Školáci malovali horkým voskem

2.7.

Školáci malovali horkým voskem

Školáci malovali horkým voskem

Již podeváté proběhla v prostorách Základní školy ve Staňkově ulici v Pardubicích Vernisáž výtvarné dílny, která byla zařazena do celoměstské akce Zrcadlo umění. Kromě rodičovské veřejnosti ji v pondělí 15. června navštívil také zástupce Krajského úřadu Pardubického kraje, odboru školství, kultury a tělovýchovy. Výstavu zahájila krátkým projevem paní ředitelka Gisela Kostelecká a hned po ní vystoupili žáci druhých a čtvrtých tříd s tanečním představením nazvaným „Barvy“. Poté mohli návštěvníci projít chodbami vyzdobenými pracemi žáků prvních až devátých tříd a zhlédnout nejen klasické malby, kresby a rozmanité kombinované techniky, ale i výrobky z keramiky, prostorové objekty nebo grafické listy. Mnohé zaujaly obrázky vytvořené technikou zvanou enkaustika, což je malování horkým voskem a kterou si letos poprvé vyzkoušeli žáci sedmého ročníku. Premiéru měly také děti třetích tříd, které si vyzkoušely točení na hrnčířském kruhu. Žáci nejvyššího ročníku pak v rámci svého projektu „Odcházíme, ale něco po nás zůstane…“ vytvořili originální orientační šipky pro jednotlivá patra a do svého relaxačního koutku výtvarně zpracovali dvě lavičky. Všem přítomným bylo také nabídnuto malé občerstvení. Zápisy v pamětní knize pak svědčily o tom, že výstava se opravdu líbila. Pavel Mádl, Odbor školství, kultury a tělovýchovy

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

14.9.

Radní pro školství a zdravotnictví dodatečně přivítali sedm tříd prvňáčků v Chocni

Ladislav Valtr dětem přivezl jako dárek reflexní prvky. Připomněl jim také, aby si s rodiči přečetly kartu první pomoci vytvořenou přímo pro prvňáčky, kterou dostaly v batůžku od Pardubického kraje v první školní den. „Je důležité, aby základní úkony první pomoci děti uměly již od útlého věku. Pokud jsou děti připravené, dokážou si pak poradit v kritických situacích, a mohou tak někomu i zachránit život,“ uvedl Ladislav Valtr.

Vzdělání celý článek
29.8.

Rektor Univerzity Pardubice jmenuje děkana Fakulty restaurování do funkce na další čtyřleté období

Devítičlenný akademický senát, složený ze zvolených zástupců akademické obce fakulty z řad akademických pracovníků i studentů, potvrdil navrhovaného kandidáta v tajné volbě a doporučil jej rektorovi univerzity ke jmenování do funkce děkana i pro druhé čtyřleté funkční období (2013 – 2017).

Vzdělání celý článek
15.5.

Radní Jana Pernicová reaguje na článek MF DNES ...

„Od příštího školního roku se sloučí střední škola elektrotechnická a strojní v Pardubicích“.

Vzdělání celý článek
19.3.

Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

Účastníci schůzky se informovali o možnostech partnerství při získávání českých či evropských grantů pro výzkum a vzdělávání.

Vzdělání celý článek
3.9.

Opět do školy

Děti vítala řecká kapela, prvňáčky pasoval sám Bedřich Smetana a všichni se výborně bavili.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting