Školáci malovali horkým voskem

2.7.

Školáci malovali horkým voskem

Školáci malovali horkým voskem

Již podeváté proběhla v prostorách Základní školy ve Staňkově ulici v Pardubicích Vernisáž výtvarné dílny, která byla zařazena do celoměstské akce Zrcadlo umění. Kromě rodičovské veřejnosti ji v pondělí 15. června navštívil také zástupce Krajského úřadu Pardubického kraje, odboru školství, kultury a tělovýchovy. Výstavu zahájila krátkým projevem paní ředitelka Gisela Kostelecká a hned po ní vystoupili žáci druhých a čtvrtých tříd s tanečním představením nazvaným „Barvy“. Poté mohli návštěvníci projít chodbami vyzdobenými pracemi žáků prvních až devátých tříd a zhlédnout nejen klasické malby, kresby a rozmanité kombinované techniky, ale i výrobky z keramiky, prostorové objekty nebo grafické listy. Mnohé zaujaly obrázky vytvořené technikou zvanou enkaustika, což je malování horkým voskem a kterou si letos poprvé vyzkoušeli žáci sedmého ročníku. Premiéru měly také děti třetích tříd, které si vyzkoušely točení na hrnčířském kruhu. Žáci nejvyššího ročníku pak v rámci svého projektu „Odcházíme, ale něco po nás zůstane…“ vytvořili originální orientační šipky pro jednotlivá patra a do svého relaxačního koutku výtvarně zpracovali dvě lavičky. Všem přítomným bylo také nabídnuto malé občerstvení. Zápisy v pamětní knize pak svědčily o tom, že výstava se opravdu líbila. Pavel Mádl, Odbor školství, kultury a tělovýchovy

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.11.

Rozvoj středních škol nebo nová budova záchranky. Kraj připravuje v Holicích řadu projektů

Oproti původnímu projektovému záměru je navýšena předpokládaná cena stavby, jelikož jsme zjistili absolutně nevhodný podklad pro nový povrch dráhy. Rovněž bylo nutné řešit odvodnění atletické plochy. Vyhovělo se také požadavku gymnázia na prodloužení atletické dráhy o tři metry.

Vzdělání celý článek
30.5.

Vzdělávání pro konkurenceschopnost: 31. května 2007

Ve čtvrtek 31. května 2007 se uskuteční seminář věnovaný programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Vzdělání celý článek
17.1.

Univerzita Pardubice s novým akademickým senátem

V dalším jednání si nový univerzitní senát ustavil také své pracovní komise – ekonomickou a legislativní, neboť jako nejvyšší samosprávný orgán vysoké školy v průběhu roku projednává a schvaluje ty nejdůležitější dokumenty vysoké školy, legislativní kroky, právní úkony, předpisy a ekonomické záležitosti univerzity, které mu rektor předkládá.

Vzdělání celý článek
5.5.

Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

V orlickoústecké automobilní škole se žáci ze sedmi vybraných základních škol budou během dopoledního programu postupně seznamovat s těmito šesti obory: silniční doprava, autotronik a autoelektrikář, průmyslové ekologie, karosář, automechanik a autolakýrník. Následně v nich budou také plnit dovednostní soutěžní úkoly.

Vzdělání celý článek
17.4.

Ing. Petr Kalenda, CSc.- nový profesor UP

V pondělí 16. dubna byly předány profesorské dekrety 68 novým profesorům českých vysokých škol.

Vzdělání celý článek
31.3.

Žáky i pedagogy motivují úspěchy absolventů

Provozuje vlastní salon a kromě účasti v soutěžích spolupracuje se svými bývalými učiteli při výchově budoucích kosmetiček.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting