Školáci malovali horkým voskem

2.7.

Školáci malovali horkým voskem

Školáci malovali horkým voskem

Již podeváté proběhla v prostorách Základní školy ve Staňkově ulici v Pardubicích Vernisáž výtvarné dílny, která byla zařazena do celoměstské akce Zrcadlo umění. Kromě rodičovské veřejnosti ji v pondělí 15. června navštívil také zástupce Krajského úřadu Pardubického kraje, odboru školství, kultury a tělovýchovy. Výstavu zahájila krátkým projevem paní ředitelka Gisela Kostelecká a hned po ní vystoupili žáci druhých a čtvrtých tříd s tanečním představením nazvaným „Barvy“. Poté mohli návštěvníci projít chodbami vyzdobenými pracemi žáků prvních až devátých tříd a zhlédnout nejen klasické malby, kresby a rozmanité kombinované techniky, ale i výrobky z keramiky, prostorové objekty nebo grafické listy. Mnohé zaujaly obrázky vytvořené technikou zvanou enkaustika, což je malování horkým voskem a kterou si letos poprvé vyzkoušeli žáci sedmého ročníku. Premiéru měly také děti třetích tříd, které si vyzkoušely točení na hrnčířském kruhu. Žáci nejvyššího ročníku pak v rámci svého projektu „Odcházíme, ale něco po nás zůstane…“ vytvořili originální orientační šipky pro jednotlivá patra a do svého relaxačního koutku výtvarně zpracovali dvě lavičky. Všem přítomným bylo také nabídnuto malé občerstvení. Zápisy v pamětní knize pak svědčily o tom, že výstava se opravdu líbila. Pavel Mádl, Odbor školství, kultury a tělovýchovy

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

23.9.

Univerzitní vědecká kavárna zahajuje v Pardubicích další semestr tajemstvím pradávných staveb Chetitů

Kavárna Universitas aneb „Na slovíčko s vědcem“ se koná pravidelně každý měsíc v kavárně Klubu 29 (Divadlo 29, ulice Svaté Anežky České, Pardubice). Začátek je v 19 hodin. Vstup je volný.

Vzdělání celý článek
4.8.

Stavební ruch na pardubických středních školách

Stavební práce probíhají v laboratořích, kde se vyměňují elektroinstalace, rozvody plynu a vody.

Vzdělání celý článek
15.9.

TECHNOhrátky odstartují podzimní program ve stavebním ráji i s českou hokejovou legendou

Dětské návštěvníky přijdou na úvod akce pozdravit také významní hosté – náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, vedoucí odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, a protože tato stavební průmyslovka má sídlo v Rybitví, tak i starosta města Radim Voltr.

Vzdělání celý článek
3.7.

Další letošní úspěšní absolventi opouštějí Univerzitu Pardubice

Všichni absolventi Univerzity Pardubice získávají automaticky a zdarma k diplomu též dvojjazyčný dodatek k diplomu, tzv. Diploma Supplement. Dodatek tak vhodně doplňuje základní doklady o kvalifikaci a slouží zaměstnavateli nebo jiné vysoké škole v zahraničí jako podrobnější informace o realizovaném studiu a dosaženém vzdělání. I proto je dodatek k diplomu vydáván dvojjazyčně, a to v českém a zároveň v anglickém jazyce.

Vzdělání celý článek
19.9.

Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

Po čtyřech měsících se škola Závodu míru může chlubit běžeckým oválem se čtyřmi drahami o délce 250 metrů a 100m dlouhou rovinkou se šesti 6 drahami s umělým, vodopropustným polyuretanovým povrchem.

Vzdělání celý článek
26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting