštíví Litomyšl

Klub Sisyfos pořádá každoročně v různých městech naší republiky výjezdní víkendová setkání s místní veřejností nazývaná Skeptikon. V tomto roce se v sobotu 7. června 2008 od 14 hodin uskuteční již V. Skeptikon, tentokráte na zámku v Litomyšli. Přednášet zde budou členové výboru Sisyfa, a to botanik prof. RNDr. Zdeněk Opatrný, CSc. na téma Ekozemědělství, fair trade a genové inženýrství rostlin, dále lékař a onkolog prof. MUDr. Oskar Andrysek, DrSc. o zhoubných nádorech – jejich vzniku, možnosti léčení a podvodech kolem nich. Chybět nebude ani nejznámější člen společnosti astrofyzik RNDr. Jiří Grygar, CSc., který posluchače seznámí se svými názory na to, proč astrologie nefunguje, kdežto astronomie ano, a přiblíží budování unikátní observatoře v Argentině. Podrobnosti o celé akci i dalším doprovodném programu pro vážné zájemce z celé republiky jsou postupně uváděny na webové adrese www.sisyfos.cz již od poloviny května toho roku. Případné dotazy laskavě adresujte na elektronickou adresu vybor@sisyfos.cz. Za přípravný výbor V. Skeptikonu Dr. Jiří Grygar (Praha), Ing. Jiří Veselý (Sloupnice), Ing. Karel Pavlů (Letovice) Co je Sisyfos:

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.12.

Výuka finanční gramotnosti vtrhla do českých škol.

Jak si děti vedly a co všechno se naučily?

Vzdělání celý článek
22.5.

V pondělí 25. května v odpoledních hodinách bude Akademický senát Fakulty filozofické Univerzity Pardubice volit kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období.

Akademický rok začíná na vysoké škole až na přelomu září a října t. r., přistoupila fakulta k výběru vhodného kandidáta na funkci děkana již nyní, před ukončením letního semestru.

Vzdělání celý článek
3.11.

Pardubické Gymnázium na Mozartově ulici chystá oslavy 20. výroční svého vzniku

Oslavy 20. výročí vzniku gymnázia potom vyvrcholí v pondělí 6. listopadu od symbolických 10:20 hodin v Sukově síni Domu hudby. Slavnostního setkání se zúčastní nejen učitelé současní i minulí, pozvaní hosté a podporovatelé školy, ale také všichni studenti.

Vzdělání celý článek
24.10.

Univerzita Pardubice cílí na nové studenty, jede na veletrh Gaudeamus

Studenti, akademici i zaměstnanci Univerzity Pardubice se chystají zaujmout tisíce budoucích vysokoškoláků nabídkou zajímavých i přímo s praxí spojených studijních programů na celkem 7 fakultách.

Vzdělání celý článek
1.9.

Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

Ve čtvrtek se do škol vydají i představitelé města. Zatímco úkolem náměstků bude přivítat děti i pedagogy po prázdninách, primátorovi Pardubic Martinu Charvátovi letos připadla role otce vedoucího do školy prvňáčka.

Vzdělání celý článek
21.9.

Univerzita Pardubice představí netradičně vědu a techniku

Naše spolupráce byla zaměřena na průzkum vybraných kamenných kvádrů z úložiště demontovaných kamenných kvádrů z Karlova mostu

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting