Skeptikové navštíví Litomyšl

27.5.

Skeptikové navštíví Litomyšl

Skeptikové navštíví Litomyšl

Skeptikové navštíví Litomyšl

Klub Sisyfos pořádá každoročně v různých městech naší republiky výjezdní víkendová setkání s místní veřejností nazývaná Skeptikon. V tomto roce se v sobotu 7. června 2008 od 14 hodin uskuteční již V. Skeptikon, tentokráte na zámku v Litomyšli. Přednášet zde budou členové výboru Sisyfa, a to botanik prof. RNDr. Zdeněk Opatrný, CSc. na téma Ekozemědělství, fair trade a genové inženýrství rostlin, dále lékař a onkolog prof. MUDr. Oskar Andrysek, DrSc. o zhoubných nádorech – jejich vzniku, možnosti léčení a podvodech kolem nich. Chybět nebude ani nejznámější člen společnosti astrofyzik RNDr. Jiří Grygar, CSc., který posluchače seznámí se svými názory na to, proč astrologie nefunguje, kdežto astronomie ano, a přiblíží budování unikátní observatoře v Argentině. Podrobnosti o celé akci i dalším doprovodném programu pro vážné zájemce z celé republiky jsou postupně uváděny na webové adrese www.sisyfos.cz již od poloviny května toho roku. Případné dotazy laskavě adresujte na elektronickou adresu vybor@sisyfos.cz. Za přípravný výbor V. Skeptikonu Dr. Jiří Grygar (Praha), Ing. Jiří Veselý (Sloupnice), Ing. Karel Pavlů (Letovice) Co je Sisyfos:

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.2.

Univerzita Pardubice učí studenty, jak zahájit podnikání

Soutěž Byznys Trefa má motivovat studenty k přípravě vlastního podnikatelského projektu a usnadnit jim první podnikatelské krůčky. Své podnikatelské záměry mohou studenti posílat do soutěže do 14. března (prostřednictvím formuláře a webové stránky soutěže). Komise přihlášené a podané projekty posoudí a 31. března vyhlásí tři letošní nejlepší studentské podnikatelské projekty. Jejich autoři získají, kromě zpětné vazby od podnikatelů z praxe, i finanční odměnu..

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice: Startujeme nový semestr i s kurzy pro všechny generace

Na konci února začne také další část přednášek v rámci litomyšlské univerzity třetího věku, kde zajímavá témata představí akademici z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
20.12.

Mladí chemici se utkali o postup do finále

Snažili jsme se mladé chemiky motivovat cenami nejen symbolickými, ale skutečně hodnotnými.

Vzdělání celý článek
17.5.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice pořádá mezioborovou konferenci o Vokolkových

Pozornost více než stovky odborníků a zájemců se tak v tomto týdnu upře na pardubickou mezioborovou konferenci S iniciálami V. V. – Jméno Vokolek v české kultuře 20. století. Mimořádné jednodenní sympozium se ohlédne za osudy a společnou cestou zakladatele tiskárny Václava Vokolka a v další generaci tří bratří – básníka, malíře a sochaře a třetího tiskaře a vydavatele, také jejich sestry, jejíž život byl do posledního dne naplněn starostí a péčí o druhé.

Vzdělání celý článek
6.5.

Gymnázium v Králíkách převezme město

Této škole dramaticky ubývalo žáků a demografická křivka neposkytovala žádné optimistické výhledy.

Vzdělání celý článek
3.11.

Pardubické Gymnázium na Mozartově ulici chystá oslavy 20. výroční svého vzniku

Oslavy 20. výročí vzniku gymnázia potom vyvrcholí v pondělí 6. listopadu od symbolických 10:20 hodin v Sukově síni Domu hudby. Slavnostního setkání se zúčastní nejen učitelé současní i minulí, pozvaní hosté a podporovatelé školy, ale také všichni studenti.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting